Iker Casillas a David de Gea v rádiu Onda Cero

Čas 20. 01. 2011, 13:53 | Autor Lulinka | Zdrojrealmadrid.com, as.com
David de Gea a Iker Casillas
David de Gea a Iker Casillas

Oba brankáři se objevili v rádiu Onda Cero, v programu Al Primer Toque.

Na začátku rozhovoru oba dva brankáři do éteru řekli své názory na toho druhého. David de Gea řekl o Ikerovi: „Je to nejlepší brankář na světě. Je vzorem pro všechny brankaře. Iker je na špici a ostatní na něj nemají, je nedosažitelný. Ostatní se od něj mohou učit. Hrát proti němu je nemožné, protože je vždy připravený a na takové úrovni, na kterou nikdo nemá." Iker Casillas se také vyjádřil o de Geovi: „Práce, kterou v Atléticu odvádí, je obdivuhodná, má hodně zásluh na úspěchu týmu. Chytá velmi dobře a dodává obráncům jistotu a nikdy nic zbytečně nekomplikuje. Budoucnost je jeho."

David de Gea mluvil o své motivaci: „Když trénuji, tak se motivuji tím, že si říkám: „Kdo je nejlepší na světě?" Casillas je nejlepší, a tak se od něj snažím učit. Každý den na sobě pracují, chytám a zapomínám na vše kolem sebe." 

Iker se vyjádřil k dnešnímu zápasu: „Je jasné, že to bude rychlý a krásný zápas. Jedeme na Calderón vyhrát. Naší myšlenkou není smířit se s výsledkem jakým je remíza. Atlético má rychlý útok. Počítáme s tím, že budou hrát dobře, a tak se jim budeme snažit přistřihnout křídla." Také David de Gea promluvil o dnešním zápase: „Třetí gól, který jsme na Bernabéu dostali, nás hodně bolel. Víme, že zápas bude těžký, ale dáme do něho vše, abychom vyhráli." David také trošku zavtipkoval: „Doufáme, že nedojde na penalty. Byl by to velký tlak na brankáře. Uvidíme, jak to dopadne, ale naším cílem je dostat se do Ligy mistrů, než vyhrát pohár."

Iker je optimistický, ale je si vědom toho, že ještě nemají nic jisté: „Každé derby je obtížné od začátku zápas. Může se stát cokoliv, špatná hra, vyloučení ... pro Atlético je toto velmi důležitá soutěž. Dostat se do finále prakticky znamená zajistit si místo v Evropských pohárech. Jdeme tam s vidinou vítězství a postupu, ale nebude to lehké. Důležité je, že jsme jim na Bernabéu dali třetí gól, který je pro nás moc důležitý."

Copa del Rey, to je jeden z mála titulů, které Iker ještě nezískal a přikládá této soutěži velký význam: „Copa del Rey je soutěž, u které si uvědomíte, jak moc je důležitá, až když se dostanete do finále. V předchozích kolech jsme si to tak neuvědomovali, ale před branami semifinále si uvědomujeme, jak je tato soutěž krásná. Byl jsem dvakrát ve finále, tehdy jsem byl ještě na lavičce, ale je neuvěřitelné, jak to všichni prožívají."

Iker dále mluvil o Mourinhovi a La Lize: „Mourinho má nejlepší předpoklady, jaké má trenér Realu Madrid mít. Celá druhá polovina sezóny je před námi a máme tedy čas na snížení čtyř bodového náskoku Barcelony. Víme, že v žádném zápase nesmíme zaváhat a ještě když víme, že nás naši fanoušci podporují na 200 %. Každý zápas hrajeme s tím, jako by byl náš poslední. 19 zápasů je před námi a o vítězi v lize se nerozhoduje teď. Klíčovým měsícem ve všech soutěžích bude duben. Budeme bojovat dál, bojovat o titul."

Iker také mluvil o charakteru Mourinha a Cristiana Ronalda: „Vztah mezi Mourinhem a klubem je velmi dobrý. Cílem je, aby byl Mourinho našim trenérem hodně dlouho. Má ty nejlepší předpoklady pro to, aby byl trenérem Realu Madrid. Mluví se všemi hráči a jediné co chce je, aby jeho tým hrál dobře a vyhrával zápasy. Máme velmi mladý tým a ví, že za nějakou dobu může být velmi úspěšný." O Cristianovi řekl následující: „Je to perfekcionista a to je dobré pro celý tým, protože ostatní nakazil svojí touhou vítězit."

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (39 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!