Report: Real Madrid 2-0 Ajax Amsterdam

Čas 15. 09. 2010, 22:46 | Autor podvinho | Zdrojuefa.com
Radost hráčů po gólu Higuaína

<Aktualizováno> Real Madrid ukázal hned v prvním zápase Ligy Mistrů svoji nespornou sílu. Nizozemský celek tařka k ničemu nepustil a sám byl po celý zápas nebezpečný. Nutno dodat, že mohl vyhrát mnohem a mnohem větším rozdílem. Díky vlastní brance Anity a jednomu gólu Higuaína bere nakonec výhru o dvě branky.

Real Madrid začal zápas ve svižném tempu a od začátku ukazoval, kdo bude na hřišti pánem. Real se snažil pozvolně kombinovat, ale zároveň podnikal smrtící útoky, které svoji rychlostí mnohdy braly dech a obránci Ajaxu je vůbec nedokázali stíhat.

První šanci si královský klub vytvořil hned v 5. minutě, ale Higuaín nedal. O chvilku později zase zasáhl výborně brankář hostů Stekelenburg. O dalších pár minutek poté měl velkou šanci opět aktivní Higuaín, ale znovu ji proměnit nedokázal, když nastřelil jen břevno hostující branky.

Hra pokračovala stále ve stejném rytmu. Ajax nestíhal dobrou hru Realu a ten tak mohl poklidně kombinovat a přidávat k tomu technické kousky a krásné přihrávky. V tom se opět vyžíval především Mesut Özil, který ze svého kapitánského můstku táhnul skoro všechny akce Realu. I další hráči ale byli velice aktivní.

Ve 25. minutě měl velkou šanci Cristiano Ronaldo, ale brankář Ajaxu se opět nenechal obelstit. O šest minut později se ale Real konečně radoval. Když to nešlo po krásných akcích, dokázal se Bílý Balet prosadit po rohovém kopu. Po krásném centru Xabiho Alonsa si dal vlastní branku Anita a rozjásal tak tribuny poprvé.

Hned o chvilku později střílel nebezpečně aktivní Di María, ale i jeho dokázal vychytat skvělý Stekelenburg. Do konce poločasu si Real připravil ještě několik dobrých střeleckých příležitostí, ale proměnit je nedokázal. Aktivní ve střelbě byli hlavně Ronaldo, Di María a Higuaín.

Druhý poločas začal v naprosto stejném duchu. Real dál přesvědčivě kombinoval, Ajax plnil roli spíše sparing partnera. Bílý Balet si i nadále vytvářel nespočet šancí a střel, ale velký problém měli hráči v bílém v zakončení samotných akcí.

V 51. minutě se v obrovské příležitosti ocitl opět Ronaldo, ale znovu nedal. Minutu po něm mohl skórovat i Higuaín, ale ani jemu nebylo souzeno. Poté se v několika šancích objevili Ronaldo a Di María, ale buď je vychytal famózní Stekelenburg nebo nemířili přesně.

Radovat se tak mohl královský klub až v 73. minutě. Özil pěkně vystřelil, jeho střelu brankář jen vyrazil zpátky k záložníkovi Realu, který míč poslal před bránu, kde už čekal Gonzalo Higuaín a v klidu uklidil do prázdné branky. Real tedy vedl o dvě branky a měl zápas plně pod kontrolou.

I v dalších minutách chtěl Real skórovat. Higuaín si narazil s Ronaldem, ale mířil jen těsně mimo. Poté přišla také jediná, ale velká šance Ajaxu. Emanuelson totiž pěkně obstřelil Casillase a mířil do břevna branky Realu. Hned po něm napřáhl Sulejmani a Casillas stačil jen reflexivně zvednout ruku, čímž zabránil brance.

Do konce zápasu se již nic podstatného nestalo, Real hru kontroloval a v poklidu si došel pro vítězství. Real tak ukázal, že skloubit pěkný a účelný fotbal určitě jde a pokud bude takto pokračovat a zlepší zakončení, nemusíme se ničeho bát.

AC Milán svůj zápas také zvládl, když porazil francouzský AJ Auxere 2:0 po dvou gólech letní posily Ibrahimoviče.