Sneijder s Robbenem blízko finále na Bernabéu

Čas 21. 04. 2010, 23:50 | Autor thjuks | Zdrojfoto: daylife.com
Wesley Sneijder a Arjen Robben

<Aktualizováno> Bývalí Madridistas plní ve svých nových klubech role hlavních útočných mozků a jsou blízko návratu na Santiago Bernabéu. Řeč je o Wesley Sneijderovi a Arjenu Robbenovi. Oba Nizozemci svými důležitými brankami pomohli v semifinále Ligy mistrů porazit svého soupeře.

Wesley Sneijder byl proti Barceloně hodně vidět. Zatímco většina nezaujatých diváků sledovala na hřišti stále opěvovaného Messiho, Sneijder si vesele řádil na druhé straně. Rozdával balony, snažil se nacházet hlavně Diega Milita, který operoval na hranici ofsajdu, a byl opravdu při chuti. O balon se prakticky nenechal obrat.

Ve 27. minutě Sneijerovi do volného prostoru přiklepl míč Diego Milito, asi nejlepší hráč zápas, po Eto'ově centru. Holandský shooter míč zkušeně zasunul po zemi do brány a vyrovnal zápas na 1:1. Pep Guardiola, kouč Barcelony, si začal na lavičce na čele utírat první kapičky potu. A přišli mu ještě další starosti.

Na začátku druhého poločasu Maicon, hráč o kterého se už dlouhodobě Real Madrid zajímá, zápas otočil. Za necelou čtvrthodinku bylo rozhodnuto. A byl u toho znovu Sneijder, který si tentokrát roli s Militem vyměnil. Centroval znovu Eto'o. 3:1!

Barcelona si tak domů veze třígólový příděl a bude to mít ještě hodné těžké, pokud chce hrát na Santiago Bernabéu finále. Mnozí Katalánci si stěžují na to, že jejich Barca musela cestovat přibližně 1000 kilometrů dlouho cestu do Milána autobusem, ale upřímně řečeno viděli jste ten autobus? Jestli si někdo z vás při cestě autobusem stěžuje, v tom barcelonském by nejspíš přestal reptat. Vozidlo nabízí takový komfort, kterého se nám obyčejným smrtelníkům zřejmě nikdy nedostane.

Posuňme se o den dopředu, na dnešní semifinále. Do Mnichova přijel Lyon, který podobně jako v osmifinále proti Realu plnil roli outsidera. A téměř dokonale ji splnil. Bayern pálil jednu šanci za druhou a Lyon prakticky (až na dvě střely z dálky) žádnou ofenzívu neměl. Velká šance, jak utkání zvládnout s dobrým výsledkem, se francouzskému týmu vyskytla díky brutálnímu šlapáku Ribéryho na Lisandra Lópeze.

Robbenovo střídáníČervená karta určitě moc morálky Ribérymu nepřidala. Vždyť ten - víc než svými výkony - plní titulky novin skandálem s nezletilou prostitutkou, se kterou měl nejspíš styk v luxusním pařížském nevěstinci. Případ řeší francouzská policie.

Hlavní role ofenzivního tvůrce tak logicky zůstala na Robbenovi, který ji plnil do puntíku. Na pravé straně hřiště řádil a byla jen otázka, kdy mu vyjde jeho pověstná klička na střed hřiště.

Na začátku druhého poločasu se nechal zbytečně vykartovat zkušený lyonský obránce Toulalan a Bayern byl rázem psychicky na koni. Více místa na hřišti nahrávalo spíš kombinačně hrajícímu Bayernu, ač mu chyběl cenný Ribéry.

V 68. minutě se Robben ke své pověstné (a pro něj tak tropické) akci dostal. Po přihrávce dnes vynikajícího Tymoščuka si posunul míč doleva a z dálky přesně vypálil. Robbenův míč sice lehce tečoval Müller, ale naštěstí pro domácí rána síť rozvlnila.

Jak moc Holanďan zápas prožíval bylo vidět kromě jeho výkonu na hřišti i v 85. minutě, kdy ho trenér van Gaal vystřídal za Altintopa. Z Robbena bylo jednoznačné vidět, že se mu z trávníku moc nechce. Když viděl na světelné tabuli čtvrtého rozhodčího své číslo, nejdřív si trochu zanadával, zalomil rukama a poté se zamračil na svého kouče, který mu okamžitě vysvětlil, jak se má chovat.

Lyon bude muset ve Francii poskládat nekompletní obranu a s Bayernem to nebude mít jednoduché. Ačkoliv tak špatnou pozici nemá, já osobně tipuji, že se německý tým utká ve finále s Interem.