Proti komu v Lize Mistrů?

Čas 26. 08. 2009, 15:15 | Autor NikkiSinks | Zdrojthjuks
Liga mistrů
Liga mistrů

<Aktualizováno> Středečními a posledními účastníky Ligy mistrů se stali mužstva Arsenal, Fiorentina, Olympiakos, Stuttgart a kyperský APOEL. Už teď tedy můžeme diskutovat o tom, koho dostaneme do základní skupiny Ligy Mistrů, protože ve čtvrtek se bude losovat jejich složení.

Jistotu po dnešních středečních odvetách má již všech 32 týmů. V Lize Mistrů uvidíme čtveřici ze Španělska (FC Barcelona, Real Madrid, Sevilla FC a Atlético Madrid) a rovněž i z Anglie (Manchester United, Liverpool FC, Chelsea FC, Arsenal FC), tři kluby z Itálie (Inter Milán, AC Milán a Juventus), stejně jako tři z Francie (Girondins Bordeaux, Olympique Marseille, Olympique Lyon). Poslední zemí, kterou budou reprezentovat alespoň dva kluby, je Německo (VfL Wolfsburg, Bayern Mnichov) a z Ruska (Rubin Kazaň, CSKA Moskva).

Jednoho zástupce bude mít Portugalsko (FC Porto), Skotsko (Rangers FC), Nizozemsko (AZ Alkmaar), Rumunsko (FC Unirea), Turecko (Besiktas JK), Ukrajina (Dynamo Kyjev), Belgie (Standarrd Lutych), Maďarsko (Debrecín VSC), Izrael (Maccabi Haifa), Švýcarsko (FC Curych) a Kypr (APOEL FC).

Ve čtvrtek v 18 hodin se uskuteční v Monaku losování ve čtyřech koších, do kterých se rozdělí 32 klubů. Rozlosuje se celkově osm skupin. Pozici lídra v prvním koši má FC Barcelona, která vyhrála Ligu Mistrů minulou sezónu. Real Madrid se propadl a ocitá se až v druhém výkonnostním koši, takže je jasné, že ve skupině narazí na jeden velice silný klub. Bude to určitě někdo z těchto týmů - Liverpool, Chelsea, Manchester United, AC Milán, Arsenal, Bayern. Zdá se, že nejtěžším soupeřem ve třetím koši je francouzský klub Girondins a ze čtvrtého koše německý mistr Wolfsburg. Musíme také připomenout, že ve skupině nesmí být dva kluby ze stejné země.

 

1. koš
FC Barcelona
FC Barcelona
Liverpool
Liverpool FC
Chelsea
Chelsea FC
Man UTD
Manchester Utd.
Milán
AC Milán
Arsenal
Arsenal FC
Sevilla
Sevilla FC
Bayern
Bayern Mnichov
2. koš
Lyon
Olympique Lyon
Inter
Inter Milán
Real
Real Madrid
CSKA
CSKA Moskva
Porto
FC Porto
Alkmaar
AZ Alkmaar
Juve
Juventus FC
Rangers
Rangers FC
3. koš
Olympikos
Olympiakos FC
Marseille
Olympiakos Marseille
Dynamo Kyjev
Dynamo Kyjev
Stuttgart
VFB Stuttgart
Fiorentina
Fiorentina
Atlético Madrid
Atlético Madrid
Bordeaux
Girondins Bordeaux
Besiktas
Besiktas JK
4. koš
FC Curych
FC Curych
Wolfsburg
VfL Wolfsburg
Maccabi
Maccabi Haifa
Rubin Kazaň
Rubin Kazaň
FC Unirea
FC Unirea
APOEL FC
APOEL FC
Sevilla
Standard Lutych
Debrecín
Debrecín VSC

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (132 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!