REPORT: CD Leganés - Real Madrid 0:1. Bílý balet po dlouhé době konečně zvítězil

Čas 18. 01. 2018, 22:20 | Autor Jorquito
Marco Asensio

Ikdyž Real Madrid zvítězil na půdě CD Leganés, nepředvedl zrovna výkon, který by byl hoden pochvaly. Drtivá většina hráčů hrála naprosto otřesně a dali tak svým výkonem za pravdu kritikům, podle kterých nemají dostatečné kvality ani na vysedávání na lavičce Realu. O jediný gól zápasu se postaral Marco Asensio.

První poločas nám nenabídl nic zvláštního, co by stalo za zmínku, kromě faktu, že se ani jednomu týmu nepodařilo vystřelit na branku soupeře. To je docela smutné, jelikož hrál Real Madrid proti týmu, který momentálně okupuje 13. místo v lize.

Po 30. minutách nepřesných přihrávek, zmařených centrů a nudných pasáží se po kombinační hře Leganésu dostal k míči Eraso, který vyslal dalekonosnou střelu směrem ke Casillově bráně. Jeho rána, ale letěla vysoko nad.

Zajímavý moment se objevil ve 34. minutě, když se Kovačičovi podařilo obrat o míč domácího obránce a dostal se tak do situace jeden na jednoho. Mateo však selhal a jeho střela netrefila ani brankovou konstrukci.

Druhý poločas začal ve stejném tempu, ve kterém probíhal poločas první a to, až do 57. minuty, kdy jsme se konečně dočkali první střely na bránu, která přišla z kopaček domácích hráčů. Naranjo se po parádní přihrávce od Rica dostal do slibné pozice ke skórování, ale Casilla skvěle zaregoval a včas proti němu vyběhl a jeho následnou střelu zlikvidoval.

V 66. minutě rozehrávali hráči CD Leganés volný přímý kop, při kterém vyskočil nejvýše Marcos Llorente a svou hlavičkou málem vstřelil vlastní gól, když se mu podařilo překonat Kika Casillu a zasáhnout břevno.

Místy to opravdu nevypadalo, že by na hřišti hrál Real Madrid, jelikož soupeř dost často tlačil a ovládal hru.

V 72. minutě se Lucas Vazquez probojoval až k hranici malého vápna, byl však obtěžován hned trojicí obránců, takže neměl moc času na přípravu střely, se kterou si dobře připravený Champagne lehce poradil.

O dvě minuty později se do své největší šance dostali také domácí, kdy si na skvělý centr naběhl Beauvue a střelou z voleje se pokusil vsítit gól. Casilla skvělým reflektivním zákrokem vyrazil tento pokus na roh.

Po menší kombinaci Bílého baletu se k míči dostal Theo, který vyslal nízký centr přímo na nohu Asensia. Španělský mladík nezaváhal a ihned z první vyslal přesnou střelu za Champagneho záda a rozhodl o výhře Realu Madrid.

Celková hra Los Blancos byla tragická, nejhorší výkon na hřišti předvedl Mayoral, který jakoby ani nechtěl hrát a občas mi připadalo, že si v průběhu zápasu oblékl neviditelný plášť. To samé v bledě modrém byl Mateo Kovačič nebo Lucas Vazquez, jehož centry a přihrávky byly opravdu otřesné.