Výborný Danilo, Benzema z formy. PĚT věcí, které ukázal zápas v Dortmundu

Čas 28. 09. 2016, 11:18 | Autor podvinho
Danilo
Danilo

Fotbalisté Realu Madrid přivezli z Dortmundu remízu 2:2. Více než samotný bod je ale potřeba se podívat na hru Bílého baletu. Co ukázala? Připravili jsme pět bodů podle webu Bilybalet.cz.

Když Ronaldo chce, je to jiný příběh

Cristiano Ronaldo byl za poslední zápasy hodně kritizovaný. Zcela oprávněně. Vše vyvrcholilo jeho uraženým výrazem a nejspíš i nadávky po vystřídání na půdě Las Palmas.

V Dortmundu to byl ale jiný Ronaldo. Nejenže dal gól, ale navíc makal pro tým. Neměl problém zabrat dozadu a pomoci obraně, navíc byl hodně aktivní a neustále nebezpečný. Jen škoda, že neproměnil velkou šanci po centru Sergia Ramose.

Danilo to vlevo zvládl

Obránce Marcelo je na nějakou dobu mimo hru a tak ho musí Zidane někým nahradit. Nacho hrál na půdě Las Palmas slušně, navíc po jeho akci padl první gól. Danilo předvedl v Dortmundu ale ještě lepší výkon.

Brazilec to měl přitom hodně těžké, často na něj postupoval rozběhnutý Dembele, což je v tuto chvíli postrah pro každého obránce. Upřímně představa, že by hrál na Marcela, mě trochu děsí. Danilo hrál ale velmi poctivě a v obraně to zvládl. Podpora ofenzivy nebyla i kvůli slabší levé noze ideální, ale snažil se.

Celkově se dá říct, že Danilo už od přípravy potvrzuje, že špatnou loňskou sezonu snad nechal za sebou.

Benzema teď patří na lavičku

Naopak výkon Karima Benzemy byl opět velmi slabý. Francouzský útočník není po zranění vůbec ve formě, přestože dostává dost herního času. Nejenže není příliš efektivní v útoku, ale je hrozně líný směrem dozadu, čímž Real trpí.

V Dortmundu byl Benzema u obou gólů Realu, při prvním dobře rozjel brejk, u druhého nastřelil tyč a Varane míč do branky dostal. Ale vzhledem k celkovému výkonu je to stejně málo. Navíc, ve druhé situaci měl dát gól už on.

V tuto chvíli by měl být prostě v základní sestavě Álvaro Morata, který prokázal na začátku sezony velmi dobrou formu. Bohužel od Benzemova návratu dostává až překvapivě málo prostoru.

Varane hrát nezapomněl

Asi vůbec nejlepším mužem na hřišti byl v úterý obránce Realu Raphaël Varane. To je pro fanoušky Bílého baletu skvělá zpráva, protože francouzský stoper si v posledních zápasech neodpouštěl hloupé chyby.

Tentokrát byl ale Varane pevný jako skála, poradil si i s rychlíkem Aubameyangem. Navíc vstřelil důležitý gól. Teď jen podobné výkony předvádět pravidelně. Real by to moc potřeboval.

Neefektivní presing

Roky tvrdím, že jde o největší slabinu Realu, a bohužel se nic nemění. Bílý balet prostě neumí efektivní presing. Ten je přitom v dnešním fotbale strašně silnou zbraní. Porovnání s Dortmundem přímo bilo do očí.

Zatímco Borussia často Real presingem zatlačila a ten musel míč odkopnout nebo ho ztratil, domácí většinou jen náznak napadání Realu překonali snadnou přihrávkou po zemi. Často tak vyřadili tři až čtyři hráče.

Jinými slovy, Real nebrání v deseti hráčích, ale většinou v šesti až sedmi. Soupeř až příliš snadno projde až k šestnáctce Realu bez většího tlaku. Dokud tohle Real nezlepší, nebude dlouhodobě úspěšný.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (32 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!