Trenér Raúl prožívá zápasy, Castille se daří střídavě. Bude tvořit historii, nepochybuje Valdano

Čas 01. 11. 2019, 11:30 | Autor podvinho
Raúl González na tréninku Castilly
Raúl González na tréninku Castilly

Snad každý fanoušek Realu Madrid musel mít radost, když se dozvěděl, že se legendární Raúl González stal trenér Castilly a dva seniorské týmy Bílého baletu tak vede tandem Zidane - Raúl. Jak se zatím bývalému fantastickému útočníkovi v nové roli daří?

Castilla se po rovných deseti zápasech nachází na 7. místě tabulky s bilancí 3 výhry, 5 remíz a 2 prohry. Na první pohled je tedy zřejmé, že jde v případě Castilly ve třetí lize většinou o velmi těsné a vyrovnané zápasy. Proto to nemá Raúlův tým daleko na vyšší pozice, zároveň stačí kousek k nepříjemnému pádu.

Trochu paradoxní možná je, že Castilla zatím nastřílela jen 12 branek a má tedy průměr 1,2 gólu na zápas. A to na lavičce sedí muž, pro kterého bylo střílení gólů samozřejmostí! Faktem ovšem je, že s tímto problémem bojuje Castilla dlouhodobě a obecně padá ve třetí lize poměrně málo branek.

A jak si vede sám Raúl? Jeho tým se snaží hrát kombinačně, spoléhá se ale především na pevnou obranu. Zápasy pak velmi prožívá. Sedět na lavičce ho prakticky neuvidíte, neustále stojí na kraji svého vymezeného území a snaží se svůj tým koučovat. Góly pak neváhá impulzivně slavit.

„Každý den se učím. Jsem trenérem teprve chvíli a snažím se stále zlepšovat. Stejně tak se snažím neustále hráčům připomínat hodnoty Realu Madrid,“ tvrdí Raúl. „Jsem šťastný, že jsem doma,“ dodává.

Fanoušci se samozřejmě nedokážou vyhnout představám, že Raúl jednou převezme také A tým. „Teď myslím pouze na Castillu, ale samozřejmě bych jednou rád trénoval Real Madrid,“ nepřekvapí Raúl.

Svého bývalého svěřence jednoznačně podporuje v nové kariéře také bývalý hráč, trenér i funkcionář Los Blancos Jorge Valdano. „Raúl byl vždy velmi inteligentním hráčem a to určitě dokáže přenést i do trénování. Proto bude úspěšný. Jednou se zapíše do historie jako trenér prvního týmu,“ tvrdí Valdano.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (5 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!