REPORT: Unionistas Salamanca - Real Madrid 1:3. Dva góly Brahima zlomily odpor outsidera

Čas 22. 01. 2020, 22:45 | Autor Laša
Kuriózní branka Brahima poslala Real do dalšího kola

Real Madrid postoupil do dalšího Copa del Rey. Po vítězství 3:1 na hřišti Salamanky se tak příští týden může těšit na osmifinálového soupeře.

Třetiligový Unionistas držel proti velkému favoritovi bezbrankové skóre až do 18. minuty, kdy Valverdeho centr bránící stoper srazil jen ke Garethu Baleovi, který s pomocí teče jednoho z obránců prostřelil domácího gólmana. Salamanka hrozila sporadicky, ale například střela Juana Gongory z 20. minuty protáhla Areolu v bráně Realu Madrid. Los Blancos se jinak nikam příliš nehnali, a tak za zmínku dále stojí až střela Karima Benzemy ze 35. minuty, která skončila na boční síti. O dvě minuty později Casemiro lobem vybídl ke střele Jamese Rodrígueze, ten ale z těžkého úhlu trefil jen břevno. Hráči Salamanky však srdnatě bojovali.

Na počátku druhé půle mohl zvýšit na rozdíl dvou branek znovu zakončující James, na něhož prošla přihrávka, kterou ve vápně vymyslel Vinícius. Brankář Pereiro však fantastickým zákrokem udržel outsidera ve na dostřel. Salamanka potrestala v 57. minutě ležérnost hráčů Realu. Militao propadl v souboji, zatímco Nacho s Carvajalem jen ustupovali střídajícímu Romerovi, který nekompromisně propálil Areolu. Real Madrid si vedení vzal zpět za pět minut! Kuriózním způsobem se o ni postaral Brahim Díaz, který při zakončení upadl, a míč se tak tak s pomocí jednoho obránce dostal za brankovou čáru. Carlos de la Navas však o tři minuty později mohl znovu srovnat. Areola musel podruhé v utkání řešit situaci skvělým zákrokem.

Real Madrid po druhé brance opět viditelně ubral. Naopak v 79. minutě opět zahrozili z rohového kopu domácí a Los Blancos znovu zachraňoval Areola. Los Blancos byli blízko definitivnímu rozhodnutí v 85. minutě, kdy nejprve Brahim trefil břevno, Carvajal míč vrátil do ohně na Viníciuse, který pro změnu trefil levou tyč. A tak konečnou pečeť na postup Los Blancos dal druhou brankou v utkání Brahim Díaz v nastaveném čase.