Pohár pro vítěze Ligy mistrů je v Madridu

Čas 17. 04. 2010, 15:57 | Autor thjuks | Zdrojuefa.com, foto: GettyImages
Florentino Pérez s trofejí pro vítěze LM
Florentino Pérez s trofejí pro vítěze LM

Pohár pro vítěze Ligy mistrů včera odcestoval z Barcelony do Madridu, kde bude až do 22. května, kdy jej převezme nový šampión.

Ceromoniálu na Palacio de Cibeles v prostorách nádherné budovy Palacio de Comunicaciones, asi sto metrů od proslulé kašny, kde obvykle hráči Realu Madrid slaví své triumfy s fanoušky, se zúčastnil také prezident klubu Florentino Pérez, vysoký hodnostáři Realu Emilio Butragueño (který plní funkci jakéhosi ambasadora finále) s Jorgem Valdanem a hráči Raúl, Kaká a Cristiano Ronaldo.

„Jako hostitelé této akce uděláme vše proto, aby byla úspěšná,“ řekl v pátek Pérez a dodal, „a aby se Barcelona cítila jako doma, pokud do finále postoupí. Je to čest hostit finále Ligy mistrů. Vždyť Santiago Bernabéu byl jedním ze zakladatelů této soutěźe.“

Akce se kromě zástupců Bílého baletu zúčastnil také starosta Madridu Alberto Ruiz Gallardón, zástupci Barcelony Joan Laporta a Joan Cruyff, prezident Španělské fotbalové federace (RFEF) ?ngel María Villar Llona. Čestnými hosty byl také šéf Primera División José Luis Astiazarán, bývalý hráč Realu Madrid Francisco Gento.

„Toto město je hluboce poctěno tím, že je odpovědnost finále na něm,“ prohlásil spokojený starosta Madridu. „Je to finále, které se bude konat na nádherném stadionu, který patří týmu, jenž vyhrál tuto soutěž devětkrát. Doufáme, že uvidíme nezapomenutelný zápas.“

Ve hře o slavnou trofej je stále kromě Barcelony také Inter Milán, který se s katalánským klubem popere o postup do finále, Bayern Mnichov a přemožitel Realu Madrid Lyon.

Kaká, Ronaldo a RaúlPérez, Raúl a Cryuff

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (26 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!