Iker Casillas: Chci, aby na nás byli fanoušci pyšní

Čas 20. 05. 2014, 23:00 | Autor sandis87 | Zdrojrealmadrid.com
Iker Casillas
Iker Casillas

Brankářská jednička v Lize mistrů Iker Casillas a talentovaný mladý záložník Isco mluvili během mediálního dne v Realu Madrid o nadcházejícím finále nejprestižnější klubové soutěže Evropy.

Po vyhraném posledním duelu La Ligy se i dnes zapojili hráči do tréninku a začali se připravovat na finále milionářské soutěže. Při mediálním dni v tréninkovém centru rozdávali všichni úsměvy na všechny strany a zřejmě s radostí odpovídali na otázky novinářů, kterých se v Real Madrid City sešlo přes 300.

„Určitě to nebude lehký zápas, Atlético je rozjeté. Čelíme velice náročnému a nebezpečnému soupeři. Chci, abychom vyhráli, nejen pro nás ale i pro fanoušky, kteří prožili mnoho zklamání v posledních letech. Doufám, že to pro ně zvládneme na jedničku. Chci, aby byli naši fanoušci pyšní na to, že fandí Realu Madrid. Celý náš tým chce vyhrát, abychom mohli oslavovat společně,“ prozrazuje Iker Casillas.

Dvě Ligy mistrů, které jsem vyhrál v přechozích letech, byli jiné. Tehdy mi bylo 19 a 21 let, atmosféra byla trochu jiná. Z těch zápasů jsem získal spoustu zkušeností. Letos je ta touha ale obrovská. Doufám, že v sobotu pozvednu nad hlavu trofej, byl by to skvělý moment a vynikající závěr sezóny pro každého z nás. Vybojovali bychom dvě trofeje v jedné sezóně, což je velice těžké učinit. Na zápas se ale připravujeme s touhou, odhodlaností a velkým respektem k soupeři. Bude to zajímavý zápas a my se na něj moc těšíme.“

Na finále Ligy mistrů se těší i letní posila z Málagy Isco: „V celém týmu je cítit nadšení. Nemůžeme se dočkat soboty, moc se na ní těšíme. Potřebujeme fanoušky jako dvanáctého hráče, potřebujeme podpořit. Všimli jsme si, jak moc nás podporovali až do finále Copa del Rey, který jsme nakonec vyhráli i díky nim. Doufám, že vyhrajeme desátou trofej. Byl by hřích, kdyby tak velký klub jako je Real, nevyhrál po tak dlouhé době trofej v evropském poháru. Chybí nám jen jeden zápas, pracujeme na různých taktikách, na tohle se připravujeme od července, od předsezónní přípravy.

Zatím jsme byli silní, kompaktní a jednotní ve velkých zápasech. Doufám, že předvedeme naše výkony z předchozích vydařených zápasů v tom sobotním. Pokud budeme hrát s touhou a odhodláním, máme velkou šanci vyhrát. Ale pozor, Atlético bylo tuto sezónu úžasné. Zápas bude rozhodující i z hlediska intenizity, s jakou do finále týmy půjdou. Každý hráč sní o tom hrát finále této prestižní soutěže, uděláme vše, abychom vyhráli.

Klíčová slova: iker casillas, isco, interview

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (6 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!