REPORT: CD Numancia - Real Madrid 0:3. Bílý balet splnil povinnost favorita a zvítězil

Čas 04. 01. 2018, 22:55 | Autor Jorquito
Gareth Bale
Gareth Bale

První lednové utkání skončilo pro Bílý balet vítězně, i když výkon, který hráči proti druholigové Numancii předvedli, byl hodně daleko od dokonalosti. O góly se postarali Gareth Bale, Isco a Mayoral.

První poločas by se dal shrnout jednou hláškou ze starších ročníků FIFY, kdy v ní byl ještě komentář Jaromíra Bosáka a to: „Nuda, nuda, šeď, šeď."  Ikdyž se Real Madrid snažil aktivně napadat soupeře až hluboko do jejich obranného postavení, tak narazil na odpor v podobě odhodlanosti domácích hráčů, kteří ukazovali, že nehodlají být pouze týmem do počtu, ale chtějí vyhrát.

Domácí skvěle bránili a také se nebáli napadat hráče v bílém, a tak se do první nebezpečné šance zápasu dostali právě oni. Ve 12. minutě si Diamanka chytře seběhl na nízký centr, který přišel z rohového kopu a poté střelou ohrozil Casillovu branku. Jeho pokus byl naštěstí tečován Hernandézem a mířil mimo tři tyče.

O několik desítek vteřin později se dostala Numancia do další šance a tentokrát po pěkné práci tělem od Higiana, který odstavil Thea a poté vyslal velmi nebezpečnou střelu proti Casillově svatyni. Španělský gólman si naštěstí na mič letmo sáhl a vychýlil jeho trajektorii těsně vedle tyče.

V 17. minutě konečně přichází první větší šance Bílého baletu. Bale přeloboval obranu Numancie a vyslal tak Asensia do zakončení, španělský talent si ale špatně zpracoval míč a Munir mu jeho šanci sebral.

O dvě minuty později vyslal Theo precizní průnikovou přihrávkou Lucase, který doběhl až do pokutového území, kde zkusil vystřelit z ostrého úhlu, ale trefil pouze boční síť brány.

Další šance Realu přišla ve 30. minutě, kdy se po volném kopu ocitl sám před bránou Borya Mayoral, který však nedokázal centrovaný míč dopravit do brány.

První gól utkání přišel ve 34. minutě, kdy byl po faulu na Lucase odpískán pokutový kop. K míči se postavil Gareth Bale a s velkým klidem penaltu proměnil.

Po zbytek prvního poločasu se nic výrazného nestalo, avšak je nutno zmínit, že zhruba kolem 31. minuty se domácí marně dožadovali pokutového kopu. Celý poločas se Bílý balet pokoušel soupeře přehrát, ale jeho akcím chyběla vždy špetka přesnosti. Numancia se celý poločas prezentovala touhou hrát a vysokým pressingem, kdy několikrát zahnala Real až ke Casillově bráně.

Druhý poločas začal opět poněkud roztěkaně a nudně. První záživný moment přišel zhruba v 51. minutě, kdy se Numancia opět dožadovala pokutového kopu.

V 55. minutě se Dani Carvajal probojoval do pokutového území soupeře, kde mu však uskočil míč od nohy. Příležitost ke skórováni, tak vycítil Lucas Vazquéz, který se již napřáhl ke střele, ale Carvajal si toho bohužel nevšiml a míč Lucasovi ukopl. Střela pak letěla vysoko nad bránu.

Od situace, kdy nebyla Numancii odpískána penalta se utkání velice vyostřilo a domácí začali hrát velice tvrdě a působili velkou spoustu faulů.

Nieto si v 68. minutě pohrál s Hernandézem a následně vyslal načechraný centr před Casillovu branku, kde si na míč naběhl Higiano. Jeho pokus končí pouze v boční síti brány.

Nejvetší šance domacích přišla v 76. minutě, kdy ve středu hriště chyboval Marcos Llorente. Hráč domácích, který vybojoval od Llorenteho míč si všiml špatného postavení Kika Casilly a vypálil téměr z půlky hřiště. Jeho střela naštěstí trefila pouze břevno.

V 81. minutě se ke slovu opět přihlásil Bílý balet, když Kovačič krásně přeloboval obranu Numancie a míč poté přistál přímo na kopačkách Mayorala, který z malého vápna nedokázal trefit ani branku.

O tři minuty později předvedli Isco a Lucas hezkou kombinaci, která dospěla až k zakončení, ale prvně jmenovaný mířil vysoko nad.

V 88. minutě byl opět spáchán faul na Lucase a tím byla odpískána druhá penalta pro Los Blancos. Exekuci pokutového kopu si vzal na starost Isco a s velkým přehledem jej proměnil.

Třetí gól přišel v 91. minutě, kdy skóroval Mayoral po krásném centru od Carvajala.

Ikdyž Real Madrid zvítězil, tak v některých momentech zápasu nešlo poznat, že hraje proti druholigovému soupeři. Doufám, že v odvetném utkání na Bernabeu, předvedou hráči Los Blancos mnohem lepší výkon. za mě byl dnes nejhorší Theo a nejlepší i přes hrubou chybu byl Marcos Llorente.