Liga mistrů, skupina B (23.10.2013) | Výkop: 20:45

Stadion: Santiago Bernabéu (77 856 diváků)
Cristiano Ronaldo (4.)Fernando Llorente (22.)
Cristiano Ronaldo (pen. 28.)
Reportáž utkání
Cristiano Ronaldo

Ani ve třetím zápase Ligy mistrů nenašel Real Madrid přemožitele. Na domácí půdě porazil bílý balet italský Juventus 2:1 a Ligou mistrů zatím prochází jako nůž máslem. Největší hvězda týmu Cristiano Ronaldo už dal 7 gólů. Dnes navíc obstaral oba góly svého týmu.

Real Madrid do utkání vlétl jako ďas a už po čtyřech minutách se ujal vedení. Di María si seběhl do středu hřiště, laxně atakován Pirlem bez problémů prostrčil míč na Ronalda a ten po kličce Buffonovi už prázdnou branku neminul. Bílý balet tak hned od začátku ukázal, kdo je hladovější po třech bodech.

Juventus se rozjížděl jen pomalu, většina střeleckých pokusů Staré dámy mířila mimo tři tyče. Ve 22. minutě ovšem udeřili i bíločerní. Pogba na zadní tyči hlavičkoval na branku Realu, Casillas ještě stihl míč všemi silami vytěsnit mimo tři tyče, ale žádným obráncem nehlídaný Llorente srovnal na 1:1. V tu chvíli možná Real litoval, že ho nekoupil.

Hosté se ale z remízového stavu neradovali dlouho. V sedmadvacáté minutě stáhl Ramose k zemi v pokutovém území Giorgio Chiellini a sudí Gräfe na radu svého asistenta zapískal pokutový kop. Cristiano Ronaldo nedal dělovkou k pravé tyči Buffonovi šanci a ten, ač vystihl směr střely, se mohl jen ohlédnout za svá záda po míči. CR vsítil už svůj 7. gól ve třetím zápase Ligy mistrů v této sezoně!

Zbytek první půle se dohrál v mírně vyostřenějším rytmu, oba týmy si vytvořily několik šancí, ale gól nepadl. Krátce ošetřován byl Ronaldo, jenž si zřejmě trochu narazil ruku, i Vidal z Juventusu. S žádným z nich to ale nebylo vážné. V poločase byl stav 2:1 pro Real Madrid.

Druhé dějství nudně rozhodně nezačalo. Už po třech minutách hry viděl červenou kartu Giorgio Chiellini za ruku v obličeji Cristiana Ronalda. Nutno však podotknout, že by tomuto souboji slušela více karta žlutá. Krátce poté tak musel střídat střelec z první půle Llorente, jehož nahradil bek Bonucci.

Domácí však po oslabení soupeře nenasadili vyšší tempo a nesnažili se zápas rozhodnout, nýbrž spíše vyčkávali a hosty dokonce nechali na míči. Po hodině hry střídala Stará dáma znovu, odešel dnes nevýrazný Pirlo, kterého nahradil Asamoah. Ihned po střídání mohl Real odskočit soupeři o dva góly, avšak po pěkné akci, kterou vymysleli Di María s Khedirou se Karim Benezma neodkázal ze tří metru trefit mezi tři tyče.

V 67. minutě se svého času dočkal i Gareth Bale, který nahradil právě smolaře předešlých momentů Benzemu. Ač hrál Juventus v deseti, sáhl Conte ke střídání sobě vlastnímu - stáhl obránce Ogbonnu, kterého nahradil útočníkem Giovincem. Pětiminutovku střídání završil příchod Isca, jemuž uvolnil místo Illarramendi.

Nedloubo po změnách na hřišti vyrazil na ofenzivní trejd Khedira, jehož lob skončil v náručí Buffona. Na posledních 11 minut + nastavení si přišel zahrát také dnešní oslavenec Álvaro Morata, který slaví 21 let. Do ofenzivy Realu přinesl v závěru zápasu ještě vítané pozdvižení, střílel, běhal, evidentně byl za minuty na hřišti vděčný. Se skóre už ale nikdo nepohnul, a tak Real ve třetím utkání skupiny B porazil Juventus 2:1.

Real tak na čele tabulky zvýši svůj náskok. S devíti body mají nyní svěřenci Carla Ancelottiho pětibodový náskok na druhý Galatasaray, jenž porazil Kodaň. Juventus klesl s pouhými dvěma body ze tří duelů na třetí příčku a o postup se bude muset ještě pořádně poprat.