První ohlasy na los osmifinále

Čas 18. 12. 2009, 14:50 | Autor Karlos | Zdrojrealmadrid.com, goal.com
Real Madrid - ilustrační foto
Real Madrid - ilustrační foto

Přinášíme vám první ohlasy na los osmifinále Ligy mistrů. Prvně se k němu vyjádřili trenér Pellegrini, generální ředitel Valdano, hráči Higuaín a Granero a prezident Olympique Lyonnais.

Manuel Pellegrini
"Jsou těžkým soupeřem, stejně jako ostatní týmy, které jsme mohli dostat. Rozhodující je, v jaké formě jste v období, kdy se zápas hraje. Doufám, že my budeme v té nejlepší a dosáhneme na čtvrtfinále. Historie je důležitá a musíte ji brát v úvahu, ale není rozhodujícím faktorem. Lyon vyhrál v posledních letech mnohokrát Ligue 1 a hráli také v Lize mistrů. Každý soupeř v této fázi je těžký, tak jsem s výsledným losem spokojený."

"Ligu mistrů nebudeme hrát po další dva měsíce, takže bychom se měli soustředit jen na Zaragozu. Nemůžeme myslet na Ligu mistrů ani na dovolenou. Zaragoza nebude snadný protivník, nehráli dobře a tak mají nového trenéra."

Gonzalo Higuaín
"Los nás potěšil, když vezmeme v úvahu kvality ostatních týmů, které jsme mohli dostat. Olympique Lyonnais je houževnatým týmem, ale my je můžeme porazit. Již jsme letos hráli proti Marseille, tak víme, jak jsou francouzské týmy silné, ale doufáme, že se dostaneme do dalšího kola, víme totiž, že odvetu hrajeme doma. Zápasy Inter - Chelsea a AC Milán - Manchester United budou neuvěřitelné. Chceme se dostat do čtvrtfinále a být mezi nejlepšími."

Esteban Granero
"Věděli jsme, že by jsme mohli dostat těžkého soupeře. Bude to vzrušující. Bude to těžký dvojzápas, protože v této fázi není lehkého protivníka. Musíme vyhrát každý zápas, abychom vyhráli Ligu mistrů. Je dobré, že nebudeme k zápasu cestovat daleko. Každý tým má svůj vlastní způsob hry. Jsou velmi silní a určitě nám to znesnadní. Chceme zahrát stejně dobře, jako se nám to povedlo na Marseille a dostat se do čtvrtfinále."

Jorge Valdano
"Jsou významným týmem, zejména ve Francii, kde v posledních několika letech získali mnoho titulů. Musíme je respektovat. Vyřadili Liverpool. Musíme jít do tohoto dvojzápasu naplno, abychom se dostali do dalšího kola, na které jsme v poslední době nebyli schopni dosáhnout. Tým se sehrává, herně roste a získává důvěru, ale musíme být pokorní."

"Jsem si jistý, že je Karim velmi vzrušený. Bude to pro něj velký zápas. Los vždy přináší překvapení. Mourinho bude čelit Chelsea, Karim Benzema se postaví Lyonu. Doufáme, že ukáže, jaký pokrok tu udělal."

"Lyon je poměrně konzistentní mužstvo. Ztratili Benzemu, ale nahradili ho jiní skvělí hráči. Chováme k nim respekt, protože jsme s nimi několikrát ztratili. Jediné, co můžeme dělat je, že musíme zůstat nohama na zemi, což je důležité, pokud chceme soutěží postupovat."

"Karima nahradil Lisandro. Je čistokrevný střelec, který hraje za Argentinu. Rychle se přizpůsobil na francouzský fotbal. Je talentovaný a inteligentní. V osmifinále jsou již zápasy, které by mohly být finálovými. Liga mistrů se hraje pro diváky. Je to nejlepší klubová soutěž světa a Road to Madrid/Cesta do Madridu je docela dlouhá, ale jsme nadšení."

Jean-Michel Aulas
"Je to těžký los. Je to čest hrát proti Realu. Mají skvělý tým, navíc, finále se bude hrát v Madridu, takže budou mít obrovskou motivaci. Měli jsme tu čest hrát proti Realu již čtyřikrát v Lize mistrů a ani jednou jsme neprohráli. Jsou parádním týmem. Nikdo není favoritem, ale máme šanci postoupit."

"Nechtěli jsme znovu Barcu. Proti Chelsea by to bylo rovněž obtížné. Přeji vše nejlepší k narozeninám Karimu Benzemovi (zítra slaví Benzema 22. narozeniny - pozn. redaktora). Mohu se jít na něj v sobotu do Madridu podívat. To je pro Karima příležitost, jak se vrátit do Lyonu. Doufám, že neodehrajeme zlý dvojzápas."

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (10 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!