REPORT: Real Madrid - Schalke 3:4. Krize pokračuje, Real se třásl o postup

Čas 10. 03. 2015, 22:44 | Autor Petric32
Ronaldo v souboji s Neustadterem

Po vítězství z Gelsenkirchenu 2:0 měla být v případě adekvátního výkonu domácích hráčů odveta v Madridu pouze povinností. Bílý balet ovšem ještě hlouběji zabředl do své krizové situace a Schalke na domácí půdě podlehl 3:4. V rámci Ligy mistrů poprvé po téměř čtyřech letech. V závěru zápasu se ještě domácí hráči třásli o postup, fanoušci je po, ale i několikrát během zápasu patřičně vypískali.

Už krátce po začátku zápasu bylo jasné, že oproti posledním zápasům se Real v předvedené hře nijak nezlepší. Bílý balet se nechal od úvodních minut zatlačit, rezignoval na ofenzivní hru a bránil se náporu Schalke. Ten vygradoval ve dvacáté minutě, kdy Christian Fuchs propálil Ikera Casillase a zadělal na drama.

Na první gól Königsblauen Real dokázal zareagovat a po pěti minutách byl stav 1:1 díky přesné hlavičce Cristiana Ronalda. Rozhodně se ale nejednalo o gól založený na zlepšené hře, srovnání bylo spíše dílem štěstí a Ronaldova umu.

Ačkoliv se Schalke od 30. minuty muselo vypořádat se zraněním svého snajpra Erika Choupo-Motinga, nikterak se to na hostech neprojevilo. Naopak, ještě do přestávky mohlo Schalke znovu zapnulo na vyšší obrátky (počkat, ono z nich neubralo). 40. minuta patřila Klaasi-Janu Huntelaarovi, který nejprve z dvaceti metrů napálil spojnici Casillasovy branky a o chvíli později madridského kapitána také překonal. Střelu Maxe Meyera v tutové šanci totiž Casillas vyrazil jen před sebe, kde už pohotový Holanďan číhal na své zakončení pod břevno.

I tentokrát dokázali domácí poměrně rychle odpovědět, znovu po pěti minutách byl stav nerozhodný a znovu se prosadil hlavou Cristiano Ronaldo po Coenträově centru zleva. Díky těmto zásahům Ronaldo o jednu trefu předběhl Lionela Messiho a v neustále se měnící statistice se usadil na čele tabulky střelců Ligy mistrů od jejího vzniku.

HODNOŤ VÝKONY HRÁČŮ »

V půli zápasu byl tedy stav nerozhodný, jednalo se však o určitý optický klam, výkonnostně totiž Real naprosto propadl. A ještě horší to bylo po přestávce. Druhou půli sice Real načal gólem po parádní Benzemově individuální akci, ale tím skončilo i to málo pozitivní, čeho Real v zápase dosáhl, a čím si, jak se později ukázalo, zachránil krk a dost možná i Ancelottimu židli.

V 57. minutě se nádhernou zakroucenou střelou prezentoval po půlhodině hry střídající Leroy Sané, na jehož střelu byl Casillas krátký. Realu k povýšení z mizerné na velmi špatnou hru nepomohla ani série střídání, kdy Coenträa s Khedirou nahradili Modrič a Marcelo. Ba naopak, v 84. minutě se Schalke vrátilo do boje o postup, když právě Sané vyslal do šance Huntelaara a ten svým druhým gólem v zápase učinil jeho závěr ještě nesmírně dramatický.

Schalke v tu chvíli scházel k postupu jediný gól, Casillas proto musel vytáhnout parádní zákroky proti střelám Saného i Höwedese. Napětí se dalo krájet, Real se nezmohl na víc, než na téměř ponižující sbírání vteřinek a odpočítávání závěrečného hvizdu. Fanoušci během zápasu mnohokrát propukli v pískot a po skončení zápasu, který Real nakonec ukočíroval k postupu, to hráčům dali poznat plnou měrou.

Pokud Real na své hře okamžitě nic nezmění, Carlo Ancelotti neprotočí naprosto bídně hrající (často unavené) hráče v čele s Balem a tým si nezačne věřit, blížící se El Clásico a klíčový duel v bitvě o španělský titul dopadne bídně.

Real Madrid - Schalke 04 3:4 (2:2)

Real Real Madrid: Casillas (C) – Arbeloa (83. Nacho), Pepe, Varane, Coentrão (58. Marcelo) – Khedira (58. Modrić), Kroos, Isco – Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo.

Schalke 04 Schalke 04:  Wellenreuther – Höwedes (C), Matip, Nastasić, Fuchs – Meyer, Neustädter, Höger (57. Goretzka), Barnetta (81. Učida) – Choupo-Moting (29. Sané), Huntelaar.

Góly (asistence): 25. Cristiano Ronaldo (Kroos), 45. Cristiano Ronaldo (Coentrão), 53. Benzema – 20. Fuchs (Barnetta), 40. Huntelaar, 57. Sané (Fuchs), 84. Huntelaar

Žluté karty: 31. Cristiano Ronaldo, 55. Coentrão – 90+4. Fuchs

Rozhodčí: Damir Skomina