Report: Real Murcia 0-0 Real Madrid

Čas 26. 10. 2010, 22:01 | Autor Karlos | Zdrojmarca.com
Momentka ze zápasu

<Aktualizováno o video> Začátek další španělské souteže nebyl zrovna ideální. Real Madrid, stejně jako v La Lize, na úvod Copa del Rey pouze remizoval na stadionu Realu Murcia 0-0 a do odvety si odnáší nevyzpytatelný výsledek.

Dnešním dnem má už za sebou Real Madrid vstup do španělského Královského poháru. V 1. zápase 4. kola Los Blancos čekal tým Realu Murcia. S tím se ještě před několika lety utkával královský velkoklub v La Lize, ale dnešní domácí se od té doby propadli až do třetí nejvyšší souteže, na úroveň Castilly. Favoritem utkání byl tudíž jednoznačně tým z hlavního města Španělska. Hrálo se na stadionu Nueva Condomina a pískal Ayza Gámez.

Určitě největší radost udělal fandům Realu Madrid Sergio Ramos. Ten se totiž objevil v základní sestavě Josého Mourinho. Svoji další šanci dostal i útočník Karim Benzema. Ihned od začátku duelu byla jasně patrná kvalita obou týmů. Real se do svého soupeře chtěl okamžitě zakousnout a dobrým výsledkem si svýšit sebevědomí. V první desetiminutovce mnoho dobrých příležitostí k vidění nebylo. Za zmínění stojí jen dvě rány, první Cristiana Ronalda, kterou musel brankář domácích vyrazit, a Canalese, jenž však šla kousek vedle.

Žádný další příval šancí však v Murcii k vidění nebyl. Šlo spíše o bojovnou hru, která byla plná osobních soubojů a nepřesných kombinací. Když už na nějakou střelu došlo, tak se pálilo z dálky.Nezáživnou část střetnutí utnul až Granero. Přesně ve 30. minutě dostal míč od Ronalda, chvíli si s ním pohrál a poté vypálil na vzdálenější tyč. Naneštěstí jen do břevna. Před domácí svatyní se po této možnosti začalo dít o něco více věcí, ale žádný ofenzivní festival to od Bílého (dnes černého) baletu nebyl.

Snad milimetrový ofsajd překazil Karimu Benzemovi otevření skóre na konci 39. minuty. Francouz dostal přihrávku od Ronalda a Hernándeze propálil, bohužel mu nepřál asistent rozhodčího. Úplně poslední příležitost první půle dostal jako na podnose Raúl Albiol. Granero dostal rychle míč po přímém kopu a do druhé vlny poslal právě na stopera Realu. Ten ovšem dostatečně nesklopil nárt, přestřelil a udělal tečku za prvním poločasem.

Druhé dějství začalo přesně tam, kde to první skončilo, samozřejmě co se týče herního projevu obou celků. Los Blancos se snažili vsítit kýžený gól, zatímco domácí Los Pimentoneros spoléhali spíše na rušové protiútoky. První přesnou střelu vyslal Cristiano Ronaldo až po deseti minutách hry, z přímého kopu však brankáře domácích příliš nevystrašil. Krátce po hodině hry však už tak klidný Hernández nebyl, protože tečovaná střela Leóna šla těsně nad. Hned po té Mourinho dvakrát vystřídal. Nejprve odešel Benzema a nahradil ho Higuaín, poté se poroučel i Granero, kterého vystřídal Khedira.

69. minuta přinesla velice zajímavé události. Cristiano Ronaldo si nenechal ujít možnost kopnout si přímý kop, ten mu však Hernández vyrazil, pro jeho smůlu jen k Pedru Leónovi, který však opět potvrdil, že v posledních týdnech na tom není zrovna dobře, sám před bránou trefil jen skvěle chytajícího brankáře domácích. The Special One následně trochu překvapivě stáhl ze hry svého krajana Ronalda, na kterého místní fanoušci při předchozí standardní situaci viditelně svítili lasery, což neuniklo ani televizním kamerám, a dal šanci ?ngelu di Maríovi.Nervozita začala trošku stoupat a krásným důkazem byla absolutně zbytečná žlutá karta pro Sergia Canalese, jenž se ohnal po jasně ztraceném míči, ale zasáhl jen soupeře.

Čtvrthodinu před koncem se opět prezentoval zajímavou střelou zpoza pokutového území Pedro León, opět však míč jen přeletěl bránu. Mimo šestnáctku byl i při své střele po odraženém rohu Di María, jeho technická střela skončila pouze v Hernándezově 'koši'. Úplně stejně to dopadlo o minutku později, když však Argentinec pálil o poznání razantněji. Pozdní tlak týmu ze španělské metropole přerušily pouze dva rohy domácích, ale ani tři nastavené minuty nakonec hostům nestačily ke vstřelení gólu. Do odvety si tedy neseme ošemetnou pozici.

Real Madrid sice dnes hrál aktivně, snažil se dát gól a samozřejmě, vždy se nemůže vyhrávat rozdílem třídy, ale asi každý by si představoval, že při takové převaze padne alespoň jeden 'kousek' do sítě domácích. V potaz také musíme brát, že se dnes Los Merengues postavili týmu ze třetí ligy. Dnes se rozjetý stroj královského velkoklubu rozhodně zadrhl, zatím ovšem nejde o nic fatálního, protože je v plánu odveta na Santiago Bernabéu. Na hřišti Hércules by nám ale takový výkon nemusel stačit ani na bod. Všichni totiž víme, že nováček dokáže favoritům brát důležité body.