Benzema a Pellegrini na tiskové konferenci

Čas 30. 09. 2009, 08:24 | Autor Hed | Zdrojrealmadrid.com
Benzema na tiskovce
Benzema na tiskovce

Real Madrid má dnes na programu utkání s Olympiquem Marseille a tak na tradiční před zápasovou tiskovou konferenci zavítali Karim Benzema a Manuel Pellegrini.

Co si myslíte o Olympique Marseille?
"Mají skvělí tým. Hrají v Lize mistrů každý rok. Víme, že mají nové kvalitní hráče. Marseille je fyzický tým s velkým potenciálem a tak víme, že to bude těžké utkání."

Fanoušci Marseille mají ve Španělsku špatnou pověst. Myslíte si, že se budou chovat stejně, jako loni proti Atléticu Madrid?
"Zatím jsme se o fanoušcích nebavili. Přijedou podpořit svůj tým. Myslím si, že jsou to fanoušci jako všichni ostatní."

S jakou taktikou vstoupíte do zápasu, aby tento zápas byl pro Vás úspěšný?
"Máme velmi kvalitní čtyři útočníky a proto chceme útočit, rozhodně nás nečeká nic jednoduchého. Musíme vyhrávat každý zápas a trenér nám jen radí, jak to máme dělat."

Vstřelil jste dva góly proti Tenerife. Jak Vás ovlivňuje rotační systém?
Jsem velmi spokojený se sobotním zápasem. Odehrál jsme dobrý zápas, ale trenér rozhodne kdo bude hrát. Nevím, kdo ve středu nastoupí v základní sestavě."

Jste ve Španělsku tři měsíce. Jak se cítíte?
"Cítím se skvěle, když hraji vedle skvělých fotbalistů. Doufám, že odehrajeme dobré utkání. Cítím se pohodlně a bezstarostně zde v Madridu."

Jak jste se přizpůsobil Realu Madrid?
"Mám pocit, že víc než v Lyonu. Dřív jsem musel hledat míč na polovině hřiště, ale tato potřeba vymizela s Kaká. On dělá pro mě věci jednodušší."

Projekt Realu Madrid je velmi ambiciózní. Co si myslíte o investicích Florentina Péreze do týmu, které učinil?
"Prezident vrazil do týmu hodně peněz, protože chtěl vytvořit konkurence schopný tým. Povedlo se mu to. Real Madrid je silný tým s velkými hráči."

V minulosti se Vám dařilo, proti Marseille...
"Ano, dařilo se mi, ale sledoval jsem všechny jejich zápasy. Doufám, že uhrajeme dobrý výsledek a potěšíme naše fanoušky."

Jak se Vám daří odolávat tlaku na i mimo hřiště? Jak se Vám líbí život v Madridu?
"Velmi se mi tady líbí. Bydlím velmi dobře, ale tlak je veliký. Ale já to zatím vydržel."

Co jste si myslíval o Morientesovy, když hrával v Realu Madrid?
"Je skvělí útočník a velmi dobrý hráč. Pamatuji si jeho výkon ve finále Ligy mistrů, proti Valencii. Vstřelil první branku zápasu hlavičkou. Ale také si pamatuji jeho působení v Monaku s kterým dokráčel, až do finále Ligy mistrů. Musíme si na něj dávat pozor."Lass a Guti netrénovali s mužstvem.
"Lass není v nominaci, protože má zraněné rameno. Guti a Ramos jsou, ale jejich účast v zápase se bude řešit, až těsně před zápasem."

Má nepřítomnost Lasse v sestavě za následek nějaké změny v taktice hry?
"Naše plány jsou vždy ovlivněný zraněními. Arbeloa je zraněný a my nevíme, kdo nahradí Sergia Ramose. Věříme v jeho uzdravení, ale zjistíme to, až těsně před zápasem."

Co víte o Marseille?
"Všechno. Dívali jsme se na jejich zápasy proti AC Milán, Girondine a Valenciennes. Jsme obeznámeni s jejími hráči a s hrou jakou předvádějí."

Mají vaši útočníci svobodu  jejich hře?
"Existuje několik faktorů, které musí brát v úvahu. nepoužíváme stále stejné taktiky, což nám umožnilo vstřelit tolik branek."

Jaký je Váš názor na Benzemu a jeho tři měsíce v Madridu?
"Karim je mladý hráč, který přišel do Realu Madrid. Je důležité, aby střílel branky, stejně tak jak je to důležité pro Higuaína. Chdím na tréninky s oběma a jsem spokojený s jejich výsledky."

Co se stane, když tým prohraje. Posadí se Cristiano Ronaldo, nebo Kaká na lavičku?
"Vím, že budu riskovat, když posadím Ronalda, nebo Kaká na lavičku, ale nechci je upřednostňovat, před ostatními hráči. Přijde čas, kdy si každý musí odpočinout. Ne všem se to může líbit, ale hráči to vědí a chápou to. Každý hráč musí dělat to, co po něm chce trenér."

Jaký je Váš názor na Olympique a co Vás nejvíce znepokojuje?
"Je to silný tým, který hraje tvrdě. Mají dobré hráče. Lucho Gonzalez je skvělí hráč. Musíme hrát dobře, pokud chceme tři body."

Guardiola řekl, že vychází ze statistik a že Barcelona není favoritem na vítěze Ligy mistrů. A že statistiky ukazují na Real Madrid.
"Nevím, zda se můžeme dívat na statistiky. Tým musí ukázat svojí kvalitu na hřišti a poté ma teprve dobré statistiky."

Znepokojuje Vás Benzema v souvislosti s jeho situací v národním týmu?
"Nemůžu soudit jeho situaci v národním týmu. To je věc pro Domenecha. Při nominaci do národního týmu hraje svojí roli spoustu faktorů. Ale nemám rád, když se do cizích věci plete někdo jiný."

Neviděli jsme Vám mluvit s Ronaldem při tréninku. Jaký máte s nim vztah?
"Nemluvil jsme s ním zhruba deset minut, když měl rozcvičku s kondičním trenérem. Mezi námi není žádný problém. Nemyslím si, že tyto závěry jsou správné poté, co odešel v 80. minutě v utkání s Tenerife ze hry. Máme velmi dobrý vztah."

Co si myslíte o investicích Florentina Péreze do týmu, které provedl v létě?
"Je to jeho druhé působení v Realu Madrid a já jsem velmi šťastný, že můžu být součástí tohoto projektu. Vždy se snažil vybudovat nejlepší tým na světě a s nejlepšími hráči. Chceme tento projekt přivést  dokonalosti. Snažíme se o to týden co týden."


Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (11 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!