Ancelotti: Benzema? Je v pořádku. Nerozhodl jsem se, jestli bude v základu

Čas 12. 05. 2015, 20:22 | Autor thjuks | Zdroj realmadrid.com

Dobrá zpráva ze zákulisí Realu Madrid. Trenér Ancelotti prozradil, že Karim Benzema je plně fit a připravený hrát ve středu semifinále Ligy mistrů. Francouzský útočník zřejmě tedy bude hrát, ale otázkou je, kolik minut.

Ancelotti
Ancelotti na úterní tiskové konferenci (© RealMadrid.com)

Před trenérem Carlem Ancelottim je velmi obtížný úkol. Real Madrid chce obhájit trofej Ligy mistrů. Důležitým faktorem semifinále proti Juventusu bude Bernabéu. „Všichni Madridista budou jako jeden muž. Fanoušci nám mnohokrát pomohli jako třeba proti Atlétiku nebo Bayernu,“ řekl Ancelotti.

Jak bude hrát Juventus?
Mají svůj styl a identitu. Nemyslím si, že toho moc změníá pro tento zápas. Mají jednogólové vedení. Jsou zvyklí hrát týmové s třemi stopery nebo se čtyřmi obránci. Naším plánem je hrát soustředěně bez ohledu na styl Juventusu.

Jak je na tom Benzema? Bude hrát v základu?
Benzema je v pořádku a 100% fit. Potřeboval nějaký čas na regeneraci, ale může hrát v základu, nebo jako náhradník. Chicharito velmi dobře napadá defenzívu soupeře, zatímco Benzema pomáhá celému týmu. S ním může být útok s vyšší kvalitou, protože ostatní hrají lépe. Uzdravil se ze svých problémů, ale nehrál měsíc. Je to oříšek. Nevím, jestli ho mám dát od začátku, protože ve druhém poločasu bude tempo nižší.

Co říkáte kritická slova agenta Garetha Balea?
Odehrál dobrou sezónu. Loni skóroval v důležitých zápasech a je možné, že bude mít příležitost udělat to samé. Jsme šťastní za jeho sezónu. Mluvili jsme spolu mnohokrát, je tu spokojený. Nerozumím, co říká jeho agent, ale jsme zvyklí na to, že jiní někdy moc mluví. Baleův agent nikdy neviděl trénink Realu Madrid, vidí to zvnějšku. Bale nikdy neměl problém se spoluhráči, natož spoluhráči s ním. Bale má rád spoluhráče a oni mají rádi jeho. Bude lepší, když k tomu neřeknu nic.

Cítíte zklamání z La Ligy?
Je to Liga mistrů, jiná soutěž než La Liga. Tým se může zapsat do historie, pokud obhájí Ligu mistrů. Mám stejné pocity jako všechny předchozí semifinále – sním o finále. Primárním cílem je se do něj dostat. Jsme blízko. Cítím se stejně, jako loni při semifinále proti Bayernu.

Ovlivní Casillase pískání fanoušků?
Casillas má dost zkušeností. Nemá to na něj vliv, ale já bych ho raději motivoval. Někdy rozumím pískání, pokud nehrajete dobře nebo děláte chyby, ale nékdy je to nepochopitelné. Myslím, že zítra to bude jiné, protože Bernabéu chápe důležitost zápasu.

Chce Casillas odejít?
Na každém je, aby se rozhodl o své budoucnosti. Myslím, že Casillas řekl mnohokrát, že chce zůstat. Má důvěru kouče, spoluhráčů i klubu.

Bude hrát Ramos v záloze?
Nevyloučil jsem to. Je to jedna možnost.

 
blank
 
blank
Komentáře

Zobrazit diskuzi (7 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!