Copa del Rey, 2. semifinále (2. 2. 2011) | Výkop: 22:00

Rozhodčí: Fernando Teixeira Vitienes
Střelecká listina
Reportáž utkání
Mesut Özil slaví branku

Real Madrid si zkušeně pohlídal postup do finále španělského poháru. Na vlastním hřišti dominoval, nedostal jedinou branku a v poslední desetiminutovce rozhodl definitivně dvěma góly. O ty se zasloužili Mesut Özil a Emanuel Adebayor, který tak zažil skvělou premiéru před domácím publikem.

Real vstupoval do odvety s náskokem z prvního zápasu, ten však nemusel nic znamenat. Stačilo jednou inkasovat a veškerá snaha by byla zhacena. Proto se madridský celek od začátku zaměřil na pozornou defenzivu, nicméně ne na úkor útoku, který pracoval velmi dobře.

I proto měl Real lepší nebo spíše aktivnější vstup do zápasu než hosté ze Sevilly. Ti ale měli paradoxně první náznak šance, Casillas si ale v úvodu zápasu poradil. Hned poté přišla obrovská šance Bílého Baletu. Di María potáhl míč, vystřelil a trefil tyčku hostující branky. Dorážející Benzema již nestihl správně zareagovat a poslal míč mimo odkrytou branku.

O chvíli později ukázal Real publiku další pěknou kombinaci, Benzema nádherně narazil na Khediru, ten ještě posunul na Ronalda, který ale levačkou minul branku hostů. Poté se hra výrazně uklidnila, Sevilla se stáhla a čekala na nápady Realu. Domácí ale nikam nespěchali a své akce si v klidu připravovali. Konečná fáze tak u obou celků trochu vázla a hrálo se převážně mezi vápny obou týmů.

Ve 30. minutě střílel pěkně Ronaldo, ale Javi Varas si s jeho střelou dokázal poradit. Real se ještě v prvním poločase snažil o vstřelení první branky, ale pozorná obrana Sevilly odolávala. Několikrát se hráči obou týmu objevili v postavení mimo hru. Když přežil Real i poslední roh Sevilly v nastavení prvního poločasu, šlo se do kabin za stavu 0:0, za kterého by postupoval domácí tým.

Druhá půle začala opět v podobném duchu, ani jeden z týmů nechtěl inkasovat. Zatímco Realu stav vyhovoval, u Sevilly bylo jasné, že musí přejít pomalu k ofenzivnějšímu rozestavení. To se také postupem hry stalo. I toho chtěl využít mrštný Di María, ale hostující brankář jeho střelu chytil. V nadějném protiútoku pak zase nechal míč za sebou Ronaldo, čímž zhatil celou akci.

V 70. minutě nasměroval fantastickou přihrávku Benzema na Ronalda, který mohl postupovat sám na brankáře, ale Escudé ho malinko přidržel, čímž ho vykolejil a Portugalec již pořádně zakončit nedokázal. O chvíli později zase střílel Xabi Alonso, ale jeho poměrně slabou střelu brankář udržel. Nyní to ale byla hra jednoho celku, kterým byl Real Madrid.

V 81. minutě mohly konečně oslavy vypuknout naplno. Khedira našel nádherným pasem Özila, který mohl postupovat sám na brankáře. Tomu udělal kličku, na což neměl šanci reagovat, a jen zasunul míč do prázdné branky. Při oslavě několikrát políbil znak na své hrudi a i tím dokázal, jaký vztah ke klubu a k jeho fanouškům bezpochyby má.

Na závěrečné minutky přišel na hřiště i Emanuel Adebayor a dočkal se vřelého přivítání. Byl to jeho první zápas před domácím publikem. A jelikož si chtěl slávu užít opravdu naplno, naběhl si výborně v 93. minutě na centr Lasse, zpracoval si míč na prsa a nekompromisně tvrdou ranou z voleje prostřelil brankáře hostů, čímž určil konečný rezultát na 2:0 pro domácí.

Menší kaňkou bylo zranění Khediry těsně před koncem, když se srazil s protihráčem koleno na koleno a odkulhal ze hřiště. Doufejme tedy, že vše bude v pořádku, Sami dnes podal fantastický výkon.

Real si tak dobrým výkonem zajistil postup do finále královského poháru, ve kterém se utká s odvěkým rivalem z Barcelony. Zápas to bude o to zajímavější, že ještě v tom samém týdnu se odehraje další zápas mezi oběma týmy, tentokrát však ligový. Po delší době si tak budeme moci vychutnat opravdové finále se vším všudy. Hala Madrid.

Vydáno: 03. 02. 2011 00:25 | Autor: podvinho (marca.com)