Hodnocení hráčů v El Clásicu: Akcie Los Blancos udržel nad vodou Keylor Navas!

Čas 08. 02. 2019, 00:36 | Autor Laša
Keylor Navas

Hrdinou středečního večera na Camp Nou byl z pohledu Merengues jednoznačně Keylor Navas. V bráně dělal co mohl, vychytal tři velké šance Blaugranas, a výrazně tak přispěl k remíze 1:1. Naopak vůbec se v utkání nedařilo brazilské legii. Za očekáváním skončili Vinícius, Marcelo i Casemiro.

Základní sestava

Keylor Navas – 9

h

Bezpochyby nejlepší hráč Los Blancos. Nutno uznat, že Barcelona měla více vyložených šancí. Ve 20. minutě Keylor zlikvidoval samostatný nájezd Malcoma. V 35. minutě skvěle zakročil proti střele Suáreze. Inkasovanou branku mu nelze klást za vinu. Dělal, co mohl, vyběhl proti Albovi a jeho pokus zneškodnil. Bez něj by Real nadějný výsledek do odvety neodvezl.

Sergio Ramos – 7,5

h

Kapitán Bílého baletu dostal od Mateu Lahoze velmi přísnou žlutou kartu v 10. minutě. Známe Sergia v El Clásicu. Kurz na to, že dostane v utkání červenou, šel rychle dolů. Jenže Ramos zbytek utkání zvládl s naprostým přehledem. Velmi disciplinovaný výkon. Suáreze po většinu utkání pohlídal. Přerušil šest rodících se akcí Barcelony.

Marcos Llorente – 7

h

Solari měl před utkáním těžké rozhodnutí. Marcos, nebo Case? Rozhodl se pro čtyřiadvacetiletého odchovance, a jak se ukázalo, šlo o správnou volbu. Pollo vyslal několik pěkných přihrávek, byl velice jistý na míči. 4 obranné zákroky, 92 % úspěšnost přihrávek (třetí nejlepší z týmu) jen jediný faul. S Marcosem vypadala záložní řada Los Blancos kompaktně. To se po jeho zranění změnilo. V tu chvíli byl nejvíce patrný jeho přínos týmu.

Karim Benzema – 7

h

V prvním poločase táhl několik brejků Los Blancos. Přelstil Albu a vymyslel gólovou přihrávku pro Lucase Vázqueze. Tentokrát ale chemie s Viníciusem nefungovala tak dobře, jako v předchozích utkáních. Po změně stran, při jediné vážnější šanci Realu, mohl mít druhou brankovou asistenci, ale Bale svoji šanci zazdil. Jinak jej záložníci a křídla nedokázali tolik zapojit do hry. Zapojoval se do defenzivy. Karim přesto potvrdil, že v současné době má formu a je pro Real nepostradatelný.

Lucas Vázquez – 7

h

Bale, Asensio, Isco, Ceballos… Před těmito všemi dostal Lucas přednost v základní sestavě Los Blancos během El Clásica. Lucas je ale produktivní, branky dává, po Benzemovi a Baleovi je třetím nejlepším střelcem Solariho dosavadní éry. Měl nejvyšší počet driblinků (3) ze všech hráčů Realu.

Toni Kroos – 7

h

Velká jistota v záloze Bílého baletu. Nejvíce přihrávek z celého týmu (65), nejvyšší přesnost přihrávek (95,4%), 4 úspěšné daleké centry. Opět dobře fungovala spolupráce s Llorentem. Díky němu se Toni více vysunoval do útoku. Pokusil se o 3 střely, ale jen jedna mířila na ter Stegena. Koncem zápasu vyslal tvrdou střelu, kterou ale zablokoval Piqué.

Raphaël Varane – 7

h

Solidní výkon od francouzského stopera. Po celý zápas působil klidně, útočné situace soupeře řešil s velkým přehledem. Dva úspěšné skluzy, čtyři přerušené akce soupeře, dvě zablokované střely, žádný faul. Co víc si přát od obránce?

