REPORT: Real Madrid - Barcelona 0:3. Los Blancos spálili řadu šancí a schytali další debakl

Čas 27. 02. 2019, 22:52 | Autor Laša
Vinícius Júnior

Real Madrid nezvládl další El Clásico v této sezóně. V odvetě semifinále Copa del Rey prohrál s Barcelonou na Santiago Bernabéu 0:3. Navzdory dobrému výkonu v 1. poločase spálili Los Blancos velkou porci šancí. Barcelona naopak ze dvou střel na bránu vytěžila tři góly, jednu branku si totiž Varane vstřelil sám. Bílý balet se loučí s Copa del Rey...

Zápas začali oba rivalové velmi opatrně. Velké šance zpočátku nepřicházely. Na straně Barcelony byl aktivní Dembélé, a pak samozřejmě Messi, přes nějž šla většina akcí Blaugranas. Vážné ohrožení pro bránu Keylora Navase ale za první 45. minutovku žádný z Katalánců nevymyslel.

To Real Madrid odehrál velmi dobrý 1. poločas. Po akci Reguilóna a přihrávce Karima Benzemy se v 19. minutě dostal ke střele z hranice vápna Vinícius, který zamířil pár metrů nad horní tyč.

Vini byl i nadále aktivní a ve 23. minutě se, opět po přihrávce Benzemy, tentokrát z levého kraje, dostal do velké příležitosti. Ter Stegen proti němu ale dobře vyběhl, zmenšil střelecký úhel a Viníciusův pokus kryl. Lucas se ještě pokusil o dorážku, obrana Barcelony se ale již stihla zformovat.

Ve 36. minutě se dvojice Benzema – Vinícius ukázala již potřetí. Tentokrát se ale role proměnily. Vinícius nahrál a Karim z voleje jen trefil německého brankáře Barcelony.

A Vinícius počtvrté. O dvě minuty po předchozí akci vybojoval Casemiro míč a skvělým pasem vyslal do úniku brazilského mladíka. Ten si však míč špatně navedl na levou stranu, a vracející se Lenglet jeho střelu zblokoval. Vini ještě stihl dát míč Benzemovi, který hrudí zpracoval. Jeho střela šla přímo do středu brány, kde byl připravený ter Stegen.

Real Madrid tedy v 1. poločase neproměnil hned 4 velké brankové příležitosti, zatímco Barcelona si vyloženu příležitost nevypracovala.

Druhý poločas se proměnil ve zlý sen. Real sice začal aktivně a chtěl navázat na výkon z 1. poloviny utkání, Barcelona ale z první vážnější šance v utkání skórovala. V 50. minutě vstřelil branku Luis Suárez.

Real Madrid se snažil udržet kontrolu nad utkáním, což se mu po jistou dobu dařilo. V 52. minutě pálil těsně nad břevno Kroos. O dvě minuty později po centru německého záložníka hlavičkoval z dobré pozice Casemiro, který minul bránu o několik metrů.

Bílý balet se hnal za vyrovnáním, a to bylo skutečně na vlásku v 62. minutě, když po Viníciusově centru z levé strany hlavičkoval Sergio Reguilón. Míč ale skvělým zákrokem vyrazil ter Stegen. O pět minut později spálil svoji čtvrtou velkou šanci v utkání Vinícius, což byla ze strany Realu tečka za zápasem.

Dále totiž řádili jen Katalánci. Los Blancos nezvládli ofsajdovou past, Semedo skvělým pasem nahrál Dembélému, který míč střílenou přihrávkou poslal před Navase. Nabíhajícího Sáreze bránili Varane s Carvajalem, od francouzského stopera se ale míč dostal do brány. V tu chvíli Real potřeboval vstřelit tři branky.

Šance Realu definitivně zhasly v 72. minutě, když Casemiro v pokutovém území fauloval a Barcelona kopala penaltu. Tu panenkovsky proměnil opět Suárez a Bernabéu zahalil smutek.

Barcelona po výhře 3:0 uštědřila druhý debakl v El Clásiku v této sezóně, navíc na Bernabéu. Real Madrid ani popáté nedošel pro královský pohár a přišel o naději na jednu z trofejí v sezóně.

Šanci na reparát budou mít Los Blancos o víkendu, kdy se bude hrát ligové Clásico.