Report: Real Madrid 1:0 FC Curych

Čas 25. 11. 2009, 19:55 | Autor podvinho | Zdrojthjuks, foto: Reuters
Higuaín a Raúl slaví branku

Real Madrid nepodal dobrý výkon, když porazil v současnosti osmý tým švýcarské ligy pouze 1:0. Branku vstřelil Higuaín. S desíti body je díky remíze AC Milán s Marseille bezpečně první ve skupině C, ale postup si musí zajistit až v posledním zápase.

Začátek zápasu okamžitě ukázal, kdo že bude na hřišti pánem. Real od začátku začal kontrolovat hru, hostující tým byl stažený na vlastní polovině a v podstatě se ani nedá říct, že by spoléhal na brejky. Nakopávané míče většinou nikoho nenašly.

Už v 5. minutě měl Bílý Balet první šanci. Po pěkné individuální akci se do míče opřel Kaká a jeho střelu musel vyrazit na rohový kop brankář Leoni. O pět minut později na něj navázal Alonso a jeho rána měla stejný osud. Rohový kop po zákroku brankáře hostujícího celku, který se jen bezradně bránil.

Po této střele se hra trochu uklidnila. Madridský celek ubral na tempu a ulehčil tak obraně Curychu. Ta ale inkasovala ve 21. minutě. Kaká krásně prošel přes dva obránce a kolmicí vybídl Higuaína. Ten nepohrdl a pěkně míč uklidnil podél brankářovi nohy do sítě. 1:0. Ve 27. minutě střílel opět Xabi Alonso, ale jeho hezkou střelu strážce hostující brány opět vyrazil.

Poté se osmělili i hráči Curychu, kteří si nejspíše uvědomili, že prohra jim stačit nebude. Dvakrát vyzkoušel pozornost Ikera Alphonso, ale ani jedna střela se neujala. Jedna mířila do rukavic zkušeného brankáře, druhá mimo tři tyče. Ve 35. minutě se po rohovém kopu do střely na hranici vápna nádherně opřel Marcelo a rozezvučnil konstrukci brány, konkrétně tyč. Po této střele se Leoni jen ohlédl. Do poločasu se již nic nestalo a tak skončil vedením 1:0 pro Real Madrid.

Druhý poločas bohužel pro Real nezačal dobře. Alespoň herně ho určitě nezachytil v dobré formě. Zápas byl od začátku druhé půle nudný, chyba střídala chybu, krásnou akci člověk neviděl. Poté se do míče opřel Vaart, ale jeho technická střela neskončila v síti hostů.Následně ještě přihrával nebezpečně Marcelo, ale obrana hostů na poslední chvíli odkopla míč na rohový kop. A opět nic. Pauza. Ticho až temno. To byla stručná charakteristika herního projevu Realu, který byl, no, otřesný. Vše vrcholilo tlakem Curychu, kdy hrál Real na brejky. Předchozí větu si pozorně přečtěte znovu a řekněte si, jestli je vše v pořádku.

Mezitím přišel na hřiště i Cristiano Ronaldo, ale zmohl se spíše jen na sice pěkné, ale neefektivní finesy. Zkoušel i střílet, ale jeho rána šla dost mimo. Nakonec přišli i dvě velké šance v závěru. Nejdříve Vaart přestřelil sám před brankářem a poté Ronaldovi křížnou střelu vytáhl hostující brankář. Na konci mohl být ještě Real rád, že nedostal vyrovnávající gól, jelikož si o něj hlasitě říkal. Real nakonec vyhrál 1:0 gólem Pipity.

Jen pro upřesnění. Curych je osmý tým švýcarské ligy. Real Madrid, velkoklub, který utratil velké peníze za přestupy a chce vyhrát vše, co se dá. Opravdu byl na hřišti ten rozdíl tak viditelný? V první půli možná, Curych se bál. Ale v druhé? Měla hra Realu nějaký systém, nějaký smysl? Vždyť záložníci běhají kde se jim zrovna zlíbí. To opravdu není dobré pro budoucnost klubu a všichni, v čele s Manuelem Pellegrinim by se měli zamyslet nad tím, jak chtějí pokračovat. Pokud Pelle neví, jakým stylem chce hrát a co po hráčích chce aby plnili na hřišti, měl by být tolik soudný a říct sbohem.

Stadion: Santiago Bernabéu (20:45, 25. 11. 2009)
Rozhodčí: Alain Hamer (LUX)
 Diváci: ?? ???