Carlo Ancelotti: Říkal jsem, že desátá trofej nám chybí. A teď ji máme

Čas 25. 05. 2014, 00:55 | Autor petos | Zdrojas.com
Carlo Ancelotti s trofejí pro vítěze Ligy mistrů
Carlo Ancelotti s trofejí pro vítěze Ligy mistrů

S pocitem dobře odvedené práce a ve vítězné euforii odpovídal novinářům na otázky po vyhraném lisabonském finále Ligy mistrů Carlo Ancelotti. Zmínil se o oslavách, pochválil hráče, či mimo jiné prozradil, co řekl po utkání svému protějšku Diegu Simeonemu.

Real získal v Lize mistrů svou historicky desátou trofej, co na to říkáte?

Samozřejmě jsme za tím šli. Zisk La Décimy byl hodně obtížný, cesta za ní přinesla také utrpení, ale myslím si, že jsme ji vyhráli zaslouženě.

Důležité také bylo, že jste hráče neustále povzbuzoval a důvěřoval jim, že?

Skórovali jsme v prodloužení. Věřil jsem, že v sobě tu energii, kterou bychom stav zvrátili ve svůj prospěch, najdeme. A všechno dopadlo dobře. Je to krásné a teď jsme naplněni pocitem nesmírné radosti, což nás v tak těžkém zápase logicky stálo spoustu sil.

Jak vidíte mistrovské oslavy?

Jestli jsem připraven na bezesné noci na náměstí Cibeles? (smích) Věnuji je mé partnerce, mé rodině. Jsem opravdu šťastný, že jsme titul získali, protože to bylo dost obtížné. Je skvělé, když můžete rozdávat radost těm, kteří vás sledují každý den.

Co na tomto utkání bylo podle vás pro Real nejtěžší?

Jednoznačně vyrovnání na 1:1. Jak jsem již uvedl, hodně jsme trpěli. Měli jsme sice dost prostoru pro tlak na soupeře, ale Atlético velmi dobře bránilo. Snažili jsme se vyrovnat s pomocí veškeré své energie. Nakonec se nám to povedlo a pak nám to dodalo sílu do dalšího průběhu hry.

Musíte být jistě rád za to pětiminutové nastavení.

Jsem šťastný, ale ne speciálně za toto. Nemyslím si, že když rozhodčí nastavil ve druhé půli pět minut, že nastavil moc. Fotbal se prostě hraje do posledního okamžiku.

Co jste říkal hráčům o přestávkách?

O poločasové přestávce jsem po nich chtěl, aby hru zrychlili. V pauzách u prodloužení jsem zase vyžadoval, aby útočili ve více lidech a vytvářeli co největší nebezpečí před soupeřovým brankářem.

Po zápase jste pak radostí objal Florentina Péreze.

Florentino byl velmi šťastný. Poprvé, když jsem byl v místnosti s poháry z Champios League, tak jsem prohlásil, že ta desátá trofej tam chybí. Teď se nám té desáté trofeje podařilo dosáhnout. Klub podepsal smlouvy s důležitými hráči, pomohl hodně i mně, takže jsem se mohl plně koncentrovat jen na sportovní záležitosti.

Jaké bylo toto finále ve srovnání s tím v roce 2005, kdy jste ještě vedl AC Milán?

Všechna finále jsou těžká. Toto období v Realu bylo pochopitelně náročné, ale sezona byla velmi dobrá. Měl jsem vedle sebe skvělou skupinu odborníků a také hráčů. Třeba takový Marcelo byl v průběhu sezony celkem nešťastný, ale nakonec pro nás byl právě on tím klíčovým hráčem. Podle mě jsou ty konce vždycky stejné.

V čem ta finále byla rozdílná?

Je to prosté. Tady tento zápas jsme vyhráli, kdežto tehdy nás porazil Liverpool. (úsměv)

Necítíte se trochu provinile, že jste nezískal treble?

Letos jsme vyhráli nejlepší klubovou soutěž světa. Ta sezona je velmi dobrá. Někdy jsme šli výkonnostě dolů, jako třeba v některých pasážích prvního semifinále s Bayernem, ale vše jsme zvládli. I proto bych chtěl těmto hráčům poděkovat.

Co jste pověděl Diegu Simeonemu?

Poblahopřál jsem za tak skvělou sezonu v Atléticu a k vítězství v lize. Mám k němu respekt a úctu. Sice jeho tým toto finále prohrál, ale bojoval. Zasloužili si dostat se až sem.

Opět vám pomohl Gareth Bale.

To bylo velice důležité a klíčové. Bale sice nedal několik vyložených šancí, ale v rozhodující chvíli se trefil a hodně nám pomohl.

Klíčová slova: interview, ancelotti

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (31 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!