Report: Real Madrid 4-0 AJ Auxerre

Čas 08. 12. 2010, 23:04 | Autor thjuks | Zdrojpodvinho, uefa.com, foto: Daylife.com
Karim Benzema zářil

Real Madrid zvládl i poslední vystoupení v Lize Mistrů a v poklidném tempu bez několika hráčů základní sestavy porazil francouzského soupeře o čtyři branky. Hattrickem a skvělým výkonem se blýskl Karim Benzema.

Postupové karty byly rozdány už před zápasem. Do osmifinále postupují Real Madrid a AC Milán. Dnešní zápas byl pro Real Madrid jakýmsi "přípravným". Jenže Auxerre mělo o co hrát. Za jistých okolností by francouzskému mužstvu stačila remíza ze stadionu Santiaga Bernabéua k "postupu" do Evropské ligy.

Domácí Real Madrid nastupoval ve změněné sestavě oproti obvyklé jedenáctce. Casillase, který dostal volno, nahradil Jerzy Dudek, Özila Pedro León a dalšími novými tvářemi byli Lass, Mahamadou Diarra a Granero. Z lavičky hráče korigoval Aitor Karanka, jelikož José Mourinho si odpykával trest od Evropské fotbalové federace. Kapitánskou pásku si vzal Mahamadou Diarra, protože Iker Casillas nehrál a Sergio Ramos si odpykával disciplinární trest.

Jenže Real Madrid byl na svém stadionu jasným pánem. Již ve 12. minutě našel Cristiano Ronaldo před brankou úplně volného Benzemu, který si rybičkou skočil pro svůj druhý gól v letošní Lize mistrů. Hlavně to byl ale jubilejní 300. gól Realu Madrid v Lize mistrů (od nového názvu z roku 1992).

První gól Bílého baletu v Lize mistrů vstřelil až v roce 1995 Ivan Zamorano, 100. gól zaznamenal Savio v roce 2000 a další stovku završil o tři roky později Brazilec Ronaldo.

Druhou branku Realu Madrid mohl přidat po perfektní přihrávce Pedra Leóna Cristiano Ronaldo, ale z blízkosti hlavou branku netrefil. Na druhé straně hřiště se ve 23. minutě předvedl veterán Dudek, když perfektně reflexně vyrazil Mignotovu hlavičku. Znovu si polský brankář zachytal ve 43. minutě díky ráně Dennisa Olieche.

Bohužel v nastaveném čase prvního poločasu se Dudek srazil s Oliechem a musel být střídán Adánem. Ze hřiště Dudek odcházel s bolavou grimasou kvůli spodní čelisti.

Benzema gól Karim Benzema a Diarra

Na začátku druhé půle předvedl Real Madrid to, co mu jde nejlépe - proměňování protiútoku. Marcelo dobře vyvezl míč na levé straně hřiště a ideálně přihrál Ronaldovi do gólové šance. Portugalec se zachoval tak, jak od něj všichni očekávají. Prvním dotykem si udělal prostor a druhým nekompromisně zavěsil.

Auxerre se poté snaźilo ještě s výsledkem něco udělat. Nejprve pálil Contout z dálky vedle. Jenže tempo hry začalo brzo klesat a Real Madrid kontroloval hru. V 72. minutě vyslal Mahamadou Diarra perfektním pasem Benzemu do šance. Francouzský útočník si elegantně zpracoval a důrazně vystřelil. Poté se radoval ze své druhé branky v sezóně.

Za tohoto stavu si šel odpočinout Cristiano Ronaldo, kterého nahradil šikovný mladík Sarabia. Brzo na to střídal čerstvý rekonvalescent Garay Marcela. Traoré si troufl na pravém křídle na úprk před Arbeloou, situaci zachraňoval zákrokem Adán. Karim Benzema poté mohl přidat další branku, když si po dlouhém sprintu obhodil dva obránce, ale střílel vedle. Po další akci Benzemy se ve velké šanci ocitl Pedro León, ale z úhlu odkrytou branku netrefil.

Karim Benzema hraje vynikající zápas, jako by napadlo brankaře Auxerre Sorina a chvíli před koncem normální hrací doby pokazil rozehrávku, čímž nabídl Benzemovi hattrick. Ten z ostrého úhlu nezaváhal a gólmana přehodil.

Real Madrid vítězstvím nad průměrným Auxerre potvrdil pozici suveréna skupiny G a získal 16 bodů z 18 možných. V osmifinále Ligy mistrů se potká s jedním týmem ze jmen Inter Milán, Olympique Lyon, Valencia, Kodaň, AS Řím, Olypique Marseille, Arsenal. Auxerre v pohárové Evropě končí, Evropskou ligu si zahraje Ajax, který na domácím stadionu v souběžně hraném utkání porazil AC Milán.