Cristiano Ronaldo: Vždy jsem snil o tom, že vyhraji Ligu mistrů s Realem

Čas 15. 05. 2014, 18:13 | Autor frlarenko | Zdrojrealmadrid.com
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

Hráč Bílého baletu, držitel dvou Zlatých míčů a rekordman Ligy mistrů Cristiano Ronaldo promluvil o posledním krůčku, který chybí Realu k dokonání mistrovského díla v nejprestižnější klubové soutěži světa.

V sobotu 24. května se všechny fotbalové oči budou upínat na poslední zápas Ligy mistrů v této sezoně. V něm se představí dva nejznámější madridské celky. Na jedné straně devítinásobný vítěz milionářské soutěže Real Madrid, a na té druhé jedno z největších překvapení v této sezoně, Atlético Madrid. K této příležitosti poskytnul madridský zabiják Cristiano Ronaldo rozhovor pro UEFU. Trofej bychom si zasloužili, věří portugalský zabiják.

Bude to Vaše první finále Ligy mistrů s Realem Madrid, jak se cítíte?
Bude to velmi speciální zápas, který se ještě ke všemu odehraje v mé rodné zemi. Jsem velmi šťastný a nadšený. Vím, že to bude velmi složité utkání. Atletico zažívá opravdu vynikající rok, mají skvělý tým a skvělého trenéra. Ale budeme se snažit ze sebe vydat to nejlepší, abychom se nakonec radovali my. Tým je na tom dobře a cítí se sebevědomě.

Vzpomínáš si na to, když jsi byl ještě malý a díval ses na ostatní týmy, jak zvedají trofej nad hlavu?
Jako dítě si pamatuji, že jsem se díval na velká finále a sledoval hráče, jak zvedají trofej pro vítěze Ligy mistrů nad hlavu. Je to okamžik, o kterém všichni fanoušci Realu Madrid sní, La Decima. Všichni jsme opravdu natěšení, takže musíme vyhrát.

Jak jste se změnil od té doby, co jste vyhrál Ligu mistrů s Manchesterem United?
Změnil jsem se k lepšímu samozřejmě. Vyhrál jsem s Manchesterem a nyní to je již pátá sezona v dresu Realu Madrid. Vždycky jsem snil o tom, že vyhraji Ligu Mistrů s Realem.

Naposledy vyhrál Real Madrid Ligu mistrů před 12 lety. Co znamená pro klub a pro Vás vyhrát tuto trofej?
Je to trofej, u které strávíte roky, abyste ji vyhráli. Výsledkem je, že od prvního dne, kdy jsem dorazil do klubu, cítím pozitivní druh energie, který je zaměřený na vítězství v Lize mistrů. Letos nám chybí již malinký kousek. Když hrajete za klub jakým je Real Madrid, tak je tlak na denním pořádku. Musíme být zvyklí na to, že se od nás očekává vítězství v každém zápase, ale to je v pořádku. Vyhovuje mi tlak, dělá ze mě lepšího hráče. Cítíme speciální druh adrenalinu.

Abyste tento poslední krok dokonali, musíte porazit Atletico, které znáte velice dobře. Jak můžete zvítězit proti Atleticu?
Musíme hrát stejným způsobem, jakým jsme se prezentovali doteď. Přineslo nám to ovoce, porazili jsme velké týmy. Bude to složitý úkol. Atletico je velmi kompaktní tým a psychicky silný. Je vždy těžké předvídat, kdo bude vítězem ve finále. Je to velmi odlišný druh zápasu a myslím, že budou rozhodovat i ty nejmenší detaily.

Jak byste zhodnotil tuto sezonu v Lize mistrů?
Vzhledem k tomu, jakým způsobem letos hrajeme, si myslím, že bychom si trofej zasloužili. Co se týče mé osoby, jsem nejlepší střelec a to je potěšující. Nebyl to můj cíl na začátku sezony, ale vše se vyvíjelo skvěle. Mí spoluhráči mi pomohli hodně a já se pokusím skórovat i ve finále.

Letos jste také překonal rekord Alfréda di Stefana na evropské scéně, to má také zvláštní význam, že?
Myslím, že už jsem součástí historie klubu a to ne jenom z důvodu gólů, které střílím. Překonat Di Stefana je velká čest. Obdivuji ho hodně jako člověka, bohužel jsem neměl tu možnost ho vidět hrát na živo, ale viděl jsem nějaká videa. Díky Bohu, věci se vyvíjely dobře a jsem velmi šťastný, že jsem součástí historie Realu Madrid. Budu se snažit vyhrát toho co nejvíce s tímto klubem, protože je můj oblíbený.

Klíčová slova: cristiano ronaldo

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (23 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!