Iker proklet! V Turíně dosud nevychytal vítězství

Čas 05. 11. 2013, 16:50 | Autor redakce | Zdrojmarca.com, eurofotbal.cz
Iker Casillas

Dobrá i špatná zpráva pro Ikera. Konečně se zase dostane do branky a začne znovu chytat. Špatné je to, že Turín je pro kapitána Realu Madrid synonymem porážky. Iker Casillas proti Juventusu v Turíně odchytal tři zápasy, všechny prohrál. Dvě porážky dokonce znamenaly vyřazení z Ligy mistrů.

Květnový den ve znamení slz

Poprvé si Iker zachytal v Turíně proti Juventusu 14. května 2003. Real Madrid tehdy hrál s Juventusem poté, co dokázal vyřadit Manchester United (3:1, 3:4), Juventus si poradilo s Barcelonou (1:1, 2:1 po prodloužení). Ikerovi se utkání moc nepovedlo, přestože chytil 11 střel. Juventus začal zápas ve velkém stylu. Iker dostal do poločasu dvě branky (Trezeguet, Del Piero). Dvacet minut do konce utkání rozhodl o postupu Juventusu Pavel Nedvěd, v závěru korigoval Zinedine Zidane. Iker Casillas toho roku vysněnou trofej nevychytal.

Březnový den, zahalený do smutku

V sezóně 2004-2005 sehrál Real Madrid dva zápasy proti Juventusu. V osmifinále Ligy mistrů. První zápas vyhrál Real Madrid 1:0. Druhý mač byl velmi vypjatý. První poločas branku nepřinesl, trefil se až 15 minut před koncem utkání David Trezeguet. Iker Casillas si připsal 13 zákroků, které ale k postupu nestačily. V prodloužení byli ve 113. minutě vyloučeni Tacchinardi (Juventus) a Ronaldo (Real Madrid). Zápas rozhodl Zayaleta tři minuty před koncem prodloužení. Iker Casillas se tedy zase nedočkal vítězství v Turíně, přestože se mu zápas povedl.

Špatná bilance pokračuje, naštěstí jen v základní skupině

Poslední utkání, které zatím Iker v Turíně chytal bylo před pěti lety. 21.10. 2008 se oba slvné týmy setkaly, aby změřily síly v základní skupině Ligy mistrů. Iker Casillas tehdy neměl tolik práce. Z pěti střel mu do sítě proklouzly dvě (Del Piero, Amauri). Real Madrid byl více aktivní a vyslal na Manningerovu branku více pokusů. Trefil se až Ruud van Nistelrooy, který stanovil konečené skóre. Juventus - Real Madrid 2:1.

Měsíc před Mikulášem. Podaří se Ikerovi zlomit kletbu?

Dnes večer bude mít Iker Casillas další šanci na zlomení špatné série. Myslíte si, že Iker konečně "dobyje" nové území a příblíží tím Real Madrid k postupu do další fáze Ligy mistrů? Brzy dostaneme odpověď...

Klíčová slova: casillas