Liga mistrů, základní skupina (2.10.2013) | Výkop: 20:45

Rozhodčí: Matej Lug
Střelecká listina
Reportáž utkání
Di María proti Kodani

<VIDEO> Real Madrid si pohodově pohlídal druhou výhru v Lize mistrů. O góly se rovným dílem podělili Cristiano Ronalda a Ángel di María. Iker Casillas vychytal první nulu v letošním ročníku milionářské soutěže.

První poločas trochu nudil. Real Madrid hrál až příliš profesorsky. Ancelotti věděl, že není kam spěchat.

První branka padla po čtvrtině utkání. Marcelo poslal přesný míč na Ronalda, který vstřelil už svoji čtvrtou branku ve druhém zápase Ligy mistrů. Brankář Kodaně Wiland situaci hodně podcenil.

Dále zahrozil Di María, jehož hlavička šla těsně mimo. Podobně, jako na začátku Benzema. Argentinský šikula se později netrefil ani po přihrávce Benzemy, která měla skutečně oči. Největší šanci Kodaně měl Jorgensen, který trefil břevno.

Další velké rozrušení přišlo v podobě krve v obličeji Pepeho. Známý tvrďák Realu dostal ránu Braatenema a jeho obočí muselo být ihned sešito. Pepe se na hřiště vrátil s obvazem a zápas dohrál.

Druhý poločas byl o něčem jiném. Kodaň se sice zezačátku osmělila ke dvěma pokusům, ale potom hrál už jen Real Madrid. Druhý gól zápasu dal opět Ronaldo po famózní asistenci Di Maríi. Ten k centru použil známý trik rabona. Pochvalu si zaslouží i Benzema za efektní patičku.

Tahle branka zápas rozstřelila. Real začal hrát v pohodě a jeden útok střídal druhý. Třetí branku přidal aktivní Di María po další povedené individuální akci a střele z dálky. Týž hráč okořenil svůj výkon poslední brankou. Tu mu vybojoval napadající Morata, který přišel do druhé půle. Di María si poté se situací královsky poradil.

Dorostenecká Liga mistrů

Mladíci Realu Madrid si to v týž den rozdali také s Kodaní v rámci dorostenecké Ligy mistrů. Juvenil A Realu Madrid byl sice od začátku do konce lepší, ale pouze remizoval 1:1. Jediný gól Bílého baletu vstřelil obránce Fran v prvním poločase.

Marcelo se často vydával na své ofenzivní výlety, trojice Illarra, Khedira a Modrić hráli hodně staženě. Benzema se trochu ztrácel a Di María běhal po celé šíři hřišti. Ronaldo byl vždy tam, kde měl být.

Iker Casillas byl famózní. V závěru chytil tři vyložené tutovky soupeře. Nedovolil, aby Real Madrid zbytečně inkasoval.