Ohlasy po včerejším losu Ligy mistrů

Čas 27. 08. 2010, 10:03 | Autor Hed | Zdrojuefa.com
Kaká proti AC Milán
Kaká proti AC Milán

Včerejší los základních skupin Ligy mistrů přisoudil Realu Madrid, AC Milán, Ajax a francouzský tým Auxerre.

Real Madrid s AC Milán odehráli v posledním ročníku Ligy mistrůproti sobě dva velmi důležité zápasy a stejně jako tomu bylo loni, tak tomu bude i letos. Ale jak Merengues tak Rosonerri si budou muset dávat pozor na zbylé dva týmy, kterými jsou Ajax Amsterodam a Auxerre.

V minulém ročníku AC Milán vyhrál na Santiago Bernabéu 3:2 a v odvetě na San Siru zápas skončil remízou 1:1. Od té doby se toho ovšem hodně změnilo a jak Real Madrid tak i AC Milán vstupují do nového ročníku pod novými trenéry. AC i Real jsou samozřejmě označováni za jasné favority, ale i Ajax s Auxerre nejsou jen tak do počtu.

Bilance Realu Madrid s Ajaxem není příznivá. Merengeus z posledních pěti vzájemných zápasů dokázali vyhrát jen jednou a naposledy dokonce nizozemskému celku podlehly. Auxerre s Ajaxem se naposledy střetli v poháru UEFA v ročníku 2004/05 a z postupu do osmifinále se radoval francouzský klub.

Jedná se i o skupinu nejúspěšnějších týmu v Lize mistrů. V součtu tyto týmy získali trofej pro vítěze Ligy mistrů celkem 20 krát. Z toho má na svém účtě devět trofejí Real Madrid, sedm AC Milán a čtyři Ajax. Jediný kdo Ligu mistrů nevyhrál je Auxerre.

Massimiliano Allegri (AC Milán):
"Naše skupina je společně se skupinou “A„ nejobtížnější. Společně s Interem Milán máme ve skupině nejtěžší soupeře. Hrát proti Realu Madrid je pro nás něco inspirujícího a dodává nám to motivaci. San Siro a Santiago Bernabéu budou svědky dvou vyprodaných a nezapomenutelných zápasů. Ajax a Auxerre jsou v Lize mistrů zaslouženě a nebudou lehkými soupeři. Musíme být připraveni a přistoupit ke každému zápasu jednotlivě a ve 100% formě."

Emilio Butragueño (Real Madrid):
"Naše smolná chvíle přišla při losu ze třetího a čtvrtého koše. Skutečnost, že budeme hrát s klubem světové kvality, jako je AC Milán jsme věděli dopředu. Ale dostali jsme nejhorší možné soupeře ze zbylých dvou košů. Vůbec se mi nelíbí Auxerre. Byla to nejhorší možná možnost ze čtvrtého koše."

Martin Jol (Ajax):
"Věděli jsme, že budeme hrát proti silným soupeřům, ale AC Milán a Real Madrid jsou neskutečná jména. Bude nesmírně těžké soupeři s těmito týmy, ale fotbal se hraje na hřišti devadesát minut. Škoda jen, že čtvrtým týmem je Auxerre. Lepší by byla třeba MŠK Žilina. Tak budeme hrát o třetí místo s Auxerre, které je podle nás stejně dobré jako my. Je škoda, že Wesley Sneijder nás vylosoval zrovna do této skupiny. Ještě jednou mu gratuluji k jeho ocenění."

Ireneusz Jelen (Auxerre):
"Hned po losu mi začali chodit na mobil samé SMS zprávy od přátel s žádostí o vstupenku na zápas s Realem Madrid a AC Milán. Jedná se o skupinu smrti a my jsme smolaři o tom není sporu. Vždy jsem snil hrát proti Realu Madrid, AC Milán a Ajaxu. Dostat se do skupinové fáze Ligy mistrů je něco nepopsatelného. Ale je to sport a může se stát cokoliv."


Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (104 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!