Cristiano Ronaldo vyšperkoval vítězství v Lize mistrů rekordem

Čas 24. 05. 2014, 23:52 | Autor petos | Zdrojas.com
Cristiano Ronaldo slaví svůj gól ve finále Champions League

S Los Blancos získal Cristiano Ronaldo po téměř pěti letech svého působení na Santiago Bernabéu konečně také trofej pro vítěze Champions League. Vítězný finálový výsledek 4:1, který zajistil Realu magickou La Décimu, stanovil zásahem z penalty. Celkově to byl pro Portugalce v tomto ročníku prestižní klubové soutěže již jeho sedmnáctý gól. Tím definitivně v tomto ohledu udal podobu novému rekordu.

Že rodák z Madeiry skóruje v jedné sezoně Ligy mistrů nejvícekrát ze všech hráčů v historii, bylo jasné již po semifinálové odvetě na hřišti Bayernu Mnichov. Ronaldo tu při tažení Realu směr Lisabon dal svou letošní patnáctou a šestnáctou branku. Tímto počinem tak překonal dosavadní rekord čtrnácti přesných tref, který drželo trio Lionel Messi, Ruud van Nistelrooy, José Altafini.

Konečnou podobu svého rekordu stanovilo devětadvacetileté útočné křídlo v sobotním vypjatém finále s Atléticem Madrid. Na konci prodloužení ve 120. minutě si po faulu na svou osobu v šestnáctce Ronaldo postavil míč na penaltový puntík a ranou k pravé tyči si připsal sedmnáctý zářez na střeleckou pažbu.

Klíčová slova: cristiano ronaldo, statistiky