Jak nastoupí Real proti Bayernu? Ancelotti má dvě možnosti. Vyberte lepší

Čas 27. 04. 2014, 13:48 | Autor podvinho

<Anketa> Klíčový zápas na hřišti Bayernu Mnichov se již velmi rychle blíží. Svěřenci Carla Ancelottiho půjdou do zápasu s mírnou výhodou, proti silným Bavorům ale budou muset předvést opět výkon na hranici možností. Jaký taktický plán bude podle vás slavit úspěch? Hlasujte v naší anketě.

Tým pod Carlem Ancelottim udělal během sezony velký progres a nakonec si oblíbil rozestavení 4-3-3. Právě tak mohlo vzniknout smrtící komando BBC - Bale, Benzema a Cristiano. V záloze si své místo zaslíbené našel živou vodou pokropený Di María. Naopak Isco ze sestavy vypadl a nemohl se do ní dostat.

Zranění Cristiana Ronalda a posléze nemoc Garetha Balea ale přinesly nové možnosti. Nejvíce jich využil právě Isco, který nastupoval pravidelně v základní sestavě a podával velmi kvalitní výkony. Výrazně se zlepšil i v defenzivě.

Na zápas s Bayernem by již měli být Bale, Benzema i Ronaldo v pořádku, přesto má Carlo Ancelotti dvě možnosti, jak tým sestavit. Která možnost se vám více líbí? Hlasujte v naší anketě a vyjádřete se i v komentářích.

Taktika 1 - stejný plán jako doma

V domácím zápase proti Bayernu nastoupil Real přesně v tomto rozestavení se stejnými hráči, které můžete vidět v grafice. Kromě prvních minut, kdy se Bílý Balet jen slepě bránil, se ukázalo toto rozestavení jako perfektní.

Bayern si s ním po celý zápas nemohl poradit a kromě držení míče nepřidal nic dalšího. Naopak Real dokázal být při brejkových situacích velmi nebezpečný a nemuselo zůstat u jednoho gólu.

Rozestavení při bránění

Rozestavení při útočení

Defenziva

Při bránění hraje Real v tomto rozestavení klasický systém 4-4-2. Isco operuje na levé záloze a výrazně pomáhá Coentrãovi. Na druhé straně plní stejnou úlohu Di María. Xabi Alonso pak hraje před stopery, zatímco Modrić napadá rozehrávající záložníky Bayernu.

Důležitá je také práce dvou útočníků, v tomto případě Cristiana Ronalda a Karima Benzemy. Oba musí přesně spolupracovat a znemožnit rozehrávku stoperům Bayernu.

Ofenziva

Při útočení se systém variabilně mění a přechází spíše na 4-3-3. Di María se posouvá na místo pravého křídla, zatímco Isco jde více do středu. Argentinec ale na pravé straně není přeci jen tak ofenzivní jako Gareth Bale. Musí totiž myslet na to, že se při ztrátě míče musí rychle vracet.

Cristiano Ronaldo je na svém milovaném místě levého křídla, na hrotu má k dispozici Karima Benzemu. V případě Realu to ovšem není pravidlo, které se nesmí porušit. Proto se může občas vysunout Isco či Modrić a naopak Di María zaujme jejich místo v záloze. Důležitá bude podpora jednoho z krajních obránců, častěji tuto úlohu bude zastávat nejspíš Coentrão.

Plusy

Plus V obranné fázi budou Isco a Di María pozorně střežit ofenzivní krajní obránce Bayernu, kteří jsou pro hru Guardiolova týmu stěžejní

Plus Dva útočníci vedle sebe mnohem snadněji ubrání vyvážení míčů od stoperů Bayernu

Plus Především Di María ale i Isco a Modrić ukázali, že jejich přechod z obrany do útoku po zisku míče je bleskový. Hráči Bayernu s tím měli obrovské problémy

Plus V případě výletu krajního obránce ho dokáže záložník zastoupit

Minusy

Minus Pokud bude Gareth Bale v plné formě, je až kacířství nechat ho pouze na lavičce

Minus Real nesmí při tomto rozestavení spadnout do totální defenzivy jako v prvních patnácti minutách prvního zápasu. To by bylo čekání na smrt

Taktika 2 - návrat k ofenzivnímu triu

Pokud byli Ronaldo a Bale zdraví a v plné formě, praktikoval Real toto rozestavení. A nutno dodat, že velmi úspěšně. Vzpomeňme například na domácí zápas proti Dortmundu, kdy si Bílý Balet vytvářel jednu šanci za druhou. Především zmiňované ofenzivní trio řádilo.

Na druhou stranu jde o velmi ofenzivní rozestavení. I Dortmund měl v zápase své příležitosti z brejků. Proti Bayernu bude hrát na rychlé kontry spíše Real. Vstřelený gól se ale počítá za dva a hrát na 0:0 není hodno Realu Madrid. A upřímně, odveta v Dortmundu ukázala, že mu to ani moc nejde.

Rozestavení při bránění

Rozestavení při útočení

Defenziva

Tři střední záložníci by vytvořili klasický trojúhelník, čímž by dokázali obsadit stejný počet záložníku Bayernu. Gareth Bale by na pravém křídle měl přeci jen defenzivnější úkoly, než ve většině jiných zápasů. Dozadu by musel pomáhat, nehrál by ale klasického pravého záložníka jako Di María v taktice 1.

Naopak Cristiano Ronaldo by defenzivní úkoly takřka neměl. Benzema by se snažil pokrýt oba stopery, což je ale velmi těžký úkol. Proto by se soustředil spíše na Danteho. Di María by ovšem kromě defenzivních záložníků Bayernu musel pomáhat Coentrãovi na levé straně.

Ofenziva

Při tomto rozestavení s Ronaldem i Baleem by se síla útoku Realu ještě zdvojnásobila. Velšan je totiž stejně jako Portugalec schopen obejít nejednoho obránce soupeře a tvrdě vystřelit. To může být v zápase se silným Bayernem k nezaplacení.

Proto bychom při tomto rozestavení mohli v útočné fázi sledovat tradiční trio BBC. Naopak Di María i Luka Modrić by měli o něco defenzivnější úkoly. Vytahovat by se mohl vždy pouze jeden z nich. I krajní obránci by si museli svou podporu pořádně rozmyslet a případně se při ztrátě míče co nejrychleji vracet.

Plusy

Plus BBC - tohle prostě hovoří za vše. Obrovská útočná síla

Plus Bale i Ronaldo jsou schopni skórovat i bez podpory. Při útočném stylu obránců Bayernu by navíc vznikala velká okénka při zisku míče

Plus Přítomností Balea by byl na hřišti další velice schopný exekutor standardních situací

Plus Velšan by hodně pomohl i při obranných standardkách soupeře - v hlavičkových soubojích je určitě platnější než Isco

Minusy

Minus Real nemůže myslet pouze na obranu, přesto by s tímto rozestavením bylo mnohem těžší neinkasovat

Minus Hlavně kvalitní krajní obránci soupeře (Lahm a Alaba) by měli při tomto rozestavení mnohec více prostoru. Naopak beci Realu by mohli být utavení

Minus Škoda by také byla Isca na lavičce. V posledních zápasech je velice silný v zisku míče a zakládání nebezpečných útočných akcí

Jakou taktiku byste zvolili v kůži Carla Ancelottiho, pokud budou všichni jmenovaní hráči zdraví?

Taktika 1 (21,9%)
264
Taktika 2 (78,1%)
943
Celkem hlasovalo: 1207
 
blank
 
blank
Komentáře

Zobrazit diskuzi (59 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!