Zlatý míč vyhrál Messi, Ronaldo druhý!

Čas 01. 12. 2009, 12:00 | Autor Karlos | Zdrojfrancefootball.fr, Marca
Lionel Messi

Letošní vydání velice prestižní fotbalové ankety o Zlatý míč France Football ovládl Argentinec a hráč Barcelony Lionel Messi. Za ním zůstali hráči jako Cristiano Ronaldo a Xavi.

Rok 2009 jednoznačně patřil Barceloně. Katalánci dokázali opanovat ligovou soutěž, vyhráli i nejprestižnější evropskou klubovou soutěž a dokonce i domácí pohár. Co víc si přát?

Proto se s napětím čekalo, kdo vyhraje prestižní individuální ankety, které se vyhlašují ke konci kalendářního roku. První přišla na řadu anketa France Football o Zlatý míč.

Již od minulého roku může vyhrát jakýkoli hrát na této planetě, předtím to mohli vyhrát jen hráči, co nastupují v nějaké z evropských soutěží a do roku 1994 byla soutěž jen pro Evropany.

Letošním králem se stal podle očekávání všech odborníků a fotbalových fanoušků Lionel Messi, jeden z hráčů Barcelona. Ti vůbec opanovali čelo celého žebříčku. Vždyť Xavi skončil třetí a Andrés Iniesta hned za ním.

Na druhém místě je poté loňský vítěz Zlatého míče, Cristiano Ronaldo. Ten však ztrácí na Messiho bezmála 250 hlasů, což je opravdu velký počet. Další hráč Realu, Kaká, je na šestém místě.

Pátý skončil Samuel Eto'o, sedmý kat Realu z nedělního El Clásica, Zlatan Ibrahimović. Poté následují už jen hráči z Premier League. Osmý je Wayne Rooney, devátý Didier Drogba a desátý Steven Gerrard.