Casillas došel ke 100 startům v Lize mistrů

Čas 26. 11. 2009, 00:12 | Autor thjuks | Zdrojgoal.com
Iker Casillas
Iker Casillas

Iker Casillas Fernandéz. To je jméno dlouholeté jedničky Realu Madrid. V osmnácti letech se stal v roce 2000 nejmladším brankařem, který kdy chytal finále Ligy mistrů. Nyní slaví další jubileum.

Iker Casillas ve středečním utkání Ligy mistrů proti Curychu neměl příliš práce. Přesto byl pro něj tento zápas výjimečný. V nejprestižnější ligové soutěži se totiž zařadil mezi stovkaře v počtech startů. Třetím v historii Realu Madrid.

Odchovanci Realu je teprv 28 let, přesto má už za sebou i stovku zápasů v reprezentačním dresu. V lize mistrů se blíží v této kategorii do TOP 10, do které by měl brzo proniknout. Na 8.-9. místě jsou hráči, kteří ukončili svoji kariéru, Luis Figo a Oliver Kahn, se 103 zápasy.

„Je to štěstí být součástí tak skvělého týmu. Liga mistrů je velkolepá soutěž, ta nejvelkolepější. Nejlepší je, že jsem odehrál dvě finále a obě vyhrál. Doufám, že třetí dokážu vyhrát také,“ řekl Casillas deníku AS.

Kdo odehrál nejvíce utkání v Lize mistrů? Její nejlepší střelec. Raúl Gonzáles ve středu odehrál 130. zápas. Za naším El Capitanem je Roberto Carlos, který v současnosti hraje v Fenerbahce, se 120 starty. Třetí Ryan Giggs má o dva méně.

Casillasovi chybí čtyři starty a bude první mezi brankaři. Současný lídr Němec Oliver Kahn o něm nedávno řekl: „Je klidný a ví jak zvládnout těžkou situaci. Má neuvěřitelné reflexi a je výborný ve vzduchu. Jsem rád, že má v Realu stále důvěru, už od té doby, co byl velmi mladý, a na jeho post nekoupili žádnou velkou hvězdu. Já jsem ukončil kariéru ve 38 letech. V jeho případě, jestli vše půjde správně, nastoupí podle mě v Lize mistrů ještě k tak 60-70 zápasech."

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (7 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!