Real Madrid 2-3 AC Milán

Čas 21. 10. 2009, 20:00 | Autor podvinho | Zdrojuefa.com
Pato slaví gól

Ze začátku nudný zápas se změnil ve strhující divadlo, které však vyvrcholilo hodně špatně pro Real Madrid. Ten totiž prohrál s milánským AC 2-3, čímž asi překvapil mnohé fotbalové fanoušky. Góly domácích dali Raúl a Drenthe, za hosty skóroval jednou Pirlo a dvakrát Pato.

Real byl od začátku aktivnějším týmem, což se v prvním poločase projevilo. Domácí drželi míč, ale nemohli se dostat přes dobře bránící blok soupeře. V 16. minutě odpustil rozhodčí hostům jasnou penaltu po faulu na Karima Benzemu. O tři minuty později vzal ale spravedlnost do svých rukou Dida a na zlatém podnose naservíroval míč Raúlovi, který do prázdné branky nezaváhal. Po obrovské chybě brankáře AC jsme tedy vedli 1:0.

Poté se hrál nudný fotbal, který nemohl bavit. Hráči sice drželi míč, ale nic si nevytvořili. Hosté sice dobře bránili, ale do útoku se příliš nehrnuli. Proto bylo logické, že stav vydržel. A to i přes dvě krásné střely Lasse a Marcela ke konci prvního poločasu. Do šaten šli tedy týmy za stavu 1:0 pro domácí.

Druhá část zápasu začala tlakem Realu. Hned ve 47. minutě střílel těsně vedle Raúl. O dvě minuty později střílel Kaká vedle. Posuneme se o minutu dále a můžeme sledovat další střelu tohoto Brazilce, kterou ale Dida dokázal vytěsnit. A to se mu podařilo i o dalších šedesát vteřin později, kdy pěkně střílel Benzema.

V 55. minutě se po výkopu Casillase dostal do velké šance Raúl, kdy šel z úhlu sám na bránu, ale na poslední chvíli mu střelu dokázal zablokovat hostující obránce. Opět chvilka ticha a poté velký šok. Z ničeho nic se prosadil AC. Pirlo vystřelil z větší vzdálenosti a jeho dost nenápadný pokus zapadl za Ikerova záda a bylo vyrovnáno.

To obrovsky nabudilo milánský celek a začal se hrát krásný fotbal z obou stran. Těsně vedle střílel například Zambrotta. V 66. minutě přišla další pohroma pro Real. Na pěkný pas Ambrosiniho velice špatně vyběhl Iker Casillas, na poslední chvíli si rozmyslel zásah rukou, který by znamenal červenou kartu a míč prosvištěl kolem něj. K jeho velké smůle běžel celou dobu za míčem Pato, který tak skóroval do prázdné branky. 1:2!

Po tomto gólu musel zareagovat i Manuel Pellegrini. A zareagoval velice dobře. Velmi dobře hrajícího, ale v posledních minutách neviditelného Granera vystřídal Drenthe. Hráč, který byl již několikrát odsuzován, hru dokázal oživit. Rána z přímého kopu se ještě neujala, ale další střela po rychle rozehraném rohu Raúla již gól znamenala. Bylo tedy vyrovnáno.

To nenechalo chladné ani fanoušky, kteří hnali tým dopředu. Šest minut před koncem zápasu střílel Kaká, Dida míč jen vyrazil a Raúl zasunul do branky. Bohužel gól neplatil, jelikož El Capitano byl v postavení mimo hru v době střely Kaká. Ještě v té samé minutě střílel velmi dobře Pato a Iker skvěle reflexivně vyrazil.

Z následného rohu však přišel gól. Ten ale opět neznamenal vedení hostů. Rozhodčí totiž odpískal faul, nutno dodat, že ani záznamy žádný nepotvrdili.
Přesto se AC Milán mohl po skončení zápasu radovat. Pomohl k tomu krásný centr Seedorfa, který dokázal ranou z voleje skórovat. Real tedy v domácím zápase prohrál v Lize mistrů s AC Milán 2:3.

Toto utkání nám ukázalo mnoho skutečností. Největším problémem je asi týmové bránění. Opakuji, TÝMOVÉ bránění. Nejde tedy jen o obranou čtyřku, ale hlavně o záložní řadu. Vždy, když hráč AC přebíral míč, měl kolem sebe dostatek prostoru, aby si mohl míč zpracovat, rozhlédnout se a buďto přihrát nebo rozjet samostatnou akci.

Přesto je určitě velice brzy házet flintu do žita. Prohráli jsme na domácím stánku se silným soupeřem, stejně tak můžeme vyhrát venku. Akorát bych si přál jednu věc. A to, aby se neopakovali pozápasové komentáře hráčů. „Musíme předvádět lepší hru, pomalu se lepšíme. Chceme bavit diváky“...to už známe.