Zinedine Zidane: Ve druhém poločase jsme dali dva góly a celkově se zlepšili

Čas 09. 03. 2016, 14:17 | Autor Lulinka | Zdrojrealmadrid.com
Zinedine Zidane

Real Madrid v úterý porazil AS Řím 2:0 a postoupil do čtvrtfinále Ligy mistrů. Zinedine Zidane ale po zápase přiznal, že to nebylo vůbec snadné a že je rád, že jde jeho tým v této soutěži dál.

Co říkáte na zápas?
S naší hrou jsem spokojený. Ve druhém poločase jsme si vytvářeli šance a také jsme se zlepšili při bránění. Teď si musíme odpočinout a připravit se na nadcházející ligový zápas. Na jméno soupeře, se kterým se utkáme ve čtvrtfinále, si musíme počkat. Všichni sní o tom, že v Lize mistrů uspějí, a my se pokusíme o to, aby se to stalo skutečností. Teď se ale musíme soustředit na nedělní zápas.

S oběma zápasy jsem spokojený. Celkem jsme dali čtyři góly a žádný jsme nedostali. Jsem spokojený. Pokusíme se zlepšit a budeme se snažit našim soupeřům bránit ve vytváření šancí. To není nikdy lehké, protože se hraje na dva zápasy, ale tyto dva zápasy jsme odehráli tak, jak jsme si přáli.

Soupeři jste dali hodně prostoru a ten si potom vytvářel nebezpečné šance.
Tým vypadá silný. Jak vždycky říkám, 90 minut je dlouhá doba a je jasné, že si soupeř nějaké šance vytvoří. V prvním poločase mohli skórovat, což je v Lize mistrů naprosto normální, když hrajete proti tak těžkému soupeři.  Dnes hráli velmi dobře.

Kdykoliv si proti vám soupeř vytvoří šance, musíte být naštvaní, ale to je normální. Chceme hrát a riskovat a někdy se takové věci prostě stanou. Ve druhém poločase jsme byli v obraně vyrovnanější. Když jsme měli míč, tak jsme chtěli hrát, ale když jsme o něj přišli, museli jsme bránit. Když necháte soupeři prostor, tak hodně riskujete. Nejdůležitější bylo, abychom měli míč na svých kopačkách tak často, jak jen to bylo možné.

Jak se Vám líbil výkon AS Řím?
Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Hráli dobře a půl hodiny nás opravdu trápili. Potom se nám ve druhém poločase podařilo dát dva góly a zlepšit se.

Ve druhém poločase si zahrál i Lucas Vázquez.
Zdálo se mi, že je připravený, stejně jako ostatní. Je těžké nechat hráče na lavičce. Jsou tu hráči, kteří skončí na tribuně a také ti, co čekají na lavičce. Nejdůležitější ale je, že všichni ze sebe vydávají vše.

Jak se Vám líbil výkon Cristiana Ronalda?
Myslím si, že hrál dobře. Na začátku zápasu se pohyboval ve středu, ale on může hrát kdekoliv, přizpůsobí se. On, Bale a James si neustále vyměňovali pozice. Když jsme bránili, tak Cristiano potřeboval být více ve středu. Když obránce čelí jednomu hráči po celý zápas, tak lépe porozumí tomu, co chce udělat. Dnes podali všichni dobrý výkon, obránci i útočníci.

Baleovi se zápas povedl.
Líbilo se mi, jak hrál Gareth nalevo, ale je schopný operovat i na jiné pozici. Naší myšlenkou bylo, aby se pohyboval více nalevo, zatímco Cristiano měl být ve středu. Jeho přihrávky byly nebezpečné. Uvidíme, co budoucnost přinese. Tito tři mohou hrát na jakékoliv pozici.

O víkendu vás čeká další ligový zápas.
Než se zase vrátí Liga mistrů, tak nás čeká několik ligových zápasů. Jsme profesionálové a musíme myslet na nedělní zápas. Je to těžké, protože jsme v obtížné situaci. Hráči vědí, že se musíme snažit, abychom v lize skončili alespoň druzí. Naše pozornost se teď stáčí k zápasu proti Las Palmas a potom proti Seville.

Klíčová slova: zidane, interview