Preview: Real Madrid - AJ Auxerre

Čas 08. 12. 2010, 15:26 | Autor podvinho | Zdrojuefa.com
Aitor Karanka bude opět hlavním trenérem
Aitor Karanka bude opět hlavním trenérem

V posledním zápase Ligy Mistrů přivítá madridský klub na domácím hřišti francouzský AJ Auxerre a jelikož má Bílý Balet už své ve skupině jisté, bude to pro něj možnost dát šanci také ostatním hráčům a některé nechat odpočinout. Naopak pro francouzského soupeře to je poslední šance, jak si alespoň zajistit pokračování v Evropské Lize.

FAKTA
Cara

Real Madrid jde do zápasu ve velké pohodě, ve skupině zatím neprohrál a navíc bude útočit na překonání zajímavého rekordu. Pokud totiž Bílý Balet vyhraje, dosáhne šestnácti bodů po šesti zápasech v základní skupině a tím by překonal rekord z minulé sezóny, kdy tým Chilana Manuela Pellegriniho získal bodů třináct. Tento fakt bude určitě jednou z motivací hráčů Bílého Baletu.

To soupeř z Auxerre má o motivaci postaráno a nemusí se ohlížet na rekordy a tabulky. Když si odmyslíme, že už hrát na Santiago Bernabéu je velký zážitek, francouzský tým je stále ve hře o Evropskou Ligu. Do té totiž automaticky postupuje třetí tým v základní skupině. Auxerre je momentálně sice poslední, ale ztrácí jen jeden bod na Ajax, který hraje na půdě ve formě hrajícího AC Milán. Navíc má francouzský tým lepší skóre než amsterdamský klub.

Favoritem utkání je však samozřejmě Real Madrid a to i přesto, že několik hráčů bude odpočívat, jiní si pak odpykají tresty za červené karty v minulém zápase. Hlavním trenérem Realu bude pro tento zápas Karanka, jelikož José Mourinho zůstane jen na tribuně. Je to portugalcův trest za "nevhodné chování" v minulém zápase.

Zápas začíná klasicky ve 20:45, přímým přenosem ho vysílá sportovní stanice ČT2. 

Info o týmu
Cara

FotoReal má sice první místo ve skupině jisté, bylo by však velmi špatné se domnívat, že nemá o co hrát. Jak víme, Mourinho je velký perfekcionista, který nechce prohrát jediný zápas. Navíc hraje madridský klub o zajímavý rekord, zároveň zatím vyhrál ve všech domácích zápasech ve všech soutěžích v této sezóně a tuto fantastickou sérii si bude chtít udržet už kvůli natěšeným fanouškům, kterým Real ještě stále něco dluží za nepovedené El Clásico. Na druhou stranu je jasné, že šanci musí dostat i hráči širšího kádru, kteří zatím tolik příležitostí neudostávali. Navíc se začíná v královském klubu rozmáhat marodka. Kvůli zranění nejsou pro tento zápas k dispozici Kaká, Canales, Higuaín, Gago a nově i Khedira a ?ngel Di María. Trest si odpykají Sergi Ramos a Xabi Alonso, volno pak dostal Iker Casillas.

V brance by tak měl poprvé naskočit Dudek, který na svou šanci trpělivě čeká. Obrana by měla hrát ve složení Arbeloa, Carvalho, Albiol a Marcelo. Jako dva defenzivnější záložníci by měli naskočit Lass a Granero, je však možné, že se do základní sestavy dostane i druhý Diarra v týmu Realu Mahamadou. Ofenzivní trojice pak zůstane skoro stejná, zprava Pedro León, Özil a Cristiano Ronaldo. Na hrotu se bude bít Karim Benzema.

 

Info o týmu
Cara

FotoJak již bylo řečeno v úvodu, Auxerre má v zápase na půdě Realu velkou motivaci. Tým se chce totiž kvalifikovat do Evropské Ligy a proto musí nutně bojovat. Pokud prohraje, skončí jistojistě na posledním místě tabulky základní skupiny Ligy Mistrů a tudíž si na jaře evropské poháry nezahraje. Pokud by Ajax prohrál na hřišti AC, stačil by Auxerre i bod. Jenže i ten bude určitě těžkým oříškem a nikdo z francouzského klubu se netají tím, že právě pro něj si hráči přijeli. Vyšší ambice ani nemají. Narozdíl od Realu tak nastoupí Auxerre v nejsilnější možné sestavě.

V brance nastoupí opora hostujícího týmu Sorin. Před ním pak obrana ve složení Dudka, Coulibaly, Mignot a Grichting. Auxerre hraje ve stejném rozestavení jako Real, na dvou defenzivnějších záložnících tak nastoupí Pedretti a Chafni. Ofenzivní trojice bude ve složení Oliech, Bursa a Traoré. Na hrotu pak bude operovat osamostatněný Contout.

 

Z?KLADNÍ INFORMACE

Cara


Pravděpodobná sestava: Dudek - Arbeloa, Carvalho, Albiol, Marcelo - Lass, Granero - Pedro León, Özil, C. Ronaldo - Benzema
Trenér: José Mourinho.
Hráč ke sledování: Jerzy Dudek.
 Pravděpodobná sestava: Sorin - Dudka, Coulibaly, Mignot, Grichting - Pedretti, Chafni - Oliech, Bursa, Traoré - Contout
Trenér: J. Fernández
Hráč ke sledování: Traoré.

Rozhodčí: Serge Gumienny ¦ Výkop: 8. 12. 2010 20:45 (PP ČT2) ¦ Stadion: Santiago Bernabéu, Madrid
Tip redaktora: 2-0
 
LIVEPŘENOS
- zde, zde, zde; N?VOD!
 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (60 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!