Carlo Ancelotti: Jsme favorité Superpoháru, protože jsme Real Madrid

Čas 09. 08. 2014, 17:40 | Autor frlarenko | Zdroj realmadrid.com

Italský stratég Carlo Ancelotti, který začíná druhou sezonu u kormidla Bílého baletu, se rozpovídal o tom, jaké to je vyhrát hned při své první sezoně titul Ligy mistrů a o tom, jak velkou motivaci má jeho tým v této sezoně.

Carlo
Carlo Ancelotti s trofejí Ligy mistrů (© Realmadrid.com)

Superpohár bude první zápas v Evropě tuto sezonu. Jak významný je tento zápas v porovnání se zápasy, které přijdou v průběhu sezony?
Je to velmi důležitý zápas, protože se jedná o finále mezinárodní soutěže. Je to speciální, jelikož je to první oficiální zápas po mistrovství světa, na kterém většina hráčů byla. Nebude snadné se na to připravit, ale chceme vyhrát.

S Milánem jste vyhrál Superpohár po třech vítězstvích v Lize mistrů. Co by to pro Vás znamenalo, kdyby se Vám to podařilo znovu i v Cardiffu?
To je to, pro co tu jsme. Když hrajete ve finále, jste připraveni udělat vše pro vítězství. Jako každé finále, tak i toto bude těžké, ale měli bychom být favorité, protože jsme Real Madrid.

Co si myslíte o Seville?
Měli dobrou sezonu. Vyhráli Evropskou ligu se skvělou skupinou hráčů, kteří pracovali dobře jako tým. Zasloužili si vyhrát. Sevilla trochu obměnila kádr. Ztratili několik klíčových hráčů, ale někteří noví zase přišli. Uvidíme co se stane.

Jaké jsou Vaše pocity z minulé úspěšné sezony?
Měli jsme skvělou sezonu, protože jsme vyhráli Copa del Rey a pro nás nejdůležitější cíl, tolik očekávaný desátý titul v Lize mistrů. Hned po jeho dosažení, jsme se těšili na novou sezonu, na všechny trofeje, které jsou ve hře. To je filozofie Realu Madrid. Vždy se snažíte dělat to nejlepší a pokračovat v tvoření historie klubu.

Před finále Ligy mistrů jste nám řekl, že je vždy nejdůležitější zamezit tlaku, který je vyvíjen na hráče. Jak se Vám to podařilo v Lisabonu?
Tým byl skvěle připraven pro zápas, především z psychologického hlediska. Ve hře byly nutné a nezbytné úrovně tlaku. Ničím jsem nebyl znepokojený, ať už na hřišti nebo mimo něj. Tým nikdy neztratil hlavu, ani když jsme byli dole.

Co Vás nejvíce zaujalo na týmu v tomto zápase?
Nejdůležitější bylo, že jsme udrželi naši víru ve vítězství až do poslední vteřiny se skvělou intenzitou a koncentrací. Myslím, že to byl klíč k vítězství. Morálka byla velká po celou dobu.  V zápase nebyl moment, kdy by koncentrace upadala, ani když jsme prohrávali.

V poslední sezoně jste vyhrál po třetí Ligu mistrů jako trenér a po páté celkově. Jak speciální bylo vítězství?
Bylo to velice důležité  především proto, že jsme se celou sezonu zaměřovali na La Decimu. Já to chtěl a klub to chtěl také. Tvořit historii právě Decimou, je bezpochyby to největší vítězství jaké muže kdo docílit. Nebyl to individuální úspěch.

Jaké je tajemství ve vyhrávání tolika titulů, jaké máte na kontě?
Tajemství ve vyhrávání je to, že žádné není. Musíte mít ambice, touhu a odhodlání. Nic z toho mezi tajemství nepatří.

Klíčová slova: ancelotti, interview
 
blank
 
blank
Komentáře

Zobrazit diskuzi (20 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!