Olympique Lyon: Soupeř Realu v průměrné formě

Čas 17. 02. 2011, 13:30 | Autor podvinho
Pjanič po gólu do sítě Realu Madrid v roce 2010
Pjanič po gólu do sítě Realu Madrid v roce 2010

O víkendu sice čeká Bílý Balet důležitý ligový zápas na domácí půdě s Levante, přesto už mnoho fanoušků myslí na úterý, kdy se královský klub utká v osmifinále Ligy Mistrů s Olympiquem Lyon. Ten je momentálně v poměrně dobré formě, ale za vítězný stroj se určitě považovat nedá.

Olympique Lyon měl hrozivý začátek soutěže, na začátku podzimu se mu vůbec nedařilo. Tato krize je ale dávno zažehnána. Už koncem podzimu začal francouzský velkoklub předvádět odlišné výkony, díky kterým se v tabulce posouval výše. Nicméně, až na vrchol zatím nedosáhl.

V novém roce odehrál Lyon zatím šest zápasů, z toho dva patřily domácímu poháru, čtyři byly ligové. Další zápas přidá do své sbírky Olympique už v pátek, kdy se na domácím hřišti postaví Nancy. Francouzský svaz tak vyšel vstříc jeho žádosti o předehrání svého duelu kvůli následnému souboji v Lize Mistrů.

Z novoročních šesti zápasů dokázal Lyon vyhrát tři, jednou remizoval a hned dvakrát prohrál. Jedna porážka přišla od Nice v poháru až v prodloužení, podruhé Olympique padl v ligovém duelu na hřišti Valenciennes po výsledku 2:1. Remíza přišla před dvěma týdny na domácím hřišti s Bordeaux. Lyon sice udržel čisté konto, jenže to se povedlo i soupeři a tak duel skončil výsledkem 0:0.

Vstup do nového roku měl ale Olympique velmi dobrý. Nejdříve vyhrál v poháru 1:0 na hřišti SM Caen, poté doma rozdrtil výsledkem 3:0 Lorient. Poté se, jak jsme již avizovali, trochu zasekl. Jenže minulý víkend přišlo fantastické vítězství v derby na hřišti AS Saint Étienne 4:1, které dodalo hráčům i fanouškům velké sebevědomí.

Aktuální forma Lyonu tedy není nijak oslnivá, ale poslední vítězství ukazuje sílu celku, který se vždy dokáže připravit na ty největší a nejdůležitější zápasy, což dokázal mimo jiné i minulý rok proti Realu.

Velkou silou je momentálně hlavně obrana a to přesto, že největší jména pobíhají na druhé straně hřiště. Již tradičně je hlavní oporou stoper Cris, kapitán a lídr týmu, který obranu dokáže skvěle organizovat. Na krajích obrany hrají výborně jak Ali Cissokho, tak Anthony Réveillére.

Největší síla je ale v týmovém bránění, kdy obraně a brankáři pomáhá celým tým chytrým presinkem. Ze šesti zápasů v novém roce inkasoval Lyon jen 4 branky, což jeho sílu dokazuje. Hned ve třech případech dokázal tým udržte čisté konto a to i díky skvělému Llorisovi v brance.

Naopak od útoku očekávají v Lyonu stále o něco více. I přes velká ofenzivní jména jako Lisandro Lopéz, Yoann Gourcuff nebo Michel Bastos, nedává Lyon tolik branek. To však nepotvrdil v posledním zápase, kdy dal hned čtyři na hřišti soupeře. V posledních zápasech se také rozstřílel Bafetimbi Gomis, který se stal oporou.

Pokud zůstaneme u statistik v novém roce, nastřílel Lyon v šesti zápasech 9 branek, což není ani vyloženě málo, ale není to určitě převratné číslo. Navíc hned 7 gólů dal ve dvou již zmiňovaných zápasech. Ve dvou případech vyšel francouzský celek naprázdno.

V tabulce se momentálně Lyon nachází na děleném čtvrtém a pátém místě, má stejně bodů jako PSG, tedy 38. V tuto chvíli ztrácí jen jeden bod na třetí Marseille. Na první Lille má ztrátu vyší, ta momentálně činí 7 bodů.

Celkově se tedy dá říct, že Real Madrid čeká v osmifinále hodně podobný tým jako minulý rok. Sebevědomý soupeř, který bude mít velkou ofenzivní sílu, ale hlavním předpokladem úspěchu pro něj bude kvalitní obrana, na kterou bude sázet. Velkou silou jsou pak standartní situace. Proto Real opět nečeká nic lehkého a pokud bude chtít uspět, nesmí podcenit jediný moment, hlavně prvního, utkání.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (72 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!