Report: Real Madrid 4-2 Olympiacos Pireus

Čas 24. 10. 2007, 23:44 | Autor Karlos
Robinho byl všude (© Profimedia).

Real Madrid dokázal využít téměř osmdesáti minutovou přesilovku a připsal si po strhujícím zápase tři body. Posunul se do čela skupiny C a pojede před odvetou do Řecka s pozicí favorita.

Po nepříliš perfektním výkonu nakonec Real urval všechny tři body a může být spokojen s otočením zápasu. Naopak nemůže být spokojen se svou hrou a hlavně obranou čiností, která znovu hořela. Nejvíce shořel asi Salgado. Olympiacos podal sympatický výkon za který se nemusí vůbec stydět, ba naopak. Může být na sebe pyšný.

Začátek zápasu se ale podařil nám. Hned ve třetí minutě po nahrávce Ramose Real ztratil míč, ale hned ho vybojoval muž zápasu Robinho a porfektně vyslal van Nistelrooye. Ten se perfektně probil až před Nikopolidise, ale ten jeho střelu vyrazil. Ale jen k našemu vzoru a kapitánu Raúlovi a ten s touto střelou do prázdné neměl problém. Santiago Bernabeu začalo bouřit a mělo proč. Po minulém propadáku jsme se zvedli a dali hned na začátku branku. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se to mohlo úplně zvrátit. No stalo se tak za pár minut a byl u toho právě Salgado, který odstartoval vlnu chyb. Dovolil totiž projít Djordjevicovi projít a odcentrovat. Odražený míč se dostal ke Gallattimu a ten už neměl problémy s umístěním střely k pravé tyči Ikerovi brány. Ve 13. minutě se ale zhroutil svět polovině fanouškům Olympiacosu. Po akci Realu se sám na brankáře řítil Nistelrooy, ale Ruuda žďouchl Torosidis a ten se zřítil na zem. Následovala červená a řecký hráč šel pod sprchu. Po této situaci následovalo hodně šancí Realu a první měl Guti, který odražený míč napálil z první, ale jen těsně vedle Nikopolidisovi svatyně. Jedinou pořádnou šanci měl ještě LuaLua v první poločase z pohledu Olympiacosu, ale jeho brejk a nečekaná střela z dálky skončila na boční síti. Zato Real si vypracoval ještě dvě dobré šance a to ve 24. minutě, kdy nacentroval Raúl a jeho míč jen tak tak nedoplachtil k Ruudu vanu Nistelrooyovi. Ta poslední skoro uzavřela první poločas. Robinho, kterého ještě čekali chvíle slávy, se řítil prakticky sám na bránu Olympiacosu, ale Nikopolidis, strážce svatyně týmu z athnénského přistavu, vytěsnil míč na rohový kop. Do kabin se tak šlo za stavu 1-1.

Real v prvním poločase hodně tlačil a nejinak tomu bylo v poločase druhém. Ten však pro nás nezačal zrovna růžově a po faulu Marcela se kopal volný kop. Po pěkném centru Djordjevice se před Casillasem ocitl sám Julio Cesar a umístil míč nohou do naší brány. Bernabeu se tedy poprvé otřeslo a ztichlo. Řekové slavili a naši hráči zůstali stát jako zmražení. Tak jako u první branky, nebyl obsazen jeden hráč a právě ten dal branku. Na hřišti poté hrál jen Real. Jen sem tam vylétl z ulity Olympiacos, ale poté se hned vrátil a "betonoval" utkání. Ještě před naším vyrovnávacím gólem měl šanci Salgado, ale souboj s Nikopolidisem vyhrál řecký brankář. V 68. minutě to tedy přišlo. Perfektní výkon Robinha začal vyrovnávací brankou, kterou náš, novopečený otec, vstřelil nečekaně hlavou. Brazilský rychlík si naběhl na centr Ramose a na zadní tyči umístil míč hlavou vedle nohou Nikopolidise. Santiago začalo znovu fandit a celý Madrid velebil i nadále mladého Brazilce. Real začal ještě více tlačit a pořád a pořád držel míč a útočil na bránu svého soupeře. A tak znovu začal čarovat Robinho. Svými nohami roztančil Patsotzoglouse a ten ho "zkosil" ve velkém vápně a byla z toho penalta. K té se postavil neomylný Nistelrooy, ale tentokrát zkratoval a přestřelil bránu, když mířil doprostřed. Po výjmečné šanci Olympiacosu jsme se dostali znovu do útoku a znovu kombinovali před pokutovým územím našeho soupeře. Ten byl dezorientovaný a potvrdilo se to v 83. minutě, kdy Nistelrooy namazal Robinhovi a ten do prázdné brány neměl problémy. Již podruhé také oslavil branku ocucáním prstu. Poté jsme již drželi míč, ale až ke konci jsme měli také problémy. Po centru Olympiacosu se dostal do nůžek nastůpivší Kovačevič, ale Iker vyrazil míč na roh. V té chvíli se narodil ruhý hrdin dnešního zápasu. Všichni na stadionu najednou jednohlasně vzívali a kláněli se HERO IKEROVI. Po další akci našeho soupeře jsme měli poslední brejk a ten po nádherném potažení míče Robinhem využil debutant Balboa a z otočky zavěsil k levé tyči Nikopolidisovi brány. Rozhodčí odpískal konec a celý stadion vypukl, protože Real znovu ukázal svou velkou vnitřní sílu.

Znovu bych ale na závěe připomenul naše velké chyby a přehmaty v obraně. Tvrzení, které připoměl na ČT 2 Petr Svěcený a vyřkl ho Bernd Schuster, že Real má nejlepší obanu na světě můžeme hned s klidem vyvrátit, protože takové chyby nemůžeme připustit. V zápasu bylo také pár chyb rozhodčího, ale nic co by ovlivnilo zápas. Můžeme se tak těšit na víkend, kdy se utkáme s Deportivem.

Real Madrid Real Madrid 4-2 Olympiacos Pireus Olympiacos Pireus