Report: Real Madrid 1-0 AD Alcorcón

Čas 10. 11. 2009, 19:35 | Autor podvinho | ZdrojKarlos, marca.com
Higuaín (v pozadí) a Raúl proti Alcorcónu

<Aktualizováno> Los Blancos sice dokázali na domácím stadionu porazit Alcorcón, ale bohužel jen o jedinou branku a proto se poroučí z domácího poháru. Jediný, který dokázal vstřelit branku, byl Rafael van der Vaart. K vidění bylo i mnoho smolně nevyužitých příležitostí. Merengues tedy vypadávají z Copa del Rey již ve 4. kole!

Po prohře 4:0 ze hřiště soupeře musel Real vyhrát minimálně stejně velkým rozdílem, aby si vynutil alespoň prodloužení. Již sestava ale vypovídala o tom, že se tak nemusí stát. Opět dva defenzivní záložníci, Kaká vlevo a Lass na pravém obránci ukazovali, že kreativita opravdu nebude oslnivá.

To se také potvrdilo. Real se prvním poločasem doslova protrápil. Ze začátku měl sice velkou šanci Ruud, ale jeho střelu brankář vyrazil. Poté se mohla na našeho kanonýra pískat penalta, bohužel se tak nestalo. Tím ale první poločas skončil. Tedy alespoň se to tak dá říct.

Hráči hráli dost daleko od vápna soupeře, neustále sice centrovali, ale jejich centry obrana hostí snadno odvracela. Celkově byly nebezpečné snad tři centry, po kterých vznikl menší závar, ale gól už v první půli nepadl. Do šaten se šlo tedy za stavu 0:0, což se nelíbilo ani divákům na Santiago Bernabéu.

V druhé půli začal velký kolotoč, který servíroval Real Madrid. V prvním deseti minutách měli hráči Bílého baletu několik šancí. Bohužel, neujali se. A to ani břevno, které nastřelil opět Ruud Van Nistelrooy. Poté měl příležitost i Kaká, ale jeho střelu pozorný brankář vyrazil.

Škoda, že v tuto chvíli tlak polevil. Byla jen otázka času, kdy gól dáme, hráči ale hrát přestali. Snaha jim sice nelze upřít, ale to bylo vše. Opět se uchýlili k centrům v domnění, že tím nic nezkazí. Na hrotu byli dva útočníci. Bohužel, opravdu tam jen byli, takže tyto centry nikoho nenašli.

Hra se opět zlepšila deset minut před koncem normální hrací doby. To dokázali hráči také skórovat. Pěknou střelou z hranice vápna se o to zasloužil Van der Vaart, který po svém příchodu na hřiště odehrál dobré utkání. Vzápětí mohlo být ale vyrovnáno. Hráč hostů šel sám, Dudek zaspal a situaci hasil na poslední chvíli, když měl i štěstí, že se k němu míč odrazil po jeho zákroku. Ke konci ještě střílel pěkně Higuaín, ale jeho střela se opět otřela jen o břevno. Proto zápas skončil výhrou Realu jen 1:0.

Pokud jste někdy chtěli vědět, jak se dá 'prokaučovat' zápas, není lepší názorné ukázky. Tento zápas může posloužit jako model pro začínající trenéry, kterým učitelé řeknou, takhle tedy ne. Nezbývá než doufat, že nám to náš milovaný klub vrátí v ostatních soutěžích. HALA MADRID

82. Rafael van der Vaart

SESTAVY
Dudek - Lass (71. Marcelo), Pepe, Albiol, Arbeloa - Diarra (46. van der Vaart), Gago - Higuaín, Kaká - Raúl, Van Nistelrooy. Juanma - Nagore, Íñigo López, Borja Gómez, Rubén Anuarbe - Fernando Béjar (74. Vara), Mora, Rubén Sanz, Ernesto - Borja (80. Jeremy), Diego Gascón (58 Carmelo).
ŽLUTÉ KARTY
Raúl Albiol, Kaká
 Nagore, Rubén Sanz

Rozhodčí: Fernández Borbalán ¦ Stadion: Santiago Bernabéu, Madrid (70 000 diváků)
Začátek: 10. 11. 2009 - 20:00