Report: Olympique Lyon 1-0 Real Madrid

Čas 16. 02. 2010, 19:50 | Autor podvinho | Zdrojthjuks, uefa.com
Vítězná branka Makouna

Aktualizováno Profesoři fotbalu, alias Real Madrid, zase dokázali zkazit večer snad všem Madridistas. Po prohře 1:0 je tu sice šance stále velká, ale otřesný až trapný výkon určitě zůstane v paměti.

Tento den by se měl prostě vymazat. Použít nějaké kouzlo, aby se to nikdy nestalo. Vše bylo špatně. Výkony hráčů, výkon týmu, Pellegriniho střídání a mohl bych pokračovat. Pojďme pěkně na začátek, kde jsme ještě nic netušili a těšili se na hezký fotbalový zážitek, který bohužel nepřišel.

Už od začátku bylo znát, kdo chce vyhrát. Na hráčích Lyonu byla vidět velká snaha, bojovnost, zarputilost. To Real se zmohl akorát na nakopávané míče a hru s Ikerem Casillasem. Bojovnost na bodu mrazu. S tímto chceme vyhrát Ligu Mistrů?

Lyon začal jasně lépe. Od začátku lépe kombinoval a dostával se stále blíže pokutovému území. Paradoxně to byl Real, kdo jako první zahrozil, i když Higuaínova přihrávka pod sebe se nepodařila zúročit. Z následného protiútoku střílel z voleje Govou, ale trefil jen boční síť.

Zápas pokračoval ve stejném rytmu. V 17. minutě nebezpečně hlavičkoval hráč domácích, ale jeho střela se mezi tyče nevešla. O tři minuty později střílel mimo i Lisandro. O minutku později se opět připomněl Real. Po promarněné šanci ještě střílel Granero, ale s jeho tečovanou střelou neměl brankář Lyonu problém.

V této fázi hry dominoval jasně domácí tým. Do šancí se sice nedostával, ale bylo otázkou času, kdy nějakou větší využije. Několik slabých pokusů nebo střel mimo se přesto našlo. Ve 41. minutě se do míče opřel aktivní Delgado a jeho nádherná rána skončila na tyči Casillasovi brány, který by neměl šanci zasáhnout. To bylo z prvního poločasu vše a do šaten se šlo za stavu 0:0.

Do druhého poločasu udělal trenér hostí jednu změnu. Místo špatně hrajícího Marcela nastoupil Garay a Ramos se posunul na pravého obránce. To byla ale asi jediná změna ve hře Realu. A hned dvě minuty po zahájení druhé půle přišel trest. Makoun si vzal míč, v klidu s ním běžel až před pokutové území Realu a když viděl, že obránci stále jen ustupují, vystřelil. Míš zapadl za bezmocného Casillase a Lyon rázem vedl.

Ale kdo by čekal zvýšenou aktivitu a kvalitu Realu, ten se zmýlil. Ba dokonce ani té bojovnosti nepřibylo. A tak se hrálo dále na polovině Realu. V 58. minutě se nepovedl Casillasovi odkop od brány a Lisandro postupoval sám na dva obránce. Ty si pěkně obhodil a vystřelil těsně vedle. O tři minuty později se na druhé straně opřel do rány Ronaldo, ale i s jeho tečovaným pokusem si brankář poradil.

O chvilku později si vytvořil domácí tým další velkou šanci, obránce domácích ale Casillase nepokořil. Z protiútoku se mohl radovat Real, ale ani Higuaín z úhlu nedal. Poté přišel "zajímavý" tah. Celkem aktivního Higuaína trenér stáhl ze hřiště a nahradil ho klusajícím levým či pravým záložníkem Benzemou. Opravdu, klobouk dolů. Kdo by čekal další střídání (Raúl, Lass,...), ten se opět nedočkal.

V 81. minutě přišla poslední šance Realu na vyrovnání, ale Ramos hlavou těsně minul. Konec zápasu se sice odehrál v režii Bílého Baletu, ale ten si již další šance nevypracoval. Zápas tedy skončil po ostudném výkonu Realu výhrou domácích 1:0.

K tomuto zápasu je zbytečné něco říkat. Každý asi viděl, co se na hřišti dělo. Připomenu však jednu věc. Nevím, jestli si toho každý všiml, já ano. Od začátku bylo vidět, kdo chce vyhrát. Lyon prostě udělal maximum pro to, aby vyhrál. Real ne. To je krutá a opravdu smutná realita. O neustálé hře na dva defenzivní záložníky a neskutečných střídáních pana P. se raději vyjadřovat nebudu, jelikož bych musel asi použít nevhodné výrazy.

Stadion: Stade Gerland, Lyon (20:45, 16. 02. 2010)
Rozhodčí: Martin Atikson (ANG) Diváci: ?? ???