Ohlasy po dalším neúspěchu v poháru

Čas 11. 11. 2009, 10:51 | Autor Karlos | Zdrojrealmadrid.com, goal.com
Přesně před rokem nás porazil Union
Přesně před rokem nás porazil Union

Snaživost hráčů Bílého baletu nakonec nebyla nic platná. Real Madrid včera večer vypadl z Copa del Rey s třetiligovým Alcorcónem, i když vyhrál 1-0. Musíme však férově přiznat, že si za to Blancos můžou sami.

Manuel Pellegrini
"Fandové se mohli zbláznit, když odešel Lass. Chápu to, protože hrál dobře, ale byla to pro něj nejlepší věc. Hrává hodně a překročil již limit. Myslel jsem, že to bylo v jeho nejlepší zájmu, protože tu bylo nebezpečí zranění. Snažili jsme se pracovat dvěma způsoby. V první půli jsme se snažili rychle získávat míč a držet ho. Do druhé půle přišel van der Vaart, tak jsme se pokusili změnit styl. Postrádal jsem mobilitu a více fotbalovosti v útoku. Udělali jsme to, co jsme mysleli, že bude nejlepší, ale během první půle to byl obrovsky těžký boj. Věděl jsme, že se Bernabéu nebude líbit, když půjde Lass dolů. Ale myslím, že je důležité, že nemá žádné zranění. Je pro mne daleko důležitější hráč a tým než osobní cíle."

"Každý má možnost ukázat, co umí. Byli jsme vyřazení týmem ze Segundy B. Můžeme toho litovat, ale už je to za námi. Vím, že mi hráči věří. Je těžké otočit výsledek 4-0, protože to závisí na mnoha faktorech. Rád bych pokračoval, ale je stále začátek sezony, která dopadne dobře. Nelituji zvolení základní sestavy. Byli to hráči, kteří na hřiště patřili. Hned od začátku jsem říkal, že mám víru v celý kádr a ne jen v jeden tým. Tým je dost velký, aby mohl pokračovat, to je důvod, proč toho nelituji. Van Nistelrooy trénoval s týmem dva měsíce. Odehrál pár minut v prvním zápase. Je důležitým hráčem, ale pokud není úplně zdravý, nebude hrát."


Jorge Valdano
"Chci poděkovat fanouškům, kteří nás přišli podpořit. Nebyl to jednoduchý okamžik, ale fanoušci vždy stojí za hráči. Nemůžeme o tom příliš přemýšlet. Tým se snažil v obou zápasech. Máme před sebou prostě mnoho práce. Věci, které se zdají nemožné, se v tomto sportu mohou stát. Hráli jsme dobře a měli jsme své šance, ale chyběla nám kontinuita. Neměli jsme na obrat. Strach může být v takových zápasech důležitý."

"Máme naprostou důvěru v Pellegriniho, jiná možnost tu není. Musíme pokračovat v tvrdé práci, abychom dosáhli našeho cíle. Zranění Cristiana Ronalda je velice špatnou zprávou. Mezi Portugalskem a Realem to byla skoro jako válka, jen kvůli jednomu zraněnému hráči. Kdyby jen trochu mohl, pravděpodobně by hrál. Doufáme, že se brzy zotaví. Guti nebyl povolaný již přednedávnem. Není to kvůli žádnému sporu. Trenér řekl, že pokud bude připraven, bude mít v týmu své místo. Čekáme na něj s otevřenou náručí, protože ho potřebujeme."


Pepe
"Jsem zklamaný a smutný, že jsme nedokázali postoupit. Gratulujeme Alcorcónu. Zaslouží si to. Neexistuje žádné vysvětlení ani omluva. Měli jsme povinnost postoupit, nestalo se tak. Je to jeden z mých nejsmutnějších večerů. Těšil jsem se na dobré výkony v této soutěži. Vím, že je to pro Madridistas hrozná noc. Na hřišti jsme slyšeli vše. Fanoušci mají právo stěžovat si na snahu, kterou produkují hráči a trenér."

"Přes všechny negativní aspekty se musíme držet těch pozitivních. Dali jsme do zápasu, co bylo v našich silách a to až do konce. Bereme na sebe všechnu zodpovědnost, ale nyní již hledíme vpřed. Cristiano Ronaldo je pro Portugalsko důležitý, bohužel nyní nebude moci hrát, nyní se musí úplně uzdravit."


Albiol
"Můžeme za to my, hráči. Odehráli jsme hrozný první zápas. Prohráli jsme 4-0! Nehráli jsme tak, jak od nás Real Madrid požaduje. Alcorcón pracoval tvrdě a zaslouží si to. Byl to zlý výsledek. Vše se zkomplikovalo, jak jsme nedali brzy branku. Měli jsme se na ně do poločasu dotáhnout. Musíme si z těchto zápasu odnést to, co potřebujeme, pogratulovat soupeři a uznat naši porážku."

"Měli jsme problémy se střílením branek, jednu jsme dali na konci zápasu. Měli jsme spoustu příležitostí ke vstřelení branky na začátku, ale nepovedlo se nám to a o to to bylo složitější. Hráli jsme dva dobré zápasy. Musíme se s tím vypořádat a pochopit, že tu jsou ještě dvě další soutěže. Musíme jít dál. Sezóna pro nás nemůže končit v listopadu."


José Antonio Anquela (trenér Alcorcónu - pozn. redakce)
"Bojovali jsme tvrdě, ale měli jsme štěstí. Madrid ze sebe vydal vše a ve druhém poločase mohl dát daleko víc branek. Nekrčili jsme se před nimi a v určitých chvílích dvojzápasu jsme byli lepší. Kéž bychom došli ještě dále, ale to je asi nemožné. Měli jsme zraněné na důležitých pozicích, ale důležité je, že jsme to zvládli. Nyní již přemýšlíme o nedělním zápase se Sportingem Gijón B. Dnes půjdeme všichni společně na večeři, ale nebudeme se zabývat fotbalem. Do poloviny ledna nechci o Copa del Rey ani slyšet."

Sergio Mora
(záložník Alcorcónu - pozn. redakce)
"Je to působivé, nikdy to nezapomenu. Pohled dovnitř Santiaga Bernabéua je neuvěřitelný. Jsem nadšený, protože jsme dosáhli historického úspěchu. Jsme skromný tým, tohle se povede jen jednou za život. Tomu, co se stalo, budu rozumět později, teď si to budu užívat."

Zajímavostí je, že právě AD Alcorcón by se měl v polovině ledna utkat s barcelonským FC, tedy naším největším rivalem.

Getty Images

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (27 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!