REPORT: Real Madrid - Girona 4:2. Sergio Ramos dvěma brankami zlomil odpor soupeře

Čas 24. 01. 2019, 23:23 | Autor Laša
Sergio Ramos

Real Madrid zvládl úvodní utkání čtvrtfinále Copa del Rey a porazil Gironu 4:2. Výhra se ale nerodila jednoduše a Los Blancos se na ni museli hodně nadřít. Hlavním hrdinou večera byl Sergio Ramos. Ten nejprve prokázal nervy ze železa, když krátce před přestávkou penaltou poslal Real do vedení 2:1. Ve druhém poločase pak, poté co Girona dokázala srovnat, opět poslal svůj tým do vedení. Jeho 2. branka v utkání byla zároveň vítěznou.

Los Blancos nastoupili k utkání, povzbuzení víkendovou výhrou nad Sevillou. Santiago Solari udělal tři změny v základní sestavě. Všechny se týkaly obranné čtyřky. Nechal odpočívat Varana, Carvajala a Reguilóna. Příležitost místo nich dostali Nacho, Odriozola a Marcelo.

Sergio "Panenka" Ramos opět úřadoval

Pokud Santiago Solari své svěřence nabádal, aby v utkání neinkasovali, zhroutil se tento jeho plán jako domeček z karet již v 9. minutě. Álvaro Odriozola neuhlídal ve středu pole Raúla Garcíu a nevybojoval míč. Po rychlém brejku z levé strany, kde právě Odriozola scházel, přišel centr na volného Lozana. Proti jeho střele byl Courtois bezmocný.

Inkasovaná branka opařila Bernabéu, ale Los Blancos se z ní dokázali vzpamatovat. Ani ne o deset minut později dostal Odriozola příležitost svoji chybku napravit. V pokutovém území našel nebráněného Lucase, který prostřelil Iraizoze.

Hra se pak poněkud uklidnila, a s výjimkou jednoho pokusu Odriozoly se nic zajímavého nedělo. Pět minut před pauzou se Los Bancos dožadovali po zákroku na Modriće pokutového kopu. Po poradě s videorozhodčím ale Alberto Undiano Mallenco na puntík neukázal.

Penaltu přisoudil Mallenco domácím až o dvě minuty později, kdy o faulu na Viníciuse nebyl pochyb. Sergio Ramos vystřihl další kousek ála Antonín Panenka, a ještě do přestávky dokončil Real Madrid obrat v utkání.

Los Blancos byli při chuti a do konce poločasu měli ještě jednu velkou příležitost k navýšení skóre. Karim Benzema ale z hranice šestnáctky trefil pouze tyč.

V akci opět Ramos

Po změně stran začal Real aktivně. Snaha přidat druhou branku a zlomit definitivně snahu soupeře, byla na hráčích patrná. Ovšem nedařilo se. Naopak, Girona dokázala ještě jednou srovnat.

Smutným hrdinou se v 66. minutě stal Marcos Llorente, který se poprvé v tomto roce objevil na trávníku. Při rohovém kopu Girony si spletl fotbal s volejbalem. Mallenco nemohl jinak, než písknout penaltu i proti Realu, z níž se Granell nemýlil – 2:2.

Ještě v před pár týdny, možná i dny, by se Real z takové rány nevzpamatoval. Ale že se konečně možná blýská na lepší časy, ukázal o 11 minut později opět Sergio Ramos, který si naběhl na nadýchaný centr Marcela. Druhou brankou v utkání podruhé strhnul vedení na stranu Bílého baletu.

V 81. minutě Real dal zavzpomínat na staré dobré časy, kdy se po chybě Girony hnal do bleskového protiútoku. Po ose Lucas – Isco – Vinícius vyslal posledně jmenovaný míč do šestnáctky, kde nalezl nabíhajícího Benzemu. Karim se nemýlil a upravil výsledek na konečných 4:2.

Real Madrid tak do odvety půjde s dvougólovým polštářem. I v odvetě se ale budou muset Los Blancos pořádně snažit. Girona prokázala, že z minima může vytěžit maximum.