REPORT: Real Madrid - Šachtar Doneck 4:0. Zo splete kurióznych situácii sa Biely balet pretancoval k výhre

Čas 15. 09. 2015, 22:34 | Autor dede222
Cristiano Ronaldo a Karim Benzema

Real Madrid si dnes na Santiago Bernabeu poradil vcelku ľahko s ukrajinským vicemajstrom Šachtarom Doneck 4:0 a pripísal si tak prvý triumf v tohtoročnej Lige majstrov. Večer korunoval hattrickom Cristiano Ronaldo, prvý gól dal Benzema. Zranení Ramos, Varane i Gareth Bale.

Veľmi príjemný debut si v Reale Madrid zažil tréner Rafa Benítez. Avšak k spokojnosti má ďaleko. Výsledok síce je jasný, ale predvedená hra z väčšiny nenadchla. Zápas bol poznačený zraneniami, vylúčením a aj chybami.

Zo začiatku mal duel skôr pokojný priebeh ale bol to Real Madrid, ktorý si ako prvý vypracoval skvelú šancu. Ronaldo vysunul Benzemu, ktorý si situáciu poistil a k tomu zakončil vysoko nad. Potom sa však skácal k zemi Gareth Bale. Walešan sa odporúčal z ihriska so zraneným ľavým lýtkom. Na jeho miesto prišiel po polhodine hry Mateo Kovačić avšak ešte tesne predtým Pyatov ľahkú loptu nechytil ale vyrazil ju na Benzemu, ktorý pohodlne zakončil. 1:0.

Už v polčase striedal Pepe, ktorý prišiel namiesto Raphaela Varana. Francúzsky stopér mal problémy po tvrdom zákroku na koleno a ostal len v šatni. Hneď nato sa Ramos zranil pri faule, ktorý priniesol druhú žltú kartu a tým pádom červenú stopku pre Tarasa Stepanenka. Odohral zopár minút, ale predsa ho len vystriedal Nacho. To všetko ešte pred uplynutím hodiny hry.

HODNOŤ VÝKONY HRÁČŮ »

Vpredu mal však iné starosti Cristiano Ronaldo, ktorý si v 52. minúte vymodlil vymyslenú penaltu u Chorváta Bebeka, ktorú chladnokrvne premenil. Treba priznať, že Darijo Srna, kapitán hostí, bol nastrelený do chrbta, nie do ruky, avšak po protestoch hráčov Realu Madrid sa bránkovi rozhodca, ktorý situáciu nemohol vidieť lepšie ako hlavný rozhodca, rozhodol odobriť pokutový kop.

O pár minút nato už prišla skutočná ruka vlasatého Azeveda a Ronaldo bol opäť úspešný. Večer absolútne nevyšiel Karimovi Benzemovi. Francúzsky útočník spálil, čo sa dalo. Cristiano však mal jediný cieľ - hattrick. Po krásnej strele Marcela po rohovom kope sa lopta odrazila exkluzívne na hlavu portugalskej sedmičky, ktorá nemala problém dôjsť si pre tretí gól večera.

Suma sumárum, Real Madrid vyhral 4:0, teda pohodlne vyhral a jeho najväčšia hviezda sa opäť blysla gólmi. Avšak podobný výkon by proti PSG až tak stačiť nemusel a navyše zranenia naháňajú veľkú hrôzu. Bale podstúpi vyšetrenia a Ramos s Varanom sú zatiaľ bez bližšieho určenia možnej absencie. Uvidíme, ako sa teda táto situácia vyvinie.

Real najbližšie čaká 30.9. výlet do švédskeho Malmo, zatiaľ čo Šachtar si to strihne doma s parížskym veľkoklubom. Bude taktiež veľmi zaujímavé, ako zostavu poskladá Benítez na sobotu proti Granade.

Real Madrid - Šachtar Doneck 4:0

Tým Real Madrid: Navas - Carvajal, Varane (46. Pepe), Ramos (58. Nacho), Marcelo - Kroos, Modrić, Isco - Bale (31. Kovačić), Benzema, Cristiano Ronaldo

Šachtar  Šachtar Doneck:  Pyatov - Azevedo, Rakitskiy, Srna, Kucher - Stepanenko, Fred - Marlos (74. Kovalenko), Teixeira, Taison (67. Malyshev) - Gladkyy (82. Bernard)

Góly: 30. Benzema, 55., 63. a 81. Cristiano Ronaldo