Luka Modrić – 6,5

h

Zatímco v předchozích utkáních měla forma Lukity vzestupnou tendenci, na Camp Nou se chorvatský motor zasekl. Na své možnosti se Modrić nedostal tolik do hry, přehled, který jej tolik zdobí, se vytrácel, řadu věcí vyřešil zbrkle. Ze záložního tria předvedl nejslabší výkon. Jeho ofenzivní statistiky nebyly žádná velká hitparáda.

Dani Carvajal – 6

h

Jeho defenzivní statistiky byly poměrně slušné. Dva úspěšné skluzy, dva vyhrané osobní souboje, dvě přerušené akce soupeře, ale také dva fauly. Pokud jde o ofenzivu, už to tak dobré nebylo. Jen 78% přihrávek, což je po Ramosovi a Viníciusovi nejméně z hráčů Los Blancos v poli. Na své poměry byl hodně zatažený. Možná šlo o taktický plán kvůli Albovi.

Vinícius Júnior – 5,5

h

Rozporuplné pocity z jeho výkonu, ale pokud se na něj podíváme objektivně, pak Vini tentokrát nenavázal na své předchozí výkony. Působil přemotivovaně. Spoluhráčům v útoku, zejména pak Benzemovi, často překážel. Nejpilnější střelec, celkem 4 pokusy, z nichž ale žádný nekončil mezi třemi tyčemi. Jak jeho spolupráce s ostatními nefungovala, dokládá úspěšnost přihrávek. Jen 46%. Ale berme v potaz, že mu je jen 18 let a hrál své první Clásico na Camp Nou!

Marcelo – 4,5

h

Zatímco v případě Llorenteho učinil Solari správné rozhodnutí, s Marcelem se tedy do černého netrefil. Marcelovy defenzivní statistiky vypadají na první pohled solidně. Tři úspěšné skluzy a čtyři vyhrané osobní souboje. Jenže platnost v útočné fázi nulová, a v obraně často chyboval. Nepokrýval správně prostory. Jeho vyklusávání při vyrovnávací brance Barcelony bylo tristní. O víkendu si může Marcelo jít zase sednout na lavičku.

Střídající hráči a trenér

Casemiro – 4

h

Na trávník se dostal kvůli zranění Llorenteho, a nezačal vůbec dobře. Již po pár minutách dvakrát fauloval. Hlavně jeho faul těsně před šestnáctkou, po němž se k přímáku postavil Messi, zvedl tep všem Merengues.

Gareth Bale – 4

h

Nahradil Viníciuse. Mohl se stát hrdinou. Mohl z ojedinělé šance Los Blancos ve 2. poločase vstřelit vítězný gól. Zůstalo jen u mohl. S nabídnutou šancí naložil velmi špatně a nezpracoval míč ideálně. To bylo jedinkrát, co jsme za půl hodiny hry viděli Garetha výrazněji ve hře. Za třicet minut jen 12 kontaktů s míčem.

Marco Asensio – nehodnocen

h

Do hry vstoupil až v 83. minutě, a tak jej není za co hodnotit. Jen 7x se Chencho setkal s míčem.

Santiago Solari – 6

h

Za základní sestavu si Santi zaslouží pochvalu, byť mu nevyšel risk s Marcelem. Potíž byla v tom, že si na lavičku nezvolil mezi náhradníky Reguilóna, a tak tápajícího Brazilce neměl za koho vyměnit. Pak mohl jen sledovat Marcelovu nečinnost při rychlém brejku Barcelony. Střídání vypadala logicky. Nyní již víme, že Casemiro nenavázal na Llorenteho, a že místo Balea měl Solariho zrak upřít spíše na Asensiovi či Iscovi. Santimu se též dá vytknout změna taktiky. Zatímco v první půli Real vysoko presoval a byl aktivní i bez míče, ve 2. poločase zalezl do ulity a pasivně čekal, co předvede soupeř.