Hodnocení hráčů po El Clásicu: Úžasní Bale, Di María i Isco

Čas 17. 04. 2014, 11:55 | Autor podvinho

Konečně! Real Madrid poprvé v sezoně zdolal Barcelonu, navíc ve finále španělského poháru a slaví první trofej. Bílý Balet předčil svého soka také v individuálních výkonech. K našemu speciálnímu hodnocení hráčů přikládáme i známky dvou uznávaných portálů.

Hráče jsme hodnotili stejně, jako mohou uživatele v tradičním pozápasovém hodnocení. Tedy 10 nejlepší, 1 nejhorší. Jako bonus jsme připojili také hodnocení dvou známých stránek whoscored a goal.com.

Zatímco whoscored má stejné hodnocení jako náš portál, goal.com hodnotí pouze od jedničky do pětky s tím, že 5 je nejlepší a 1 nejhorší.

Žádný ze střídajících hráčů nemohl být pro příliš málo minut na hřišti hodnocen.

Campeones

Iker
Real-madrid.cz: 7 (hodnocení 1-10)

Whoscored: 6,4 (hodnocení 1-10)

Goal.com: 3 (hodnocení 1-5)

Iker Casillas byl opět oporou týmu, přestože tentokrát neměl tolik práce, jak by se očekávalo. Barcelona vystřelila na branku Realu pouze čtyřikrát, dva zákroky ovšem byly z kategorie velmi dobré. Za inkasovaný gól nemohl, jednou nebo dvakrát ovšem mohl pomoci vyběhnutím na centrovaný míč. Celkově ale klidný a vyrovnaný výkon.

Carvajal
Real-madrid.cz: 8

Whoscored: 7,3

Goal.com: 3,5

Dani Carvajal odvedl vynikající výkon. V první půli se asi dvakrát zapomněl a nechal na zadní tyči volného hráče, poté už tyto chyby neopakoval. Naopak to byl právě Carvajal, který několikrát odvracel nebezpečný míč z vápna. Jako vždy si plnil svědomitě obranné úkoly, navíc pomáhal ofenzivě. Úžasné bylo jeho napadání, kterým získal několik míčů pro Real.

Pepe
Real-madrid.cz: 7

Whoscored: 7,8

Goal.com: 2,5

Pepe odehrál skvělý zápas. Jeden klíčový moment ale jeho hodnocení sráží dolů. Samozřejmě jde o inkasovaný gól, který jde jednoznačně na jeho vrub. To on nepohlídal Bartru. Jinak byl ovšem skvělý, odvrátil většinu centrovaných míčů a ještě dokázal několikrát vyvézt míč až na polovinu soupeře. Vynikající výkon s jednou hrubkou.

Ramos
Real-madrid.cz: 7

Whoscored: 6,8

Goal.com: 3

Sergio Ramos odehrál také velmi povedený zápas. Celkově byl o fous horší než vynikající Pepe, narozdíl od svého kolegy se ale vyvaroval hrubé chybě. Proto mají oba stopeři hodnocení stejné. Ramos jinak působil jistě a vyvaroval se zbytečným faulům. Na rozehrávku příliš prostoru neměl, proto se snažil spíše o jednoduché křížné míče. 

Fabio
Real-madrid.cz: 8

Whoscored: 7,7

Goal.com: 3

Podobně jako na druhé straně Dani Carvajal předvedl Fabio Coentrão velmi dobrý výkon. I Portugalec byl směrem dozadu velice jistý, snad jen mohl dovolit Alvesovi méně centrů. Ale měl to těžké, jeho primárním úkolem bylo ubránit náběhy Messiho či posléze Pedra a to se mu podařilo na výbornou. Snažil se podporovat i ofenzivu, což se mu tentokrát tolik nedařilo, poté ale přihrál na vítězný gól Baleovi.

