Co probudilo Garetha Balea? Vrátil se na pozici levého křídla

Čas 27. 11. 2015, 10:59 | Autor podvinho
Gareth Bale na Šachtaru zářil
Gareth Bale na Šachtaru zářil

V této sezoně ho hodně zužovalo zranění, až na výjimky se ale trápil už několik měsíců. Samozřejmě, Gareth Bale nebyl sám, ale od hráče jeho kalibru čekají fanoušci mnohem více. Tak jako naposledy na půdě Šachtaru Doněck, kde předvedl fantastický výkon. Půjde o návrat na výsluní?

Gareth Bale předvedl na hřišti Šachtaru skutečně velmi dobrý výkon. Připravil oba góly pro Cristiana Ronalda, byl hodně aktivní a obranu domácích pořádně větral. Jeho nejlepší akce měli něco společného – všechny byly z levého křídla.

Protože Karim Benzema zůstal jen na lavičce a Ronaldo tím pádem nastoupil na hrotu, Bale mohl hrát levé křídlo. Tedy post, na kterém válel v Tottenhamu. V Realu ho musel přenechat Ronaldovi a hrál buď na druhé straně, nebo uprostřed.

Na Ukrajině ale bylo vidět, že právě levé křídlo by mohlo Baleovi vyhovovat nejvíce. Zatímco centry pravou nohou jsou u něj jednou tak a jednou tak, levačkou se mýlí málokdy. Více než ve středu, kam ho stavěl ze začátku sezony trenér Rafael Benítez, pak využije svoji rychlost.

Vrátí se Bale na staronovou pozici natrvalo? Otázkou je, jak to Rafael Benítez vymyslí s nástupem Benzemy. Zdá se ale zřejmé, že pozice levého křídla Baleovi sedí nejvíce.

Klíčová slova: bale

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (47 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!