Výsledky a videa úterních zápasů osmifinále Ligy mistrů

Čas 20. 02. 2008, 15:12 | Autor thjuks
Petr Čech si připsal další čisté konto

Nejpřekvapivější výsledek úterního večera se zrodil v Gelsenkirchenu. Domácí Schalke porazilo vítěze Ligy mistrů z roku 2004 Porto 1:0.

Olympiakos 0:0 Chelsea
V tomto utkání hrál jediný český fotbalista ze všech úterních duelů. Petr Čech vychytal čisté konto na horké řecké půdě. Kouč Chelsea Gramt šetřil šetřil řadu opor základní sestavy. Kapitán Terry si nezahrál vůbec, Lampard a Anelky střídali až k závěru.  Chelsea je tedy jednoznačným favoritem na postup.

Olympiacos: Nikopolidis; Zewlakow, Antzas, Julio Cesar, Pantos; Galletti (Belluschi 75) (Leonardo 82), Torosidis, Ledesma, Stoltidis, Djordjevic (c); Kovačevič (Nunez 86).
Chelsea (4-3-3):
Čech; Belletti, Alex, Carvalho, A Cole; Makelele (c), Ballack (Lampard 86), Essien; J Cole (Kalou 74), Drogba, Malouda (Anelka 74).
ŽK: Belluschi - Alex, Belletti, Makelele, A. Cole.
Stadion: Georgios Karaiskakis Stadium (29500 diváků)

Oficiální sestřihy:
Vysoká kvalita: Part1, Part2
Střední kvalita: Stahuj

Sestřih Olympiacos - Chelsea

Liverpool - Inter Milán 2:0 (0:0)
Liverpool nechal zapomenout na svůj ostudný výkon v FA Cupu a tentokrát přehrál italského mistra. Domácí si nechali všechny branka až na konec utkání.  V 85. minutě se trefil parádně Kuijt a v samém závěru Gerrard pojistil výsledek. Inter hrál od 30. minuty bez vyloučeného Materazziho.

Branky: 85. Kuijt, 90. Gerrard.
Liverpool: Rena -  Aurélio, Carragher, Hyypiä,  Finnan -  Babel (72. Pennant),  Lucas (64. Crouch),  Mascherano, Gerrard  -  Torres,  Kuyt.
Inter Milán: César - Maicon, Cordoba (76. Burdisso), Materazzi, Chivu - Zanetti, Stankovič, Cambiasso, Maxwell - Imbrahimovič, Cruz (55. Vierra).
ŽK: Chivu, Materazzi.
ČK: Materazzi.
Stadion: Anfield (42 000 diváků).

1: 0 Kuyt

2: 0 Gerrard

Schalke 04 - FC Porto 1:0 (1:0)
V domácí soutěži mají oba týmy jiné starosti. Porto vede Super Ligu suveréně o 10 bodů,  Schalke 04 je  páté a na první Bayern ztrácí 8 bodů. O výhře domácích rozhodl před 54 tisícovým stadionem již ve 4. minutě německý reprezentant Kuranyi. V dresu hostů se tentokrát slovenský obránce Marek Čech nenastoupil a zápas strávil mezi náhradníky.

Branka: 4. Kuranyi.
Schalke 04: Heuer - Werstermann, Krstajic, Bordon, Rafinha . Koviashvill, Ernst, Jones, Rakitic (76. Grossmüler) - Asamoah (80. Altintop), Kuranyi (89. Sanchez).
Porto: Helton - Paulo, Emanuel, Alves, Fucil (Gonzáles) - Lucho, Assunção, Meireles - López, Farias (56. Sektioui), Quaresma.
ŽK: Jones, Ernst.
Stadion: Veltins-Arena (53 951 diváků).

AS Řím - Real Madrid 2:1