Report: AC Milán 1-1 Real Madrid

Čas 03. 11. 2009, 20:28 | Autor thjuks | Zdrojuefa.com
Hráči Realu slavící Benzemovu branku

<Aktualizováno> V úterý 20:45 začal důležitý zápas Ligy mistrů proti milánskému AC. Real chtěl rozhodně napravit dojem z posledního střetnutí těchto týmů na Santiago Bernabéu, kde si tři body odvezl italský gigant. Tentokrát utkání skončilo dělbou bodů.

Real Madrid přijel na San Siro vyhrát. Nic jiného nechtěl. Zvlášť po prohře s Milánem na Santiago Bernabéu. Manuel Pellegrini si také přál výhru a pro utkání namixoval speciální sestavu. V záloze spolu s Lassem, Alonsem a Kaká nastoupil překvapivě Marcelo, který si mohl naplno užívat své útočné choutky. Domácí tým nastoupil prakticky v totožné sestavě jako v Madridu, jedinou výjimkou je Borriello, který tentokrát nechal Inzaghiho na lavičce.
Velice vřelého přivítání se dočkal Kaká. Na předzápasové rozcvičce jej vřelými transparenty a pokřiky zdravili fanoušci Rossoneri a děkovali mu za odvedenou práci v klubu.

První poločas se madridským povedl. Hráči hodně běhali, hráli aktivně, dobře presovali a drželi často míč na polovině soupeře. Domácím tak zbylo útočit pouze z protiútoků. Pozornost brankáře Didy poprvé vyzkoušel v šesté minutě tvrdou, ale neumístěnou střelou, Benzema, ale byl z toho jen rohový kop. O několik okamžiků se zrodila pohledná kombinace, která ukázala, jaký je recept na Rossoneri – útok po křídle s rychlými přihrávkami. Benzema přihrál Marcelovi, který si po křídle naběhnul na křídlo a přihrál Higuaínovi, kterému bohužel střela z dobré pozice nesedla a skončila v náručí domácího gólmana.
O pět minut později to zkoušeli hosté podobně. Kaká centroval na Benzemu, který prsama sklepnul na Sergia Ramose a ten z voleje vystřelil bohužel těsně vedle. To byly asi nejhezčí kombinace Realu, kterým by slušela branka. Později bohužel hosté zapomínali využívat křídelní prostory a takových kombinací ubývalo.

Kaka

Ve dvacáté minutě byl Benzema blízko branky po své otočce kolem Nesty a pohledné střely těsně vedle pravé tyče. Jenže gólová radost na sebe nenechala dlouho čekat. Ale o tom až později, protože o čtyři minuty později po Benzemově šanci se hrnuli do nadějného protiútoku domácí. Seedorf běžel s míčem tak dlouho, dokud mu ideálně nenaběhl Pato, který si po přihrávce obhodil Albiola a zblízka vystřelil. Casillasova chvilka zápasu přišla a výborným krytím prostoru šanci zneškodnil.

Zasloužené vedení přišlo ve dvacáté deváté minutě. aká získal míč po úspěšném presingu hostů, s míčem utíkal do vhodné palebné pozice a poté vyslal tvrdou přízemní střelu, kterou Dida díky teči jen vyrazil před sebe, kde se nacházel Karim Benzema, pro kterého nebyl problém dorazit míč do branky.
Bohužel radost dlouho netrvala. Ve třicáté čtvrté minutě Zambrotta díky rychlé přihrávce pronikl do pokutového území, centroval na nabíhající spoluhráče, jenže jeho přihrávku zastavil Pepe omylem loktem. Alespoň podle sudího. Televizní záběr prokázal, že se ve hře byla jen hruď. Následný pokutový kop proměnil Ronaldinho. O chvíli později mohla přijít pohroma v podobě vedení domácích, ale rozhodčí branku Pata neuznal kvůli údajnému faulu na Arbeloa. Penalta se pískat neměla, ale toto měla být branka. Suma sumárum – rovnováha vesmíru zůstává neutrální…

Ronaldinho

Druhý poločas nabídnul mnohem horší fotbal. Viděli jsme hodně nepřesností a bylo to spíše o bojovnosti než fotbalovosti. Nadějnou šanci měl v padesáté minutě domácí Ambrosini, který trefil z dobré pozice míč po přímém kopu Pirla pouze ramenem. Hrálo se hlavně na středu hřiště. Za zmínku stojí ještě šance Realu z šedesáté osmé minuty, kdy Dida neudržel vysoký centr, ale Xabi Alonso následně bohužel neprostřelil hradbu těl před ním.

Na konec zápasu se podíval Raúl i van Nistelrooy a za domácí Pippo Inzaghi.

To největší z druhého poločasu se dělo v poslední desetiminutovce. Pato skvěle nacentroval na Inzaghiho.. Veterán AC naštěstí míč předběhl a z blízkosti netrefil bránu. V osmdesáté osmé minutě tvrdě, ale nepříliš přesně, vypálil z dálky Marcelo. Tato střela nadělala Didovi potíže. Vyrazil ji před sebe, bohužel na nikoho v bílém. O minutu později mohl utkání rozhodnout Raúl Gonzáles. Kaká se uvolnil po křídle, po zemi přihrál do pokutového území, Marcelo výborně pustil na Raúla, ale Dida střelu fantasticky vyrazil. Překrásná akce. Nutno uznat, že by našemu kapitánovi branka rozhodně slušela…

Remíza nedává nikomu nic jistého. Real i AC mají sedm bodů, ale se šesti body se na ně tlačí Marseille, která doma rozstřílela Curych 6:1. Real Madrid čeká střetnutí s Olympiquem na Stade Vélodrome 8. prosince. Předtím ale ještě doma přivítá FC Curych (25. listopadu). Doufejme, že si Real Madrid postup pohlídá.