Carlo Ancelotti: Naše strategie nám vyšla a díky ní jsme v semifinále Ligy mistrů

Čas 23. 04. 2015, 15:28 | Autor Lulinka | Zdrojrealmadrid.com
Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti

Real Madrid porazil ve středu Atlético 1:0 a postoupil do semifinále Ligy mistrů. Carlo Ancelotti byl po zápase rád, že to jeho tým zvládl.

Jak byste zhodnotil zápas?
Bylo to dobré utkání s dobrou strategií. Řekl jsem hráčům, aby se nehnali za vstřelením gólu. Drželi jsme míč a měli hru pod kontrolou. Všechno šlo dobře, protože tým udával tón. Hráli jsme proti velmi silnému týmu, který vás do ničeho nepustí. Chovám k nim velký respekt. V obraně hráli velmi dobře.

Byl to pro vás klíčový zápas celé sezóny?
Ano, byl. Byli jsme pod velkým tlakem, protože Atlético bojovalo o každý míč. Byli jsme na to dobře připravení. Na nic jsme nespěchali a kontrolovali jsme hru. První zápas nám dodal sebevědomí. Potřebovali jsme mít hru pod kontrolou a trpělivě vyčkávat na naše šance.

Jak se Vám líbil výkon Chicharita?
Musíme mu poblahopřát, protože to pro něj byl těžký rok. Moc nehrál, ale vždycky dobře trénoval, tvrdě bojoval a přinesl oběti. Na konci dne si to zasloužil. Hrál velmi dobře a byl velmi čilý. Zasloužil si dát tento gól, pro nás velmi důležitý gól.

Byl jste spokojený s atmosférou na Bernabéu?
Atmosféra na stadionu byla fantastická. Hodně nám to pomohlo.

Kdy jste se rozhodl, že dáte Ramose do zálohy?
Pár minut poté, co se Modrić zranil. Sergio na tomto postu hrál, protože jsem mu věřil. Varane a Pepe jsou dobří ve vzduchu a poskytli nám tak jistotu při standardních situacích. Ramos se obětoval pro tým, protože věděl, že je to důležité.

Proti komu byste chtěl hrát v semifinále Ligy mistrů?
Vážíme si všech týmů, které se sem dostaly. Ať se stane cokoliv, tyto týmy si zde zaslouží být. Uvidíme, co se stane během losu. Proti každému soupeři nastoupíme s velkým odhodláním. Nyní mají naši hráči čas na to, aby se zotavili ze svých zranění a my se ještě zlepšili.

Co jste hráčům před zápasem řekl?
Mluvili jsme o zápasové strategii. Hráči byli velmi motivovaní, klidní a sebejistí. Nevšiml jsem si, že by byli nervózní. Mluvili jsme o taktice, útočení a bránění.

Klíčová slova: ancelotti, interview

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (14 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!