Real Madrid drží nejlepší golový průměr na zápas v celé historii Ligy mistrů

Čas 22. 04. 2014, 22:52 | Autor frlarenko | Zdrojrealmadrid.com
Zabijácké trio BBC
Zabijácké trio BBC

Sezona se nám pomalu, ale jistě blíží ke svému konci, a tak se na všech frontách finišuje. Španělský pohár má svého nového držitele, ve většině lig je o titulu prakticky rozhodnuto a Liga mistrů tento týden naváže na svoji finálovou cestu do Lisabonu.

Středa bude pro fanoušky fotbalu opravdu skvostná. Utkají se proti sobě dva nadpřirozeně útočná mužstva. Na jedné straně devítinásobný vítěz milionářské soutěže Real Madrid a na té druhé pravděpodobně nejlepší tým současnosti Bayern Mnichov.

Oba tyto týmy disponují obrovskou palebnou silou. Na jedné straně vlní sítě soupeřů nejčastěji trio Benzema, Bale a Cristiano Ronaldo. Ti dali dohromady již 23 branek z celkového počtu 32. V Bayernu je nejaktivnější Thomas Müller, který se trefil celkem pětkrát. Bayern nastřílel zatím 24 branek, což je jen o jednu více než má trio BBC. 

Madridský celek má tedy neuvěřitelnou bilaci. 32 branek během 10 zápasů. Momentální průměr vstřeleného gólu na zápas je 3,2.

Žádný tým doposud v historii Ligy mistrů nedokázal vyhrát turnaj s průměrem větším než 3 góly na zápas. Nejblíže tomu byly v sezoně 2011/2012 Barcelona s Mourinhovým Realem, tehdy se jednalo o 2,9 gólů na zápas. Ve zmiňované sezoně dokázal Real Madrid nastřílet 35 branek, což je nejvíce v celé historii soutěže. Ancelottiho tým tento rekord může překonat již tuto sezonu, musí ale vstřelit další čtyři branky.

Real Madrid v Lize mistrů 2013/14  Vstřelené góly Obdržené góly Průměr na zápas
Skupina 20 5 3,33
Po osmifinále 29 7 3,625
Po čtvrtfinále 32 9 3,2
Klíčová slova: statistiky

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (13 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!