Huntelaar: Stále nechápu, proč jsem musel odejít z Realu Madrid

Čas 24. 02. 2014, 18:30 | Autor redakce | Zdrojmarca.com
Huntelaar poskytl rozhovor před zápasem Ligy mistrů
Huntelaar poskytl rozhovor před zápasem Ligy mistrů

Třicetiletý útočník Schalke, který vsítil v kariéře 247 gólů v 375 zápasech, mluvil s novináři před nadcházejícím utkáním v Madridu. V současné době již není zahořklý svým odchodem z Realu Madrid, přestože nepochopil důvody odchodu. Největší hvězda Schalke je velkou hrozbou pro Los Blancos. Přestože byl většinu sezóny zraněný, tak je ve formě.

Jak se cítíte po zranění? 5 měsíců jste nehrál.

Děkuji, už jsem v pohodě. Jsem skutečně rád, že jsem zpět. Moje koleno nebylo v pořádku, neměl jsem ho stabilní. Nejlepším řešením byl chirurgický zákrok. Rehabilitoval a trénoval jsem hodně, abych se co nejdříve vrátil. Konečně můžu hrát, pomáhat týmu a střílet branky.

Vaše zranění nebyla žádná legrace. Bál jste se, že budete chybět po celou sezónu?

Byly to opravdu těžké časy. Koleno nebylo v pořádku a nemohl jsem trénovat. Jak jsem řekl, bylo to těžké, ale už je to pryč. Jsem v pohodě. Trénuji teď velmi dobře a na hřišti se cítím dobře. Myslím, že jsem se vyléčil v pravý čas.

Tímto potvrzujete, že proti Realu budete hrát. Jaké to pro vás bude?

Ano. Beru to z více pohledů. Real Madrid je opravdu velký klub se skvělými lidmi a hráči. Hrál jsem za něj. Teď bude zajímavé hrát proti ním.

Jaké máte na Bílý balet vzpomínky?

Podepsal jsem smlouvu v prosinci, hrát jsem začal v lednu. Vstoupil jsem tam zrovna, když klub procházel těžkým obdobím. Nebylo to lehké. Byli jsme výkonostně horší než Barcelona. Pak jsme udělali obrat a dostali se blíže k čelu tabulky.

Říkal jste, že to bylo těžké. Proč?

Jak jsem říkal, bylo to opravdu těžké. Podivný čas. Realu se nedařilo, to je nepřípustné. V Lize mistrů jsme vypadli už v prvním kole. Bylo nám všem jasné, že z týmu někdo odejde.

Přišel červen a stalo se. Opustil jste Real Madrid, proč? Co se stalo?

Přišlo léto a v klubu se vše změnilo. Calderon a Mijatovic odešli, přišel nový manažer a trenér. Vše bylo jiné. Ještě jsem přemýšlel, že se poperu o místo v klubu. Bohužel mi nedali šanci, neměl jsem na výběr. Opravdu jsem chtěl zůstat, ale ani jsem nemohl trénovat s týmem. Takže jsem logicky musel jít.

Jak byste ohodnotil působení v Realu Madrid? Bylo to pro vás dobré, nebo špatné?

Myslím, že dobré. Real je nejlepší tým na světě a já jsem měl šanci tam hrát. Fanoušci na Bernabéu jsou fantastičtí. Ale můj odchod nebyl fér, nevím proč.

Huntelaar
Radost z gólu (© Schalke04.de)

Co byste vzkázal fanouškům Realu? Už jste se o nich zmínil.

Cítil jsem se jimi milován, jsou famózní. Nelituji toho, že jsem šel do Realu Madrid. V té době to bylo nejlepší rozhodnutí. Bylo vidět, že jsem z Realu nechtěl odejít tak brzy, ale je to fotbal, to se stává. Nesmíte se dát.

Může Schalke porazit Real Madrid?

Budeme válčit, hrajeme doma první. Ale snad ano.

Je všeobecně známé, že německé týmy jsou noční můrou Los Blancos.

Je to dobré znamení (smích). Ale ještě uvidíme, co se stane. Je to fotbal.

Několik sezón jste hrál s Raulem v jednom týmu. Jaký jste s ním měl vztah?

Dobrý, on je skvělý hráč. Teď hraje v Kataru. Měli jsme možnost se s ním rozloučit. Myslím, že toho pro Schalke udělal více než dost. Zanechal tam velkou stopu.

Jaké má Schalke přednosti?

Já si myslím, že ofenzívu. Můžeme dávat góly kdykoli chceme. Jsme vždy hrozbou a útočíme neustále. To si myslím, že je naše přednost.

Budete podstupovat souboje s Ramosem nebo Pepem.

Ano, ale bude to velice těžké. Oba jsou silní a mají kvalitu. Myslím ale, že doma budeme mít šanci, fanoušci nás podpoří.

Jaké by to pro Schalke bylo, kdyby porazilo Real Madrid?

Real je nejlepší tým na světě, takže si to představte (smích). Fanoušci by byli jistě nadšeni. Budeme se snažit, aby se to stalo, přestože nám je jasné, že oni jsou favoriti. 

Klíčová slova: huntelaar, interview

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (34 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!