REPORT: Real Madrid - AS Řím 2:0. Čtvrtfinále Ligy mistrů otevírá své brány

Čas 08. 03. 2016, 22:35 | Autor Larin
CR7 slaví gól

Real Madrid zvládl odvetu osmifinálového duelu s římským AS a po výhře 2:0 může slavit postup do čtvrtfinále. O góly se postarali Cristiano Ronaldo a James Rodríguez.

Pokud někdo očekával jednoznačnou záležitost ve prospěch domácích, první poločas mu dal jasně najevo, jak moc se mýlil. Římští vlci rozhodně nepřijali roli pokorného outsidera a místy hodně zlobili nejistou obranu Realu.

Fotbal v první půli rozhodně nenudil, byli jsme svědky hned několika gólových příležitostí. Navasovu branku nebezpečně ohrozili Salah s Džekem, na druhé straně zářil hlavně Cristiano Ronaldo.

Jedinou kaňkou byl v prvním poločase výkon sudího Marciniaka. Bílému baletu pravděpodobně upřel penaltu po dvou rukách Florenziho a Zukanoviče, jistě nepůsobil ani v dalších sporných situacích.

Druhý poločas prakticky navázal na povedené první dějství. Opět jsme byli svědky několika tutových šancí – nejprve akrobaticky zakončoval James, poté zahodil velkou příležitost rychlonohý Egypťan Salah.

Vytoužený gól přišel až po hodině hry. Střídající Lucas Vázquez se ve vápně římských vlků skvěle uvolnil a nabídl Ronaldovi další gól do rozsáhlé sbírky. Portugalec se nemýlil, 1:0.

O pár minut se fanoušci mohli radovat podruhé. Z protiútoku se dostal do zakončení James Rodríguez, který z úhlu nasadil brankaři Szczesnemu jesličky a definitivně stvrdil výhru Realu.

Los Blancos tak potvrdili roli favorita a zaslouženě postoupili. Nového soupeře budeme vědět již za 10 dní, kdy proběhne los čtvrtfinálových dvojic.

Logo Real Madrid - Logo AS Řím 2:0