Alonso
Real-madrid.cz: 7

Whoscored: 6,5

Goal.com: 3

Konečně i Xabi Alonso předvedl ve velkém zápase výborný výkon a utnul tak hlasy, že už na nejvyšší úroveň nemá. Ačkoliv proti Modrićovi či Di Maríovi postrádá potřebnou rychlost, dokáže ji nahradit skvělým předvídáním. Ve finálovém zápase dokázal zastavit hned několik akcí soupeře a celkově vykrýval nebezpečný prostor. Při rozehrávce zaváhal jen jednou, Barcelona naštěstí z nadějné akce nic nevytěžila.

Modrić
Real-madrid.cz: 8

Whoscored: 7,4

Goal.com: 3,5

Další parádní výkon v úžasné sezoně chorvatského reprezentanta. Má možná smůlu, že už si fanoušci na jeho skvělou hru zvykli, ovšem jeho přínos se nedá docenit. Opět byl skoro vždy tam, kde měl být. Odebral mnoho míčů, sám zakládal akce, málokdy o balon přišel. Velkou smůlu měl za nerozhodného stavu při jeho krásné střele, která skončila jen na tyči.

Di María
Real-madrid.cz: 8

Whoscored: 8

Goal.com: 4

Tohle je ten hráč, který měl už několikrát Real Madrid opustit? Ten hráč, kterého jakoby fotbal mnohokrát ani pořádně nebavil? Ten hráč, který neumí hrát týmově? Kdepak, tohle je nový Di María! Argentinec předvedl především v prvním poločase famózní výkon okořeněný vedoucím gólem. Celkově toho opět hrozně moc naběhal, škoda jen dvou situací, kdy zbytečně padal. Ve druhé půli se sice vytratil, přesto je jeho celkové hodnocení po zásluze vysoké.

Isco
Real-madrid.cz: 8 (hodnocení 1-10)

Whoscored: 7,6 (hodnocení 1-10)

Goal.com: 4 (hodnocení 1-5)

Všichni hráči odvedli vysoký standard, právě Isco byl ale pro mne osobně tím nejpříjemnějším překvapením. Na jeho vynikající techniku, kličky i přihrávky jsme zvyklí. Isco ovšem v klíčovém zápase předvedl mnohem víc. Jeho návrat po ztrátě míče a bojovnost byly přímo ukázkové. Mladý Španěl vybojoval aktivním presingem velké množství míčů. Byl to právě on, kdo sebral míč Alvesovi a založil perfektně první gólovou akci. Prsty měl i ve druhém gólu, kdy si u lajny proti Messimu počínal sebevědomě a místu odkopu vysunul Coentrãa, jenž poslal míč Baleovi.

Bale
Real-madrid.cz: 9

Whoscored: 9,1

Goal.com: 4

Přiznejte se, kolikrát jste si do dnešního poledne už pustili jeho úžasný gól? Tohle se prostě neokouká. Přesně proto vysázel Real za Balea obrovskou částku, nad kterou mnozí nechápavě kroutili hlavou. Při absenci Ronalda vzal veškerou zodpovědnost na sebe a předvedl vynikající výkon. Několik úniků mohl sice zakončit lépe, především dva si výrazně říkali o přihrávku, jeho závěrečné sólo ale vše špatné zastínilo.

Benzema
Real-madrid.cz: 8

Whoscored: 7,8

Goal.com: 3,5

Ačkoliv Karim Benzema neskóroval, zahrát takhle úžasně pro tým není vůbec lehké. Benzema se dnes v mnoha případech obětoval pro Balea, stahoval na sebe hráče a především dokázal podržet a rozehrát většinu míčů. Aktivně se zapojoval také do napadání rozehrávky soupeře. Když bylo potřeba, pomohl i směrem dozadu. Škoda jen jednoho špatného zakončení v první půli a především spálené tutovky po parádní kličce v závěru zápasu, kdy mohl poslat Real do dvoubrankového vedení a definitivně rozhodnout. V takovou chvíli by měl být chladnokrevnější.

Klíčová slova: el clasico
 
blank
 
blank
Komentáře

Zobrazit diskuzi (57 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!